Jump to content
Българският форум за музиканти

Flying V --> лява ръка


Recommended Posts

Здрасти, някой може ли да ми обясни какво трябва да направя, за да направя някоя Flying V китара за лява ръка. Примерно това: http://www.thomann.de/gb/jackson_js30kv.htm или нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора. Питам трябва ли да правя нещо по бриджа, адаптерите, единственото което знам е, че ще ми пречат потенциометрите и щифтът за коланът ще ми дойде отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че не е работа за 5 минути. А това, че ще ти пречат потовете ти е най-малкият проблем. ТОМ бриджът е под специфичен ъгъл спрямо грифа - обръщането на реда на струните предполага и обръщането на бриджа. А това е доста сложно, защото трябва да извадиш втулките, да запълниш дупките и да дупчиш нови на 6мм от предните, за да вкараш втулките наново и да сложиш бриджа. В общи линии не е работа...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти пречи буксата, ще ти пречат и контролите по киарата, ще трябва пробиеш и една дупка за пъпката на която се закача колана.

Лично мое мнение не си взимай тия шантави китари. Супер неудобни са за свирене. В крайна сметка ще имаш неудобна китара на която ще ти пречат доста неща.

 

ПС: Не забравяй да обърнеш и струните :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В действителност са си доста удобни, даже при свирене прав са по-удобни за подпиране на лакътя от стратовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е аз съм я пробвал и съм преценил, че е удобна. Мисля, че Диката би ми свършил работата с бриджа, електрониката и нъта.

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.