Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с усилвател Behringer Ep2500


Recommended Posts

Взех си ново стъпало EP2500 но още от първият ден започна да прави проблем, след като го изгася в колоните продължава да се чува музика и страшно пукане, постоянно ми гори хорните и почна да грее.

То е в гаранция, дадох го в сервиз но ми казаха че аз съм го изгорил.

Има ли някъде схема за него, и струва ли си да го правя.

Благодаря. :cheers2::wub::ok::recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що си взимате китайски боклуци?

Може да го ремонтирате, но ЕР2500 има едно свойство, че скапе ли се веднъж, ремонтите са безкрайни!

Дано имаш късмет. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм. странно. Мисля, че трябва първо диагностика. Защо горят само хорните? Получават се изкривявания, които ги изгарят или пък колоните не могат да понесат мощността?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да още от първия ден почна да ми прави номера, но от магазин Призма гр. Варна ми казаха че те така били и нямало нищо страшно, и после като се замислих как във 600лв може да влизат 2500вт мощност всичко ми стана ясно, но уви.

Сега съм намислил да му използвам само охлаждането трафа и кутията и да го направя 2по600вт.

И дано други колеги не се набутват по този начин!!!

Благодаря за вниманието. :D:recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

точно за тия стъпала имам точно обратното впечетление - работи безупречно и то вечер 2ра година при мене. същото съм чел и по разни западни форуми че точно тоя модел на берингер цепи мрака и няма никакви грижи.

 

според мен дилъра ти е набутал боклук и се опитва да ти пробута че ти си го изгорил. Стъпалото без проблем си бачка на 2 ома ... кво искаш повече .. освен ти ако не си навързал 1000х колони и от там да е паднало съпротивлението, но предполагам си нормално мислещ човек и си сметнал нещата преди да ги включваш.

 

кво значи ти си го изгорил? купуваш стъпало и то трябва да свири - като не свири да му мисли дилъра! ... освен ако наистина ти не си му ибал мамата и ако е така дилъра трябва да ти каже - станало е това и това. Е ако не си правил такива неща не си виновен и си гониш правата до допка ... ако мноо те ядосат засилваш стъпалото през витрината на магазина и духовният живот (т.е. кой на кого духа) става съвместен ... ехехехе

 

лек ден от мен

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитът ми с така наречената Про и висок клас техника на Берингер, потвърждава едно всеобщо мнение сред хората занимаващи се със звук, че да си купуваш тяхно произведение е като да си купуваш прасе. Не го знаеш какво ще излезе. В 10-ина годишната ми практика, когато е трябвало да се спести някой лев и сме прибягвали до услугите на г-н Ули Берингер, винаги сме купували по две устройства, за да имаме едно за резерва.

 

А като е почнало да прави проблем от първия ден, е трябвало да го върнеш и да поискаш друго. Сега иди гони дивото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драсни ми на лично имейл. Ще ти пратя схемата. Тя е 1:1 със схемите на qsc усилвателите.

 

Това, че като се развали един път берингер се почват безкрай ремонти не е вярно! Естествено за тези пари човек не може да очаква чудеса.

Според мен не му махай карантиите, за да го преправяш, а го оправи в краен случай.

Естествено щом е в гаранция най-добре го занеси да ти го оправят гаранционно. Колкото и да ти казват: "ти си виновен" дръж на своето и им покажи гаранционната карта. Спокойно можеш да съдиш фирмата, че не ти поемат гаранцията.

 

 

A за обща култура: открийте 10те разлики :cheers2:

21043937811498979443.JPG

 

берингер, тапко и qsc :girl_witch::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не признаха гаранцията.

Но след като го отворих установих че наистина са го замервали, 2 транзистора имаше разпоени и един конденз от големите се беше надул, замерих го но нямаше проводимост.

Изобщо ще мога ли да го възтановя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре продължавай да се разправяш, докато не ти го ремонтират гаранционно.

Какво е тяхното доказателство, че не са ти го продали повреден?

Иначе за останалото можем само да гадаем(не е пред нас ампа).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но след като го отворих установих че наистина са го замервали, 2 транзистора имаше разпоени и един конденз от големите се беше надул, замерих го но нямаше проводимост.

 

Човече продали са ти ремонтиран усилвател!

Отиваш и им го тряскаш на масата и няма 5-6 или да го оправят веднага или пей бек.

 

Докога ние българите все ще ни прецакват разни дребни тарикати ?

 

 

И не на последно място защо не купи усилвателя от Динакорд а от някакъв дилър след тях ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тия Берингер, са както каза някой по-горе като малко пресе - не знаеш какво ще излезне.

Но ти си си в правата.

Има комисия за защита на потребителите. Лично съм се обръщал към нея и познай заради кой!

Берингер и представителя им Динакорд.

Така, че и от Динакорд да беше взел стъпалото, сервиза е един ...

а там се опитват да те правят на маймуна. Не им се давай.

 

В краен случай - както ти каза vhcs-

ако мноо те ядосат засилваш стъпалото през витрината на магазина и духовният живот (т.е. кой на кого духа) става съвместен ... ехехехе

звучи много крайно, но точно заради скапаните продукти и безобразният сервиз,

именно това заслужават.

 

Никифена - на снимките не се кликва за да се увеличат.

Обаче и така ми се струва, че Бери варианта е със СМД,

което усложнява ремонта, а и намирането на самите СМД елементи,

които са повредени, ще е доста по трудно.

Затова именно трябва да се настоява от сервиза да изпълнят гаранцията,

като ремонтират стъпалото или дилъра, да ти подмени повреденото с ново

или да ти върне парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не на последно място защо не купи усилвателя от Динакорд а от някакъв дилър след тях ?

Още повече Динакорд има и във Варна :)

За снимките няма нужда даже да се увеличават ясно се вижда, че тапко е с най-голям(което предполага мощен и по-малко греещ) траф Електролитните кондензатори са с по-голям капацитет евентуално (съдейки по габаритете отново) което означава по-малко брум, а за берингера си личи как са пестени материали :)

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, всички стъпала са с смд. Това не ги прави по-трудни за ремонтиране при условие, че разбираш какво правиш.

Всички елементи се намират, и всичко се оправя. Все пак това е аналогова техника а не компютърно дъно :)

 

ПС: Много ми хареса решението на vhcs - Ако го правиш, моля те покани приятел с камера. Определено ще стане готино клипче аз вибокса :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.