Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-грозната китара


bulby

Recommended Posts

Завръщам тази тема, защото просто сърце не ми даде да пусна ТОВА в темата за най-красива китара, която е на първа страница ;).Е, всъщност май не е толкова зле ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Тази. http://fretware.cc/wp-content/uploads/2007...1972-strat1.jpg

 

просто ме побърква тая глава и тоя финиш.... да не говорим пък за финиша - черна с бели потенциометри и "седефен" червен пикгард и бяла ръкохватка на вибратора....

 

НЕ ОСПОРВАМ КАЧЕСТАВАТА ИМ на инструмент обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4976_457.JPG

 

Подигравка със Стратокастера

 

 

Нещо не разбрах кое му е грозното... Даже бих казал, че вобще не е за тоя раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, интересно, и на мен ми казаха да бягам от китаристи свирещи на Ibanez...? :girl_witch: По темата: предлагам сега да постнем теми за най-грозните барабани, басове, усилватвли, стойки, чупки итн. Не мислите ли че форума се поизчерпа откъм смислени теми?Сори за :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@trolla изпреварил си ме, пуснал си ми аватара :D

А иначе цяла тема за мен, поласкан съм :)

Редактирано от UglyGuitar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4976_457.JPG

 

Подигравка със Стратокастера

 

Що да е подигравка? То това е най-комерсиалната форма за китара и е широко използвана.

 

 

Пък Билимилано анатемоса класиката при ел.китарите... :greenball: 70-ски винтидж Стратокастър, с голяма глава и сънбърст.... :recourse:

 

В пълна противоположност на темата за грозните китари, но повлиян от предните няколко поста, ще кажа, че най-много ми грабва окото сънбърст и flamed maple, както и в някои случаи също и quilted maple. (За финиш говоря).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тука много хора се чудят и маят как някой може да не харесва телекастерската форма. Като един запъртък дизайнер от сумати време се чудя ззщо така тези мили китарки провокират такова отвращение у мен. И наскоро се сетих напълно - липса на злина, на ярък фрагмент или контраст.Това е възможно най-благата китара. Безволева малка глава със закърняла, нищо не изразяваща форма (сякаш не е успяла да порасне до формата на фендерската глава) Тумбесто тяло със също така тумбест и нищо не изразяващ горен рог. Нещо изключително отблъскващо според мен са различните адаптери (май най-често са таквизи), което навява на липса на концепция и насоченост, което си е едно от красивите неща при китарите попринцип. Адаптерите с външния си вид са нещо много допринасящо за излъчването. Плочката - за нея важи всичко по-горе. Самоцелна, неопределена форма, "караща" се с формата на тялото. И за десерт - потенциометрите и тази права, хоризонтална метална подложка. В завършек при телекастерите имаме масирано натрупване на неизящни форми и материали ако щете. Разбирасе, като всяка визуална простотия и това носи много чар. Тези работи горе са си лични хладнокръвни наблюдения. На мен тази китара ми мяза повече на някъкво техническо пособие, отколкото на музикален инструмент. Май единствената такава, която ми харесва е китарата на Кръпката (който е обърнал внимание се сеща за каква щуротия иде реч), но само в комплект с притежателя си, защото безкрайно си отиват и с него, като визия и с музиката която прави. Хоп, без да се цупкосват хората от дружинката, които любят телекстерчетата :):)

 

DSC_0571.jpg

Редактирано от astagator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.