Jump to content
Българският форум за музиканти

По-добри адаптри


muzikalnia

Recommended Posts

Можете ли да ми кажете кои адаптри най добре ще обаждат

на един евтин стратокастър

и къде мога да ги намеря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума е изписано доста потърси с търсачката.

 

Най общо казано адаптерите само предават трептенията на самата струна които зависят от много фактори .

 

Ако самата китара не звучи дори и със скъпи адаптери няма да има сериозно подобрение на саунда.

 

Стандартните страт адаптери са алнико сингълкойл.

 

Вече всико останало е въпрос на личен вкус ...... (казало кутрето и си облизало з*дника)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Добре, де Дими, гледам че си много претенциозен към звука - чудесно. Не исках да ти казвам, ама ти какво си изсвирил с твоя прекрасен звук? Дай да чуем. Толкова отвисоко говориш за евтините китарки и ампове... Очаквам висини. :)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шах с пешката и :)

 

Ела довечера да чуеш във Фенс братле - аз свиря заради живото свирене.....

 

п.с. правопис

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото пъти съм го казвал, под една или друга форма, толкова пъти е било подминаво, ама ето пак - Очевидно, че за един тип хора, които свирят на живо, пред публика, имат нуждата да използват качествана апаратура, която за тях предоставя най-добрия възможен звук. Както беше казал Hillbilly в една друга тема - общо взето Лампа за 2000лв + Гибсън за още 2000-3000лв. (Може и Фендър или квото и да е, но скъпо и качествено).

 

За друг хора пък обаче, които свирят у тях си, едно такова изпразване на джоба е меко казано неоправдано, разбира се, ако въпросните имат достатъчно средста и могат да си го позволят. На такъв тип хора им стига примерно китара в ценовия диапазон от 300 до 700-800лв и кубе от 200-600лв. И за този тип хора - това е качествения и готин звук.

 

И като цяло... Готиния звук е субективно понятие. Колкото хора питаш, толкова различни мнения ще чуеш.

 

Напоследък обаче все по-често ми прави впечатлние, че има голямо разногласие и e по-ярко изразено, между типа "и с евтиното можеш да постигнеш задоволителни резултатиЮ, и типа "мъчим се, но без качественото, съответно и скъпото не става"...

 

Да не съм пълен офтопик:

 

@Автора - за какъв стил? Рокче, блусче? Разни металургии?

За първите две мога да ти препоръчам Tex-Mex или Texas Special. Ако пък е за тежко, там вече е малко по-различно, защото самата китара не е измислена и пригодена за такъв стил музика. Не и стоковите Стратокастер, особено не и евтините. :hysterical:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми кажете кои адаптри най добре ще обаждат

на един евтин стратокастър

и къде мога да ги намеря

Вземи си Алнико сингъл-койлс ,може и евтини -сложил съм един такъв (25 лв беше в РФ) на американски фендер и няма голяма разлика с оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Евтини Guitar Tech алнико сингли ще свършат нелоша работа.

Aко искаш да имаш хъмбъкер на бриджа(HSS китара), GuitarTech хъмбъкер за 30 лв. също звучи добре.

 

Аз лично съм на мнение, че тези адаптери са достатъчно добри за масата по-евтини китари и рядко си струва изхвърляне с големи суми. Има и значително по-скъпи адаптери(един вид "среден клас"), някои от които звучат откровенно по-зле от гореспоменатите, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми виж сега, ако китарата ти е евтина и съответно от недотам добри материали няма смисъл да купуваш някакви скъпи адаптери от рода на Тексас Спешъл и по-скъпи.

 

И аз имам евтин страт и се чудех дали да му сложа Текс-мекс, но честно казано не ми се дават пари без да съм сигурен за крайния резултат.

 

ПС: Като казахте Guitar Tech Alnico singlecoils имам питане: имайки предвид ниската цена, която споменахте за тези адаптери дали ще има някаква разлика между оригиналните адаптери, с които върви Скуиър Афинити Страт и тези алнико? Не ми се дават пари за по-скъпи, но ако с алнико синглите ще е горе-долу същата работа ще трябва да мисля за други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има разлика. Най-малкото ще има по-"алнико" звук, което предполагам ще гониш, имайки предвид, че си със страт.

 

Колкото до хъмбъкерите за 30 кинта, те често звучат осезаемо по-добре от сток адаптерите на повечето нескъпи китари.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.