Jump to content
Българският форум за музиканти

Плс помогнете ми да си намеря акордьор!


kraasi

Recommended Posts

Можете ли :) да ми кажете телефон(координати) на някой акордьор който не взима много :wow: :) !Разгледах форума и видях не помна точно в коя тема някой казваха че имали акордьор който им взимал 20-25лв.Можете ли и Вие да ми кажете нещо такова :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел не е ли напълно лесно акордирането на едно пиано? В смисъл, поне така, както съм виждал- става въпрос за обтягащи болтове на всички струни и ако имаш нужните инструменти(предполагам гаечен ключ или шестограм) и добър тунер, би трябвало да стане. Може и да не съм прав, но поне си мисля, че това е процедура, която можеш да си направиш собственоръчно в рамките на около час. Между другото, колко струни има пианото? Чувал съм, че са няколкостотин- по 3 на някои клавиши, по 2 на други и по 1 на трети... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе китарджиите, това да не ви е китара! Много трудно е да се настройва пиано, защото човек трябва да е обигран и да завърти в правилната посока веднъж точно колкото трябва и край! Ако почнеш да въртиш наляво-надясно докато уцелиш вярната честота, както между другото съм виждал "професионални акордьори" да го правят, си скапваш пианото завинаги! После не държи строй, струните се разстройват неравномерно и ... абе край с пианото просто! Изобщо акордирането на пиано си е голямо изкуство и не е просто физика - да настроиш струните на правилната честота! Пианото не може да се настройва всеки месец, а и е абсолютно вредно. Абе няма какво да се обясняваме, аз отдавна съм минал на дигитални пиана и няма такива проблеми, но просто да знаете, че акордирането на пиано е изкуство! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе китарджиите, това да не ви е китара! Много трудно е да се настройва пиано, защото човек трябва да е обигран и да завърти в правилната посока веднъж точно колкото трябва и край! Ако почнеш да въртиш наляво-надясно докато уцелиш вярната честота, както между другото съм виждал "професионални акордьори" да го правят, си скапваш пианото завинаги! После не държи строй, струните се разстройват неравномерно и ... абе край с пианото просто! Изобщо акордирането на пиано си е голямо изкуство и не е просто физика - да настроиш струните на правилната честота! Пианото не може да се настройва всеки месец, а и е абсолютно вредно. Абе няма какво да се обясняваме, аз отдавна съм минал на дигитални пиана и няма такива проблеми, но просто да знаете, че акордирането на пиано е изкуство! :godbless:

Хубу де недей се ежи- питам само :godbless:

 

Изобщо не съм наясно по какъв начин са закрепени струните. А защо да е вредно да ги буташ напред-назад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе китарджиите, това да не ви е китара! Много трудно е да се настройва пиано, защото човек трябва да е обигран и да завърти в правилната посока веднъж точно колкото трябва и край! Ако почнеш да въртиш наляво-надясно докато уцелиш вярната честота, както между другото съм виждал "професионални акордьори" да го правят, си скапваш пианото завинаги! После не държи строй, струните се разстройват неравномерно и ... абе край с пианото просто! Изобщо акордирането на пиано си е голямо изкуство и не е просто физика - да настроиш струните на правилната честота! Пианото не може да се настройва всеки месец, а и е абсолютно вредно. Абе няма какво да се обясняваме, аз отдавна съм минал на дигитални пиана и няма такива проблеми, но просто да знаете, че акордирането на пиано е изкуство!  :godbless:

Хубу де недей се ежи- питам само :godbless:

 

Изобщо не съм наясно по какъв начин са закрепени струните. А защо да е вредно да ги буташ напред-назад?

Защото гнездата се разхлабват, при това неравномерно. При едно нормално пиано, което е настройвано културно, е нормално леко да спада строят, обаче е равномерно и като цяло пианото не звучи разстроено само по себе си. Но като се разхлабят гнездата някои струни почват да спадат повече, други по-малко и става една манджа с грозде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.