Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни Елексир - Проблем


Black Bird

Recommended Posts

Свиря от скоро със струни Елексир наноуеб.

Вадят страхотен звук и наистина държат вече 3 седмици, но забелязах на местата където свиря с перото (струните с намотки) , нещо като малки мъхчета, все едно се е разкъсало няквакво покритие.

Нормално ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

При перото е съвсем нормално. На всичките ми Еликсири е така и винаги е било така.

Не се притеснявай! Струните са усмъртителни!

 

Просто покритието се разкъсва там.

 

ПС. 3 седмици е малък срок - на едната китара вече 4 месеца с интенцивно ползване на флойда :):secret:

 

 

Поздрави!

Данио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шредърите специално трябва да са с по-дебело покритие ,на мястото ,където се свири с перото :secret: .

 

А сега сериозно, това е съвсем нормално .По интензивното свирене с перо на едно място ,разкъсва част от покритието и това е резултата. Също е сигнал ,че скоро ще трябва да се сменят.

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС. 3 седмици е малък срок - на едната китара вече 4 месеца с интенцивно ползване на флойда :D:secret:

 

Максимум 3 месеца. След това вече звучат много кофти. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС. 3 седмици е малък срок - на едната китара вече 4 месеца с интенцивно ползване на флойда :D:secret:

 

Максимум 3 месеца. След това вече звучат много кофти. :)

За Еликсир ли говориш?

Вярно, че на тази китара най-рядко свиря. На Престижа около месец карат и ги сменям по мое желание.

 

 

А това че се къса там не е знак въобще, че са за смяна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би тия мъхчета да са от някаква кърпичка, с която ги забърсваш :secret:

на мен с Fast Fret ми вървеше една кърпичка, от която ми са навиха много мъхчета

не можах да ги махна и наврях под магаренцето, че ми заглушаваха струните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, покритието си е. Аз моите струни не ги забърсвам и няма как мъхчетата да са от забърсване :secret:

 

Наистина това "разрошване" в никакъв случай не е сигнал, че трябва да се сменят, защото аз свиря с твърдо, дебело и ОСТРО перце (Dunlop Little Stubby 2 mm) и това се появява след само няколко дни свирня. Останалата част от струните обаче са си перфектни и карат с месеци (при мен три, ако трябва да сме точни).

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна от някъде могат ли да се купят такива струни ? Защото аз не съм виждал да продават или са само по поръчка чрез интернет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна от някъде могат ли да се купят такива струни ? Защото аз не съм виждал да продават или са само по поръчка чрез интернет?

едва ли ще получиш по- добра цена от тук - babythomas

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.