Jump to content
Българският форум за музиканти

Fretles Color


Recommended Posts

Незнам дали някога се е говорило за това ,не намерих нито един пост ...боядисване на прагчетата е една от идейте дето ми хрумна ,но незнам как би станало най добре .. :wall:. надявам се някой майстор да даде съвет :) с каква боя например или спрей ..въобще..как да стане :read: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо - не разбрах баса ти фретлес ли е?

 

второ - фингърборда ли искаш да боядисаш или самите прагчета (и двата варианта са глупави и неприложими)

 

трето - легни се наспи и пак помисли дали искаш да си осереш китарата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми виж сега, ако басът ти е fretless, той няма прагчета. Така че, няма как да боядисаш нещо, което не съществува.

Ако говориш за боядисване на фингърборда, става с байц за дърво (има ги по железариите в ценови диапазон от 70 стотинки до 2 лева).

Първо шкуриш фингърборда, за да махнеш мизерията, лака и (ако го има евентуално) старото оцветяване.

После го почистваш от праха и го мокриш с вода. След като изсъхне, пак с шкурене обираш надигналите се от намокрянето малки пъпчици дърво. След това пак чисиш от всякакъв прах и нанасяш байц с желания от теб цвят.

Накрая запечатваш фингърборда с датско масло или тънък лак за дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ,явно съм се объркал здраво...понеже четох една тема за бас без прагчета...та фретлес-а... и съм го написал така...но моя си има прагчета просто искам да ги оцветя и да се слеят със грифа..и след това ще му сложа светодиоди на точките за това искам да ги направя един цвят..(прагчетата и грифа) ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но моя си има прагчета просто искам да ги оцветя и да се слеят със грифа..и след това ще му сложа светодиоди на точките за това искам да ги направя един цвят..(прагчетата и грифа)

 

Няма начин. Както и да ги оцветиш ще се изтрие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оцветяване на самия метал? Хм... с боя не става- ще се ожули от струните. Единственото, което се сещам е електролиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, да боядисаш прагчетата е невъзможно. Фингърборда може да се боядиса,

но ако не си боядисвал до сега трябва да си вземеш 2-3 грунд - спрея и 2-3 спрея с боя(и двата акрилни), и много шкурки (200 - 2000)и да се поупражняваш няколко дни върху някаква дъска. Също така не знам дали ще успееш да отлепиш фингърборда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, да боядисаш прагчетата е невъзможно. Фингърборда може да се боядиса,

но ако не си боядисвал до сега трябва да си вземеш 2-3 грунд - спрея и 2-3 спрея с боя(и двата акрилни), и много шкурки (200 - 2000)и да се поупражняваш няколко дни върху някаква дъска. Също така не знам дали ще успееш да отлепиш фингърборда.

ся какво си написал - някаква глупост

ГОРЕР е казал как става

какви са тия грундове какви са тия акрилни....това да не е гараж да боядисваш ;)

 

и защо да отлепя фингърборда ми обясни? :think: :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практически с някаква електролиза могат да се оцветят.. или анодизиране (то пак същото...)

http://www.focuser.com/atm/anodize/anodize.html

 

но покритието ще падне от търкането на струната върху прагчето, демек няма смисъл :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако иска да боядиса грифа, това трябва да стане с БОЯ. За байцване май не е споменавал. А относно отлепянето - не знам дали иначе ще успее да умери точна линия отстрани с хартиено тиксо.

А, относно грунда - в случай че реши да си боядиса китарата. Пробвах един акрилен грунд на спрей - много е добре, черно море, слънце пече :cheers: ;

Да, бе поолял съм се малко наистина. Но не знам дали иска да го боядисва или байцва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо слагаш едни нови прагове, които си поръчваш от метал с желания цвят.

Фертът, например е черен (предполагам искаш черни), но той не е точно метал - не е електропроводим (изпробвано е :) )

А, можеш да пробваш и с прахово боядисване - много здрав и плътен слой боя, не знам точно как става...

Или като покритието на тенджерите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, можеш да пробваш и с прахово боядисване - много здрав и плътен слой боя, не знам точно как става...

А бе прахово едва ли е на далавера щото след като се покрие с въпросният прах трябва да се изпече при температура над 200 и кусур градуса. Или поне аз така знам :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера за какви дяволи и прахожи боядисваня говорите. НЕ МОЖЕ според мен човек надеждно да си боядиса прагчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.