Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара?


Recommended Posts

То хубаво Гугъл ама, скоро ще поискате и да не се пускат такива теми, да не се отговаря на "тъпи" въпроси и тн.

 

Човека не пита: "Препоръчайте ми китара за 300лв." Без да казва нито стил, нито какво иска, нищо.

 

Тук съвсем ясно е казал какво търси и се допитва за мнение.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ейй без спам найстина май никъде по форумите няма тема <_<

Тъй де, последно май се спрях на Jackson с EMG adaptor за 900 лв някъде, ма още нищо не е решено,ще изчакам още и ще видя за още оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Ти си знаеш, но все пак имай в предивд, че Jackson са металски китари, както ти казаха. Предполагам ще свириш основно чисти китари. Квото и да си говорим, Jackson с EMG не предоставя такъв чист звук, като Les Paul (било то и коепие) и Stratocaster (пак копие).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че искам Les Paul пред Jackson обаче искам да е със заключване но ми се губят няколко хиляди за такава <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, Les Paul-а е със фиксиран бридж. Тоест, ако идеята ти за тва заключване (сиреч, да има Флойд Роуз самата китара) е просто за да се разстройва по-малко. То тва е меко казано наивно... Ако няма да ползваш тоя Флойд, той ти усложнява като цяло нещата. В такъв случай няма смисъл от него. Les Paul тип китара с фиксиран бридж ще се разстройва колко един Флойд долу-горе.

Ако пък излезе сностно копие на Les Paul (за тия пари ще намериш 99%) то ще имаш по-мек тон, по-класически, повече състейн.

 

Ако пък избереш Stratocaster тип китара. (За 900лв. безмалко можеш да вземеш чисто нов Fender Startocaster). Ще имаш дург класически тон. Малко по-малко състейн. Това, че тремолото не е със заключване не е гаранция, че ще се разстройва китарата, ако не го ползваш.

 

ПП: Опитвам се да ти обясня, че това което искаш да направиш не е практика. Може би с много малки изключения... Но все пак, ти си знаеш!

 

Успех! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчват ми също това http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0300510505, електрониката и адапторите били хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, забелязвам, че скачаш от китара на китара, от марка на марка и от клас на клас. Тоя Squier е по-нисък клас от Jackson-а за 900 кинта. Общо взето, тва си е по-евтин Fender. Спецялно тая серия и Classic Vibe серията съм чувал, че са доста качествени и си заслужават парите... Но трябва да се пробва...

 

Иначе, да. Адаптерите са Дънкън и се предполага, че са по-качествени. Предполагам, че ще е около 400лв. Може би малко отгоре, не съм попадал на нея.

 

ЕДИТ: 480$ е цената на тоя Squier.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото китарата от първата снимка (DK-1) струва миниум 1600 долара в Щатите <_<

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ти сам си си отговорил на въпросът.

 

Значи, забелязвам, че скачаш от китара на китара, от марка на марка и от клас на клас.

 

Иначе по принцип съм съгласен с теб.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петък заминавам за София на консултация и ще обиколя музикалните магазините с идеята че ще си намеря нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е начина, късмет.

Съветвам те да отскочиш до Dynacord в квартал "Дружба" (до "Сухия мост").Магазина е на два етажа и има много голям избор.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, не знам дали си ти, може и да се бъркам, веднъж на урок при моя даскал (Севдалин) присъстваше един пич Диан Стефанов.

Както и да е, по темата - Ibanez RG 7CST може да изкарва добър акустичен звук. Има си и плаващо тремоло със заключване.

Ето тук можеш да видиш китарката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.