Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни Елексир - Проблем


Black Bird

Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Във Варна от някъде могат ли да се купят такива струни ? Защото аз не съм виждал да продават или са само по поръчка чрез интернет?

Здравей,при "Левито" ги има мисля бяха малко под 30лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна от някъде могат ли да се купят такива струни ? Защото аз не съм виждал да продават или са само по поръчка чрез интернет?

Здравей,при "Левито" ги има мисля бяха малко под 30лв.

 

Здравей :) Левито къде се намира?Аз знам няколко магазина.Динакорд,xxxx,Фактора до Годзилата, срещу Макдоналдс едно малко магазинче , До Руското има едно Канев и в Гръцката махала знам ,че имаше някав магазин ама само 1 път съм ходил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди ви казах че тези струни не са кой знае какво ама на...

Това пък с "рошенето" направо ме разби и мене да не говорим че скъсах струна още на 2-рия ден.

Преди като писах в една тема че не са голямата работа тези струни и всички скочиха метър и половина от земята от място. Приемете факта че сте дали повече пари и неосъзнато се опитвате да защитите това свое действие(всеки човек е такъв спокс)...

Но ето:

1 .Скъсване веднага.

2.Мъхове (които може би и скъсяват тона малко - замислете се),такива екстри като мъхове и най-долнопробните струни не ми предлагат.

3.Завишена безумно цена - по добре Джи Еич Ес,Ърни Бол,ДрЪндарио или даже Кобра.

 

Хайде нападайте ме - ама е вярно.

 

(Това не е антиреклама - лоша реклама няма.Сигурно даже ще се дигнат продажбите за да пробват хората "мъховете" ;) Не забравяйте че мъхлясалото сиренье е най-скъпо и "вкусно" :) )

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да те нападаме ? Просто ще отговоря:

 

1. Аз свиря с един комплект такива около 3 месеца. Мисля, свиря достатъчно активно (на ден по час-два поне правя).

 

2. Мъховете не ги бях забелязвал докато не се появи тази тема. Явно наистина много пречат. Обясниха ти и какво е това.

 

3. Споменатите от теб марки си губят качествата на тона към 4тия ден в ръцете ми. Еликсир продължават да звучат като нови и не са ръждясали даже към средата на 2рия месец.

 

Не защитавам само Еликсир, а по принцип струните с такова покритие. Просто са си по-добри и туй то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Споменатите от теб марки си губят качествата на тона към 4тия ден в ръцете ми. Еликсир продължават да звучат като нови и не са ръждясали даже към средата на 2рия месец.

Ха, да си дойдем на думата.Всичко (или поне повечето) си е до човека.Аз от личен опит и като ползвател на струни Ърни Бол пък мога да кажа, че при мен издържат доста повече от 4 дни.Може би около две седмици.Свиря поне час дневно.Еликсир не съм пробвал, а честно казано не знам дали има нужда.

"Всеки луд с номера си, някой - с цяла програма".Всеки си има лично предпочитания.Навлязох в общите приказки, но се надявам, че ме разбирате ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 .Скъсване веднага.

 

Нещо не си направил както трябва. Аз примерно през целия си опит с китарата, близо 9 години вече, съм късал две струни. Еликсир - никога.

 

2.Мъхове (които може би и скъсяват тона малко - замислете се),такива екстри като мъхове и най-долнопробните струни не ми предлагат.

 

Мъховете са миниатюрни и едно минаване с пръсти по струната ги премахва, а след това не се появяват, защото...очевАдно няма от къде да се появят отново. Останалата част си остава "облицована", а на нормалните струни мръсотията се събира главно по частта, която е по грифа, и в близост до bridge-а - т.е. преди и след частта, където удря перцето :)

 

3.Завишена безумно цена - по добре Джи Еич Ес,Ърни Бол,ДрЪндарио или даже Кобра.

