Jump to content
Българският форум за музиканти

хмм въпрос по един китарен ефект


Kris_ESP_M2

Recommended Posts

здравейте :thumbs_up: значи искам да попитам- преди време ходих до динакорд на 5те кюшета (ако не ме лъже паметта) и случайно мернах един педал digital-x нещо си май беше. Струваше около 350 лева и пича от персонала ми каза че това чудо като го включиш и (хич не съм добър с музикалните термини и има веоятност да изтърся някоя глупост :thumbs_up: ) ти променя октавата (ако не се лъжа) с 1 надолу, 1 нагоре или 2 нагоре, 2 надолу и т.н. взависимост как си го настроиш. Всмисъл че примерно струните от стандартните E;B;G;D;A;F ти ги сваля на D;A;F;C;G;D без да въртиш ключове 15 минути, което точно 1 път направих и повече няма да го направя :D , така че за 1 такъв ефект би ми дошъл добре и бих заделил някои лев за него ако наистина е така :thumbs_up: и под наистина имам впредвид не като тези за по 40 лева на behringer дето ти свалят или качват и всъщото време от усилвателя ти се чува и оригиналният тон, ми на 100% да си се чува това което е зададено :) Въпросният ефект такова нещо ли е и има ли такива въобще (малко тъп въпрос предполагам, вече какво ли не измислят, но за всеки случай :greenball: ) ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега ,няма такъв ефект дето да ти спести въртенето на ключовете. Единственото ,което се сещам е един модел на Гибсън дето си се настройва сам, но ако решиш да си го купуваш мпля те преди това научи поне какъв е нормалмият китарен строй.

Уамито на диджитек няма нищо общо с настройването колегата те праща за зелен хайвер.

Редактирано от Get off
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип идеята на пич шифтъра не е да звучиш като бас китара и не вършат особено добра работа за това, ако това ти е идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега ,няма такъв ефект дето да ти спести въртенето на ключовете. Единственото ,което се сещам е един модел на Гибсън дето си се настройва сам, но ако решиш да си го купуваш мпля те преди това научи поне какъв е нормалмият китарен строй.

Уамито на диджитек няма нищо общо с настройването колегата те праща за зелен хайвер.

 

Мда тоя Robot Gibson-а са даже изкараха нов по-готин от стария. А тогава въпросният ефект какво прави? А този digitec го открих

 

http://forum.muzikant.org/index.php?act=Pr...=49&t=40360 ето това е (1 към 1 с това което видях). И какво точно прави??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копира ти тона и ти го възпроизжежда в предварително зададен от теб интервал. Един вид изкуствено двугласие. Най-добре го чуй в магазина как звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че може да докарваш двугласие, може да оставиш да се чува само обработения сигнал. Ефекта има педал, с който можеш плавно да променяш височината на тона в рамките на зададен интервал. Получава се ефект като от движение на ръчката на Флойд Роуз, само че може да се постигне много по-голям диапазон. Том Морело от Rage Against the Machine и покойният Dimebag Darrel от Pantera го използват доста - примерно чуй солото на Killing In The Name Of на RATM. Използва се и в солото на Devil's Dance от Reload на Металика.

По принцип това си е по-скоро "специален ефект", който обикновено се използва за кратко в някое соло или песен. Е, не че не можеш да "виеш" през цялата песен с него - като нищо може да отидеш на Евровизия :metalist:

Но за твоята цел не става нито този, нито който и да било друг ефект. Просто ще трябва да си пренастройваш китарата (или да си купиш втора).

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ок :) мерси на всички за помощта, ще отида до магазина все пак да видя за какво става въпрос ;) може и да ми хареса :) И ако случайно някой ден някой измисли ефект като този за който говорех не пропускайте да постнете темичка ;)

 

:thumbs_up:

 

малко по късно :slap: : Погледнах ги клипчетата и вобще не бих дал толкова пари за това :lol: Не че не е яко ама става както ти го каза само за сола и по кратки неща не за това което аз искам :) мерси още веднъж ;)

Редактирано от Kris_ESP_M2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове никой не казал, че може да замени въртенето на ключовете и настройването.... но пък за сметка на това е велик ефект... даващ възможността да се правят много пинизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.