Jump to content
Българският форум за музиканти

Фестивала на китарата в Варна


Aleksandar

Recommended Posts

От чисто любопитсво искам да попитам защо варненци не идват на фестивала.Няма ли класически китаристи тук.Аз лично съм такъв и не познавам много добри класически китаристи защото който и да се хване с класическа китара рано или късно се преорентира при електрическата.Аз успявам да ги съчетая като съответно електрическата изостава защото красотата на класическата китара и пиеса са несравними и отделям повече време на тях.

Редактирано от Aleksandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих посетил всякакъв фестивал от този род , защото проявявам интерес, въпреки че не съм свирл на класическа китара почти никога. Може би проблема е че няма достатъчно добро афиширане на събитието и така то остава неотразено от някои като мен, който проявяват интерес, но са научили в последния момент( в този форум например или изобщо не подозират че има такова мероприятие), но вече е било късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чисто любопитсво искам да попитам защо варненци не идват на фестивала.Няма ли класически китаристи тук.Аз лично съм такъв и не познавам много добри класически китаристи защото който и да се хване с класическа китара рано или късно се преорентира при електрическата.Аз успявам да ги съчетая като съответно електрическата изостава защото красотата на класическата китара и пиеса са несравними и отделям повече време на тях.

Ами не съм наясно как е във Варна но аз понеже съм от Ямбол тук има само 1 място където се дават уроци по китара и то е единствено класическа,тоест тук има доста класически китаристи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога да ти кажа че доста хора не идват сега за разлика от преди (не че тогава бяха толкова много де) именно заради организацията. Аз имах щастието да участвам преди 2 и 3 години доколкото помня докато фестивалът още се провеждаше в Орбита и малко или много беше по- отворен за хората. Мен лично много ме издразни когато решиха да го изместят в музикалното. Според мен така се затвори фестивала и някакси се изгуби от красотата му. Добре поне че не го заткриха след юбилейното издание. А между другото ако си бях във Варна не знам дали щях да отида... предния път като разбрах че е в музикалното пропуснах... Иначе има какво да се види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че е в музикалното не е причината, в музикалното мисля че е по-добре /завършил съм го и знам/ отколкото в орбира. Мисля че 10 или 11 години се явявах всяка година и се сещам как всеки път мръзнах в орбита защото имаше само един смотан калорифер. Както и да е, липсва реклама затова няма хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм свирил докато беше в Орбита.Смея да кажа,че във музикалното наистина е по добре от към акустика,а и е верно помня го тоя калорифер ужас беше.Просто е хубаво да има и хора които не са на редовните ученици на учителите от музикалното,а и хора които просто се занимават сериозно и има какво да покажат.Фестивала се провежда всяка година през март когато наближи месеца просто наминете през музикалното и се позаинтересувайте,защото ако не потърсите няма как информацията да стигне до вас.Просто музикалното няма пари за афиши,и раздухване на информацията и всякакъв вид разгласяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами затова и ще продължава така. Аз мога да ти обещая, че другата година по това време няма да се сетя не защото не ме интересува, а просто защото всички си имаме и други работи за които да мислим... Ако се постараят 1-2-3 години за някаква реклама (дори могат да напечатат нещо и да го ксерокопират и разлепят, гарантирам, че ще има някаква посещаемост по-голяма от тази сега) и хората видят, че има какво да се види ще почнат да се сещат за това всяка година така както аз се сещам за джаз фестивала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в София в зала България имаха концерт квинтет Guitarissima.

Една Българка, две Унгарки и две Австрийки.

Много готино беше.

http://gitarrissima.heim.at/dmain.html

 

има и записи на сайта.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.