Jump to content
Българският форум за музиканти

Книга за Джако Пасториъс!


разбойник

Recommended Posts

Днес един приятел ме светна, че са издали "The extraordinary and tragic life of Jago Pastorius" на български. Истина е: Гугъл потвърди!!

!

Отгоре на всичко

" Водени от желанието да посветят малобройната, но жадна за знания българска музикантска общност в творческата съдба на джазлегендата Джако Пасториъс, преводачът, редакторите, консултантът, художникът, оформителите и предпечатният екип на изданието са работили абсолютно безплатно, като запалени фенове на американския джаз. Така цената на изданието - 12 лв., е формирана единствено от техническите разходи. " (цитат от Нина Локмаджиева - редактор на книгата, от линка по-горе)

 

Не съм си и помислял, че такова нещо е възможно!! Браво на такива хора!!!

 

Смятам до час да я придобия :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дали може вече да се намери?

 

Имало я вече на "Славейков", значи и в книжарниците. Само дето съм на работа до 8 и май няма да мога да изляза, да му се не види :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я имам, и преди месец я прочетох. Супер е. Продаваха я на варненския джаз фест Varna Summer. Вземете си я, няма да съжалявате. Написана е предимно по разкази на близки до Джако хора за него. Накрая има и пълната му дискография. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КРЪНЦ!

 

Няма я! Обиколих "Славейков", попитах хората които бяха в час, включително изрода с черната коса и очилата, за който съм 80% убеден, че е брат на асистента ми по програмиране или негов клонинг. Не са чували. В "БУКТЕЙД" също. В "ОРИНДЖ" също. За днес се отказах. Сега ще търся сайт на издателството. Поне си взех списанеи ДЖАЗ :) и гледах слънчевото затъмнение пред НДК.

 

офф: До Админите, Модераторите и всички радетели за писането на кирилица:

И аз съм ЗА, ама не може ли поне имената на хората и фирмите, които са на латиница да мога да ги изписвам на латиница. За всичко друго така или иначе ползвам кирилица. Благодаря! :)

 

ЕДИТ: Току що писах на издателите. Да видим...

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз е искам

Ако някой зная къде е има да каже

Предполагам, че все трябва да е има някъде из софията..

 

Браво Разбойник :virtuoz:

Мерси за инфото :))))

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер!!!!

Ще потърся веднага в Димитровградските книжарници. Много ми е интересно как е живял. Слушал съм му доста работи и преди години ми попадна един видео урок (жалко, че не го записах въпреки скапаното качество на копието :) ) . . . . страхотен музикант беше. RIP :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си я! От "Дюкян меломан", беше последна бройка :happy:

Твърдят, че щели да получат пак след 4-5 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво !?! Последната бройка ли ... нямаме време да чакаме да получават, почвай направо да набираш книгата в някой пост. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво !?! Последната бройка ли ... нямаме време да чакаме да получават, почвай направо да набираш книгата в някой пост. :)

Или бързо в ПДФ

:):D

 

 

Другата седмица ще ида аз да си е купя :P

определено ще ми е интересно четиво за запълване на свободно време ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.