Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Mg15cd Vs Peavey Rage 158 Transtube


edgecrusher

Recommended Posts

Избираме практис комбо за един приятел и се спряхме на тия два модела:

marshmg15.jpg3335637635_58e1b66d0a_b.jpg

 

Аз съм чувал много добри неща за Пивито, но не съм го пробвал затова ще е нужно и вашето мнение тук.

Маршала всеки го знае, то си е класика в жанра, въпреки че не би допаднало на всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм пробвал само едното комбо - Marshall-a. Много "празен" чист канал имаше :hysterical: . Този модел даже е без реверб, което го кара да звучи още по-сухо. Приличен драйв с добра динамика, според мен, но много среднист.

 

ПП: Да не натрапвам мнението си все пак. Може и аз да съм от тия, на които не би допаднал Marshall, въпреки, че наистина е класика!

 

ЕДИТ: За Блекморски изпълнения, Marshall-a е идеален :)

 

Успех!

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго търсене аз избрах Маршал-а... Пивито не съм го чул точно този модел, но нещо ми бяха много остри... също така обърнете и внимание на това http://www.roland.com/products/en/CUBE-20X/demos.html хареса ми как звучи и май малко съжалявам, че не го взех него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо зад Пивито, но само ако е този модел!!! Точно тоя на снимката. Повече ми хареса на мен от маршала, мнооого повече. Чистия канал е готин и с едно дистче много ми харесваше. Разбира се това е ентри левел амп. Имам го все още моят, в бг ми е като се прибера там.

 

Свирил съм и на следващите модели. Яко съкс асс! Ако ще е от следващите, маршала може би е по-добър. Иначе Маршала ми беше много \\\"стерилен\\\" и на мен :offtopic-001:

в смисъл следващия едишън на Пиви Рейдж 158, а не по-голяма версия или нещо такова :thumbs_up:

 

 

edit: Уффф, обърках!

Предпочитам тоя модел на рейджа: Peavey%20Rage%20158%20(Large).JPG

 

а не горният. точно на горният съм свирил и ми се стори различен и по-гаден от тоя... Горния е"по-нов\\\" модел.

друг рейдж на който съм свирил и пак не ми хареса беше:

C_rage158[1].jpg

 

Тоя вече, не съм го пробвал

239383.jpg

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На точно това Пиви не съм свирил, но съм доволен от Transtube дисторшъните, които съм чувал до сега.

 

Пък малките Маршалчета хич не са ми по вкуса. Много кънтри има в тях, сякаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fenix - И аз забелязах че има няколко различни изпълнения на това Пиви и съм на мнение че по-старите им неща са много по-стойностни. Точно това от втория ти постинг ми е пред очите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 години свирих на този Маршал.В началото се радвах много,че имам толкова марков амп,после разбрах какво не му харесваха останалите и какво на мен не ми допада и го продадох. Чистият канал е много "пластмасов" и както казаха по-долу "стерилен" , драйвът му меко казано е кофти (лично мнение). Свирили сме с един френд той на фендер 15г ,аз на маршала,фендера просто изкарваше много по-готин тон.

Не знам за Пивито,не съм свирил на него.

 

Аз си чакам фендерчето :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fenix - И аз забелязах че има няколко различни изпълнения на това Пиви и съм на мнение че по-старите им неща са много по-стойностни. Точно това от втория ти постинг ми е пред очите.

 

Еми аз съм точно за него :D

 

Имам в момента Бандит 112 със същия надпис и е по-готин от бандита със новият надпис. Това само като подркепа на мнението ти, че старите им са по-добри, не го намесвам :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Маршала у дома, а като дойде и Пивито след няколко дена ще ги сборим фейс то фейс както се казва на всеослушание пред форума! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Човека, за когото е кубето иска стандартно комбо без ефекти (защото ще го ползва с процесор) в ценовия клас на тия двете. Както знеш всичко на тоя свят е пари и ефектите по едно кубе обикновено са за сметка на качеството на нещо друго, ако искат да се придържат към същата цена. Не е задължително, но е силно вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.