Jump to content
Българският форум за музиканти

Здравейте :)


nonamevg

Recommended Posts

Не знам кои видеоуроци и кои школи са добри за разучаване, но определено знам , че който иска да напредва ,по добре да спре да чете тази тема незабавно и да започва да свири :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворен съм за всякакви предложения, уроци, клипове (които се надявам да се заредят) и други.

 

Здравей!

 

Всичко е въпрос на желание, постоянство, уважение, приемственост. Ако нямаш пари за уроци - ходи на всеки концерт около теб. Ако нямаш пари за билети - намери начин да влезнеш без пари на концерта. Върти се около сцената. Наблюдавай и изучавай какво прави китариста, както и другите от бандата. Ако е клубен гиг иди на почивката при китариста, запознай се с него, помоли го за съвет. Понякога и една фраза може да ти промени коренно идеята за музиката.

 

Преследвай добрите китаристи в района - следи за техни участия, изяви. Досаждай им (културно и умерено), моли ги съвети, напътствия, уроци.

 

Не си първият човек, който не може да си позволи платени уроци. Това не е решаващо... Другото е важното!

 

 

Успех,

 

Петър

 

П.П. СПОРЕД МЕН, ползата от видео-уроци и онлайн статии е минимална, когато става дума за начинаещи. Тези неща могат да помогнат в по-късен етап от развитието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук някой беше споменал нещо за учене на песни. Това от една страна е идея, защото ти позволява да свикнеш с инструмента и да хванеш малко техника. От друга страна обаче, само зубренето на таблатури не развива особено. Трябва да се съчетава с обучение по теория, разни техники и т.н. Имам един приятел, който като хване китарата и може да ти изкара половината сола на Хамет от Металика. Онзи ден го учех как се свири Don't Cry на Guns 'n' Roses понеже не знаеше основните акорди :( (той и нотата ДО къде е не знае, но това е друг въпрос). Така че успехът идва със съчетаването на теория и практика. Мечо Пух казва: "Колкото повече, толкова повече!" Тъй че хващай се за грифа и дърпай жиците :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук някой беше споменал нещо за учене на песни. Това от една страна е идея, защото ти позволява да свикнеш с инструмента и да хванеш малко техника. От друга страна обаче, само зубренето на таблатури не развива особено. Трябва да се съчетава с обучение по теория, разни техники и т.н. Имам един приятел, който като хване китарата и може да ти изкара половината сола на Хамет от Металика. Онзи ден го учех как се свири Don't Cry на Guns 'n' Roses понеже не знаеше основните акорди :thumbs_up: (той и нотата ДО къде е не знае, но това е друг въпрос). Така че успехът идва със съчетаването на теория и практика. Мечо Пух казва: "Колкото повече, толкова повече!" Тъй че хващай се за грифа и дърпай жиците ;)

Mммм...Всеки свири каквото иска .Теорията не е задължителна за китаристи, които имат, да речем, мераци да свирят два-три акорда и някоя друга песньовка по купони, нъл тъй ? Зубренето на таблатури не развива грам, понеже не научаваш нищо повече от 1 песен.А богатият репертоар ( и то от чужди песни ) не те прави добър китарист.

Само да вметна, че е далеч по-ценно да знаеш как се образуват акорди, вместо да ги наизустиш.Тъй че теорията не е всичко.Полезна-категорично.Но не е задължителна.Всичко до е нивото, което искаш да достигнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.