Jump to content
Българският форум за музиканти

Асансьорен джаз


Recommended Posts

Както пише в заглавието, първото ми парче правено изцяло от мен на компа. Аз съм супер ляв с тези технологии и нормално използвам разни лупове, но този път се заиграх за спорта. :hysterical: . Благодаря на колегата Занев за подробните обяснения на времето за експлоатация на разни софтове

 

Иначе саунда не кой знае какъв, защото го експортнах погрешно на 128 и отгоре записах китарата как да е

 

http://www.esnips.com/doc/b5d2819f-b42b-4b...384dbbd/goodbey

 

Ще се радвам ако допадне на някого, а също и на евентуални коментари.

 

п.п. Тъкмо чух че интрото не се връзва с останалото :rolleyes:

 

п.п.2 С жива група е много по яко все пак :) (поне според мен)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Много е яко,но на мен не ми допада блендата на синта,който свири темата.Иначе като парче е супер,с банда сигурно ще е трепач,а китарата естествено е много яка!Има един пич с раирани блузки все ходи,той ги прави подобни от време на време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно парче :) Нямам думи просто! :metalist: ... само барабаните ако ги направиш малко по Smooth и е готово парчето за изстрелване в космоса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса много :metalist: + 1 за блендата на синта.

Оп не съм догледал какво е писал spongebob. :)

 

Точно блендата много ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря колеги, и за слушането и за коментарите. Радвам се че ви харесва. :metalist::)

 

Що се отнася до синти блендите, както казах в началото , много съм зелен с тези науки. Хванах за ушите първите що годе прилични саундове и ги нахвърлях. Без съмнение има много трески за дялане, както и в аранжимента, така и в изпълнението, но идеята на цялата работа си беше просто да се поупражня.Като за първи опит - съм доволен криво ляво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:rockon::virtuoz: Парчето ми хареса, блендата на синта - и да и не. Ако беше с жив барабанист, пък щеше да е много по-голям кеф. Китарата и хармонията вярно напомнят на един човек с раирани ризки, но е различно. :) Единственото, което ми убягва - защо е асансьорен джаз? Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@yotzzo

 

Мерси за коментара

 

Да, наистина , с жива група е съвсем друго. Иначе парчето е съвсем тривиално и обикновенно, а също е факт, че прилича много на един куп неща, повечето от които датират от 80те и 90те (донякъде и на раирания пич, от който на времето доста съм покрадвал :virtuoz: ). Просто няколко типични хармонични хода плюс базисна мелодия, такива неща обикновенно звучат приятно, но са доста експлоатирани и добре познати. Точно по тази причина и заглавието :rockon: . Аз затова и не пиша музика много-много, не съм голям фен на творбите си, макар , че не винаги пиша такива де :) , тъкмо взех един суров микс на едно друго , доста по различно мое творение и ще го пусна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

като за първо парче правено на комп е хипер добре

 

може би някой бледни не са по вкуса на някой хора, но като цяло звученето е много балансирано, и на мен не ми хареса имитацията на аналогив лийд (прекалено е мазен), но пак казвам, като цяло не чух нещо, което да не звучи на мястото си, което си е голямо постижение за някой, който за сефте се хваща с нещо подобно

 

и все пак няма да съм аз ако не кажа и нещо лошо :greenball: и тва е че този трак с нищо не се запомня, но мисля че това е доста характерно за този стил, поне спрямо моя вкус, много приятна музика за фон на нещо друго, но с нищо не провокира интереса ми да седна с ясната цел да слушам музиката и нищо повече, банално и монотонно, но пък солцата са мноо добре изсвирени, на колегата му се отдава китарата :rockon:

 

може би също така липсва "носещото" чуство на бийта, най вече защото няма постояно маркиране на темпото от барабаните, и на моменти всичко спира и бийта "увисва"

 

пианото също радва

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball: Пускай твои неща, много по-интересни са за слушане от кавъри и джемове. И не се подценявай като автор.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за първо парче правено на комп е хипер добре

 

може би някой бледни не са по вкуса на някой хора, но като цяло звученето е много балансирано, и на мен не ми хареса имитацията на аналогив лийд (прекалено е мазен), но пак казвам, като цяло не чух нещо, което да не звучи на мястото си, което си е голямо постижение за някой, който за сефте се хваща с нещо подобно

 

и все пак няма да съм аз ако не кажа и нещо лошо :greenball: и тва е че този трак с нищо не се запомня, но мисля че това е доста характерно за този стил, поне спрямо моя вкус, много приятна музика за фон на нещо друго, но с нищо не провокира интереса ми да седна с ясната цел да слушам музиката и нищо повече, банално и монотонно, но пък солцата са мноо добре изсвирени, на колегата му се отдава китарата :rockon:

 

може би също така липсва "носещото" чуство на бийта, най вече защото няма постояно маркиране на темпото от барабаните, и на моменти всичко спира и бийта "увисва"

 

пианото също радва

Ами брато тази музика е много по-различна от метъла, въпреки че се кефя на метал. Но не може това което носи като настроение там да очакваш нещо подобно и тук. Винаги ли музиката трябва да те провокира с нещо... Я си представи да го пуснеш това докато правиш секс след 2 чашки уиски да речем... Просто всяка музика си има конкретно предназначение, а и това парче е доста професионално направено смея да твърдя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

брато, мисля, че е доста плиткоумно всеки трети човек да изхожда от лафове на тема метъл, резачки, стъргания, дандании и хлопаници, с разни намеци, че от друго не разбирам и да ми обяснявате, че има и друга музика освен метъла...

 

това, че свиря в метъл група далече не значи, че слушам, харесвам, и разбирам единствено това, и ако прочетеш мнението ми ще видиш, че също съм на мнение, че песента е учудващо професионално направена, но това е само един от аспектите на музиката, има и други, като настроението, което музиката създава, начина, по който хората я възприемат и т.н. - ако музиката не ме провокира с нищо, тогава не я и запомням, а аз съм от хората, които слушат музика, за да я слушат, които четат за да четат и гледат филми за да ги следят, не просто за фонов шум на някакви други действия, които извършвам, като например секс под влиянието на алкохол, както ти спомена

 

със сигурност обаче няма смисъл да ми обясняваш за музиката, защото шансовете най вероятно са за това да слушам много повече, и много по разнообразна музика от теб :greenball:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.