Jump to content
Българският форум за музиканти

Група "adxok"


adXok

Recommended Posts

Евала , поклон пред таланта ти :)))) :D:D;):ph34r::ph34r:;):unsure::D:ph34r: Велики са ти нещата :)))) ........

... който си го може , го може .......

Леле, DeathZone... направо ме ласкаеш :ph34r:

Като си купя инструменти (китарка, басче, поне MIDI клаюиатурка и малко барабанки) ще запиша всичко с по як звук!

Благодаря за отзивите. Ще гледам занапред да се представям и още по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се изцяло към мнението на Death Zone.

Пожелавам ти по-скоро да се обзаведеш с живи инструменти,но мнението ми е,че е по-добре да поканиш гост-музиканти,защото не можеш да бъдеш много добър на всички инструменти.Ще загубиш маса време и енергия и не е ясно какъв ще е крайният резултат.Това е моето мнение. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здрасти, adxok нещата ти са супер казвам го искренно не съм писал в този форум а не смятам и да пиша най-малкото защото нямам време, а и не вижда за какво, регистрирах се само защото твоите парчета ми направиха впечатление и най вече начина и ентусиазма с които си ги правил. Имаш основание да не прекаляваш със скромноста, аз самият съм басист от доста години и за някои от нещата които чух ще трябва доста да се поизпотя докато ги изсвиря. Също така съм се занимавал и все още се занимавам със записи на ниво демо и репетиционна и рядко съм докарвал такова приятно звучене. Така че продължавай в същия дух и след не много време (сигурен съм) ще говорят здраво за тебе и след не още много време най-вероятно няма да ти e проблем да имаш студиото, китарите, микрофоните и барабаните за които си споменал. Ако верно е правено в съвсем домашни условия както го описваш това е върхът.

От все сърце ти желая успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, adxok нещата ти са супер казвам го искренно не съм писал в този форум а не смятам и да пиша най-малкото защото нямам време, а и не вижда за какво, регистрирах се само защото твоите парчета ми направиха впечатление и най вече начина и ентусиазма с които си ги правил. Имаш основание да не прекаляваш със скромноста, аз самият съм басист от доста години и за някои от нещата които чух ще трябва доста да се поизпотя докато ги изсвиря. Също така съм се занимавал и все още се занимавам със записи на ниво демо и репетиционна и рядко съм докарвал такова приятно звучене. Така че продължавай в същия дух и след не много време (сигурен съм) ще говорят здраво за тебе и след не още много време най-вероятно няма да ти e проблем да имаш студиото, китарите, микрофоните и барабаните за които си споменал. Ако верно е правено в съвсем домашни условия както го описваш това е върхът.

От все сърце ти желая успех!

tropi,

благодаря за поощряването. Напоследък се замислям дали да не настъпя здраво газта на музиката дето ми е в главата... Ама работа, пред дипломиране съм едно-друго, изпити, заверки... добре че нямам жена да трябва и нея да обгрижвам... хехехе. Много ме топлят такива думи като твоите. Искал съм да свиря и в групи, но така и не мога да се класирам без инструмент някакъв. Замислил съм се да се пробвам като вокалист (?)... щото един микрофон е 100-тина лева (ядва се)... ама ми е трудно. Не съм пял професионално все още.

За китарката ще почакам. Много се чудя дали да е по поръчка или да вземам няква за 350 лв.. Апък и се водя проектант на сгради... сега дървени и метални конструкции работя. То не че някоъ друг работи музика от тука струва ми се. Аве да оствим на просветлението да реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здр. И на мен ми харесаха нещата. Пич, имаш ли група? Всичко ли записваш сам. И по-специално баса. Записваш ли с жив бас, щото чух 4-5 парчета и там не беше :cheers: Чао :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, ЛудБасисте!

Благодаря ти, че си се накефил на моите парченца от парчета на композиции и песни. Пич, нямам група... нямам и инструменти. Този месец бях събрал към 700 лв. и имах намерение да додам още малко, за да ис направя китара по поръчка от Пламен Иванов (Асеновград) по препоръки на Налбантов... но уви, по-голямата част от тях трябваше да дам за рушвет на заверките си във УАСГ, останалите за квартира. И пак останах с пръст в г*з!!! Явно не ми е писано да се сдобия със собствен инструмент... или поне не по традиционния начин - като си го закупя. Както и да е. Може пък някой ден спонсори да се намерят, че то само и седната гола китарка не върви, макар че за начало е добре... заедно с компа така едно-друго!

 

Всичко записвам сам.

Да, баса също. Често го изсвирвам на китарка или с един стар бас за 40 лв. После с помощта на ReCycle 2.1 го преобразувам в MIDI нотички и го пускам през семплер със заредени бас семпли от някой велик басист като Маркус Милър примерно... и така! Разбира се, че доизкусорявам някъде, където ми хрумне нещо допълнително, но в общи линии гледам да е такова, че да е изсвируемо, макра че имам идеи за нови инструменти от рода на балисета... само че клавишен + китара! Да, понякога и жив бас има, но в общи линии е трагичен като звук, затова го минавам през Reason 3.0 вече!!!

Да, в 4-5 парчета баса не е бас, щото е минал през семплер и са му добавяни звуци (хармоници и т.н.)... Иначе може да се изсвири, макар и от по-опитен басист (примерно като съфорумеца Geo :ph34r: ).

 

Това е! Чао.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 months later...

луд, ненормалник

тва не е музика, ами някакви мидита дето си ги откраднал май

да не се обиждаш ама ми изглеждат много познати отнякъде

фен си на прогресив рока то е явно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже си мисля че имам отнякъде тези парчета

 

Saturn_Devouring_His_Children

Gradushka

Keep_This_Angel

Walking_With_Demigod

 

не че са лошо направени но май не си ги правил сам

невъзможно е ми се струва? :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adXok, браво момче :D:) !!! Много добри идейки имаш! Изобщо не се шашкай, че звука е едикакъв-си. Това е въпрос на пари. В днешно време вече е лесно с тез компютри. Знаеш ли какво беше на времето като имаше само касетофони!?. Кофти беше. А има и хора с яка апаратура дето пък нямат таланта - е това е трагедията. А Господ си знае работата. Виждам, че си поел по един по-духовен път, което е наистина достойно за уважение. Айде успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.