Jump to content
Българският форум за музиканти

Капачки за адаптери хъмбъкари - промяна в звука


Hush

Recommended Posts

Ами въпроса ми е следния - първо как се закрепят капачките и второ ще има ли промяна в звука. Попринцип масовото мнение е че има промяна но искам някой да ми каже от първа ръка и каква е точно промяната също влияе ли на feedback-a. Говоря ето за такива капачки : http://www.axetec.co.uk/pucv01%20pickup%20...ckel%20800a.gif

 

Мерси предварително и сори ако темета се дублира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно адаптерите ще почнат да звучат със съвсем малко по-малко високи честоти и може би една идея по-тихо. Но може и да не го усетиш търде ясно. Все пак, капачките не влияят силно на полето, заради материала, от който са направени.

 

Недей да ползваш думата "фийдбек" за микрофония, поне не в български форуми. Понякога фийдбека е търсен ефект, който няма общо с това дали адаптерите правят микрофония(всъщност има - ако правят микрофония, не можеш да получиш от другия "фийдбек", защото гадната микрофония има по-нисък праг на задействане и се появява вместо желания ефект). Ако питаш дали адаптерите ше започнат да правят осезаемо повече микрофония - едва ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като махнеш капачките, ще се получи следният ефект.

Капачките придържат адаптера да е в успоредна плоскост със струните.

Веднага ще минат под ъгъл след процедурата и от там ще има промяна в тона.

Каквато я описа Евтим. Не е фатална.

Инфото е от първа ръка, защото имам китара на която предният собственик ги е махнал, за да изглежда по метълска и въпросната разлика се установява, като се свири с адаптери под наклон и като се натиснат с пръст за да са успоредни.

Доколко екранират металните капачки не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok мисълта ми беше точно за готиния фиидбек не за микрофонията защото съм фен на фиидбека и се замислих дали ще се намали, което в моя случай не е желателно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти се наруши непоправимо фийдбека. Само гледай да си избереш капачки, които или нямат дупки за 6-те винта, или тези дупки съвпадат с шишовете на твоите адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.