Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за процесори за китара


Aleksandar

Recommended Posts

Така моля за помощ по повод процесор за китара.Може и да се повтаря темата но моя случай е специфичен.Така приятел има Digitech RP50 и казва че е хубав и му върши работа,отидох до фактор където имаше zoom G2.1u но учителя ми по китара каза че не струват и ми предложи да си купя Behringer V-amp.Цената между 3те вида е доста различна като бих искал да взема нещо оптимално ниско на цена и да има хубав звук.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Behringer V-amp не е лош, но не е флор процесор, т.е. не е се поставя на земята и ти да натискаш педалите за смяна на пресетите и др.

Мисля, че за начинаещ като тебе, и Диджитека и Зуума вършат добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така моля за помощ по повод процесор за китара.Може и да се повтаря темата но моя случай е специфичен.Така приятел има Digitech RP50 и казва че е хубав и му върши работа,отидох до фактор където имаше zoom G2.1u но учителя ми по китара каза че не струват и ми предложи да си купя Behringer V-amp.Цената между 3те вида е доста различна като бих искал да взема нещо оптимално ниско на цена и да има хубав звук.

Благодаря предварително.

 

 

Digitech - старо и много съкс ;)

Берингер - като цяло тва е мн евтин проц. и се съмнявам че е нещо особено

Според мен ЗУМа има тежката дума ;) не знам обаче цените как са :hysterical:

 

Цъкни в ютюба, или в www.hamony-central.com на усър ревютата.

 

Аре от мене да мине ето ти линкове :)

 

http://reviews.harmony-central.com/reviews...nger/V-Amp/10/1

http://reviews.harmony-central.com/reviews...iTech/RP50/10/1

http://reviews.harmony-central.com/reviews...ct/ZOOM/G2/10/1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебни тук из форума за обяви втора ръка :surprise:

 

И ако имаш време, иди ги чуй в някой музикален магазин, все пак в крайна сметка на теб трябва да ти харесва, не е чак толкова от значение другите какво казват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек проблем при Беринджъра е малкото забавяне при смяна на блендите.

Иначе, според мен той е най-добрият избор от 3-те откъм звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам не е никак лек проблема. Тоест осезаемо е усещането при смяната между пресети. Това би било доста неприятно като усещане ако минаваш от чиста китара към някой кофти дист :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но според мен е за предпочитане пред 100% пластмасивия звук на повечето ЗУУМ-чета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам ти Line 6 POD 2.0

Може да го ползваш в последствие с педалиери няколко вида и става за сцена.Цените за упоребявани са повече от

примливи като имам предвид качеството

Дано съм ти помогнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за V-amp от трите варианта.

 

Не знам да има по-приличен процесор за тези пари - във форума се продаваха по стотина лева.

Наистина има забавяне при смяна на блендите, но на мен лично това не ми пречеше толкова, когато го ползвах.

Иначе ако не се лъжа в коплекта има и footswitch, с който може да се сменят блендите нагоре-надолу.

 

Както те посъветва колегата по-горе проверявай форума, можеш да купиш нещо, да го пробваш и след време да го продадеш без голяма загуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за V-amp-а. За домашни условия е перфектен с миди кабелче и ръчкане може да изкара звук пък и звучи почити перфактно на слушали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.