 

Средна цена на нормалните струни е към 10 лв, нали така? Еликсир са малко над два пъти по-скъпи, но траят поне 4 пъти по-дълго. Дали е безумно завишена цената? :) И тук ти говоря за нормална струна на месец-два, която вече е ръждясала и звучи като черво. Ако трябва да докараш Еликсир до такова състояние ще ти трябва...де да знам, 5-6 месеца?

 

Извод: Не искам да си представям какво ти е свиренето и как ти изглеждат "и най-долнопробните струни" струни след месец свирене... ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих си Elexir, но май няма да ги ползвам скоро,

защото след като си купих Fast Fret и си поддържам с енго струните

те си стоят като нови

та не знам, кога ще се скапят тези Ernie Ball, с които съм в момента :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна отново: качественият живот на струните се измерва с часове свирене, а не с дни престой на китарата в калъфа. Точно както при преход в планината разстоянието се измерва с часове, а не с километри (някой път 1км се взима за 4-5ч.)!

 

Поздрави,

 

Петър

 

едит: Малко по темата - ползвам струни Еликсир, харесват ми. Задържат качествата си малко по-дълго от другите. Покупката ми зависи от избора в магазина - Guitar Center много често предлагат комплекти от по 5-10 сета струни с намаление. Ако ми излиза доста по-евтино Ърни Бол - взимам. Ако пък разликата е няколко долара - взимам Еликсира. Във всеки случай, както Еликсир, така и Фаст Фрет, са два продукта, които под влиянието на силен маркетинг са възвишени повече от необходимото. Не оспорвам тяхните качества в никакъв случай, но постоянното прехваляване...

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както Еликсир, така и Фаст Фрет, са два продукта, които под влиянието на силен маркетинг са възвишени повече от необходимото.

 

може и така да е

но при мен Фаст Фрет прави чудеса

никога не съм оставал със свежи струни повече от 2 седмици

живея в Бургас - град с много влажен въздух

струните ми се оцветяваха за отрицателно време

а сега след около месец са все едно вчера сложени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да те нападаме ? Просто ще отговоря:

 

1. Аз свиря с един комплект такива около 3 месеца. Мисля, свиря достатъчно активно (на ден по час-два поне правя).

 

2. Мъховете не ги бях забелязвал докато не се появи тази тема. Явно наистина много пречат. Обясниха ти и какво е това.

 

3. Споменатите от теб марки си губят качествата на тона към 4тия ден в ръцете ми. Еликсир продължават да звучат като нови и не са ръждясали даже към средата на 2рия месец.

 

Не защитавам само Еликсир, а по принцип струните с такова покритие. Просто са си по-добри и туй то.

 

И каква е идеята на струни които се сменят веднъж годишно? Айде нема нужда от евтин(по-скоро скъп) PR... И кой ще свири със струни 6 месеца? Който даже "не мърдат" образно казано....(едва ли нещо общо с истината...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както повечето теми и тази е безкрайна.Истината е една има хора който се свидят да дадат някой друг лев за нещо по-качествено по мое мнение и хора който с тази покупка целят налагане на своето мнение.Истината е една-има много марки,изборът си остава наш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: Истината е, че Налбантов пусна темата, за да пита дали е нормално да има проблем с покритието. Но, както и почти всяка друга тема в този раздел, накрая нямаше как, да не се превърне в спор, дали си струват Elixir или не.

Очаквам скоро темата да стане съвсем офтопик и постепенно да се измести към обичайните спорове : дали процесор е по - добре, или лампа, коя апаратура/струни/китара/перце са "най" - добри, да се изтъква кой - колко стаж има и колко разбира, как другите нищо не разбират, или просто да има много лични нападки :thumbs_up: Ей затова го обожавам тоя раздел :girl_witch: .

 

пп Като се замисля, вече 2 дена се предъвква някакво малоумно мъхче по струните, което почти веднага се изясни, че е безобидно. Явно трябва повече да свиря и по - малко да кисна в интернет...защото всяка тема бързо се изчерпва и после само си губя времето, с четене на глупости (а и с писане на такива - какъвто е настоящият пост). Лека вечер на всички!

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.