Jump to content
Българският форум за музиканти

Фендер Страт до 1500 лв


Black Bird

Recommended Posts

^ А American Standard все едно нямат джъмбо прагове?

 

Обновените American Standard (от 2008) със сигурност са по-добри от Highway One серията. Просто те съчетават най-добрите елементи на старото и новото.

 

Сори, но нямат ;-.) Медиум джъмбо са и след ъпгрейда. Иначе съм съгласен че като цяло качеството на АМСТД е по високо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бързаш много, може би е добре да почакаш. С малко късмет, за тази цена може да изпадне някой стар Америкън Стандарт, разликите им като саунд са доста значителни спрямо новите, не знам на какво се дължи, но често съм ги сравнявал дитектно. Не че Хайуей не си струват, напротив, съвсем прилични са :hysterical: Иначе, моя на времето го взех за 1200 и доколкото си спомням идваше някъде от към Асеновград. Късмет с пенсионирането, като получиш пенсийката (Страта), ще те запишем в клуба. Ще жулим безкофеиново (заради кръвното) :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наското зяпах в РФ Пловдив Американски хайуей : с хумбукер - 1560 (черен бяп пик гард с черни адаптери -като на тоя юнак от Ирон майден+ палисандър фингерборд ) телекастера с финиш тип - рядка боза (точно така изглежда ) 1368 Страт с 3 сингъла и клен гриф 1358 ( натурален финиш) , и общо взето хората бяха мн учтиви и ми обърнаха внимание (даже филма дето гледаха паузнаха) . не като тоя къдрокос кестеняв траверс (бетонен или дървен елемент който се полага под релсата и над баластровото легло) в Соф. РФ който нито цена ти казва нито се държи адекватно и съсдава впечатление че си мрази живота и секи момент ще се нареже.

 

 

Исках и да вметна въпрос тука че за фендери става въпрос а РФ са единствените в БГ

 

---> Защо по дяволите РФ софия е единствения магазин в който няма написани цените на нещата който продават , всеки път ти казват ми де а знам ся около 1100 ма може и 1300 да е . Някак си само като погледнеш нещо и му видиш цената разбираш дали можеш да си го позволиш а и се ориентираш по лесно

 

:Ф :Ф :Ф

Редактирано от BWC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А American Standard все едно нямат джъмбо прагове?

 

Обновените American Standard (от 2008) със сигурност са по-добри от Highway One серията. Просто те съчетават най-добрите елементи на старото и новото.

 

Сори, но нямат ;-.) Медиум джъмбо са и след ъпгрейда. Иначе съм съгласен че като цяло качеството на АМСТД е по високо.

 

Поздрави

Ами нали говорим за китарите от 2008? :greenangel:

 

Поздрави!

 

kolio_k, обновените китари имат далеч повече предимства от старите... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи оня модел беше мексикански / 70-тарския/за тя сигурно си чел много неща за тях , от мексиканските съм попадал на много добри бройки и ти като посвириш сам ще усетиш китарата та идеята ми е да пробваш и мексиканци никога не знаеш на какво ще попаднеш :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се изкефих на един мексиканси натурал финиш. Имаше супер як саунд спрямо някои американски.

Язък, че не пишеше маде ин УСА :greenangel::hysterical:

 

ето го http://www.thomann.de/gb/fender_70_classic_strat_mn_nt.htm

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Black Bird

 

..обновените китари имат далеч повече предимства от старите... :greenangel:..

 

Що се отнася до Фендер ,искрено се надявам, че това беше шега :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k

Мерси! :hysterical:

За кое съм се шегувал ? :greenangel:

 

Ясно е, че бих взел 40 годишен Фендер, стига да можех :)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ходих в РФ и пробвах един американски и един мексикански страт, колкото и да ми беше трудно да повярвам мексикото звучеше значително по-добре. Щатския беше по-изпипан като детаили, но като се има в предвид цената около 2200-2300лв (продавача не можа да ми каже точна цена) не бях особено впечатлен. Както и да е, за мен звука е по-важен от качеството на изработката и от тези двете бих взел мексикото, отделно се спестяват и към 1000лв по този начин. Малко ме яд, че затваряха и не остана време да пробвам още няколко бройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото те разбрах, имаш преддвид, че новото производство на Фендер има предимства пред старото. Съдейки от собствения си опит със фирмата, а и не само моя, това не е баш тъй, ама все си мисля, че и ти си на същото мнение :greenangel: . То това не е само при Фендер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжелявам , че правя малък офтопик и предварително се извинявам на Налбантов , но някой да има представа колко струват най -евтините Фендери в БГ (предполагам мексикански) и заслужават ли си цената?

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се радвам в тази тема да се напише всичко за Фендерите в БГ и не само. САЩ или Мексико.

Цени. Качества :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най евтиния май е филипински към 870 теле и страт 910 (не съм сирурен мойе да са с -/+ 20-30 лв сега

 

 

 

 

За жалост като ка4ество не мога да кажа тъй като нямам пове4е от година и 3-4 месеца опит , но със сигурност тази която пробвах в РФ ( Страт hss) не ми се стори удобна ... телето беше с по тънак и приятен гриф

 

 

А ако някой има предположение за това което писах за Соф. РФ и дали не са възможни и някакви тарикатлъци да птавят спокойно ако не иска да спами темата и а ЛС може да ми пише

Редактирано от BWC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А American Standard все едно нямат джъмбо прагове?

 

Обновените American Standard (от 2008) със сигурност са по-добри от Highway One серията. Просто те съчетават най-добрите елементи на старото и новото.

 

Сори, но нямат ;-.) Медиум джъмбо са и след ъпгрейда. Иначе съм съгласен че като цяло качеството на АМСТД е по високо.

 

Поздрави

Ами нали говорим за китарите от 2008? :girl_witch:

 

Поздрави!

 

 

Да, говорим. Поне никаде не пише за променени прагове в серията.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.