Jump to content
Българският форум за музиканти

Straps, Strap Locks


Yves

Recommended Posts

Наскоро си взех на Dunlop , и съм адски доволен.

цена 26 кинта от РФ Пловдив (Chrome , Gold-a са май по-скъпи не помним)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Што мислите за следнава идеа?

 

 

Изгледа доста практично.

 

p.s. don't try this at home..with YOUR les paul :thumbs_up::greenball:

Редактирано от Александар
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съфорумник успя да счупи един Шалер. Сигурно е случайност.

Тоя требва да е Истински Метъл :thumbs_up: ,моя Шалер е поне на 15 години и дори с тухлата ЛП не е мръднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае къде в София мога да намеря черен Schaller strap lock ???

Вчера ходих в РФ и там имаше някакъв Фендер (който май е същият като шалера), но беше хром и не ми върши работа.

 

В краен случай ще отида до Динакорд и ще взема дънлопския страп лок - дано само да го имат в черно :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и страплокове Boston пру капъша, които изглеждат доста добре, но аз не съм ги ползвал.

Не мисля, че ще направят проблем, все пак не е нещо твърде сложно.

На две китари имам Бостънски страплоци от може би 4-5 години вече. Съвсем прилични са, доста солидни, и малко по-лесни за целенасочено( не неволно) разкачане, по мое мнение, от Дънопските(имам и 1 такъв). Обаче често се развиват контра-гайките, редовно ги натягам пак и въпреки това съм загубил по една на китара(добре че са дублирани поне). Формата им не е удобна за калъф например, и поставянето на земята до усилвателя също не е желателно.

Дънлопа на пръв поглед изглежда по-нестабилен, но само на пръв поглед. По-дуракоустойчивия страплок определено е той, защото веднъж сглобиш ли го нямаш грижи повече, освен когато трябва да слошиш китарата в калъф(и тука имаме стърчене като ******).

 

Моето мнение по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам Дънлоп на всичките ми колани (5 май). Много са прилични с една малка подробност, човек не трябва да им се предоверява, защото, ако отвора на механизма се улучи в посока надолу, китарата може все пак да падне. Случвало ми се е два пъти, китарата да ми се разкопчее по време на свирене, единият път беше на много важно парче на голям концерт, та съм го запомнил :)

 

Иначе да се счуипи здраво ( не дефектно такова) си е живо постижение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори за глупавия въпрос, но вие коя част точно визирате в тази тема, че нещо не мога да хвана връзката.

Ако въпросът е насочен към мен - визирам това:

http://www.americanmusic.com/images/XL/460012XL.jpg

или това:

http://www.bassguitarpartsdirect.co.uk/ima...ecte415.jpg.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да е по-добре с Тези колани.По-евтино ще излезне отколкото страп лок+колан,нали?Излгеждат ми доста сигурни.Ако някой знае къде в България се продават моля да каже,че си търся такъв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, точно такова, червено, с черни пластмаси, ползва моя милост

купих си го от град Бургас, ако някой друг не може да каже къде точно има такива, ще се поразтърся за името и адреса на магазина

единственият ми проблем е, че пластмасовият механизъм, който заключва колана, е доста голям като площ, и малко седи накриво, трудно ми е да обясня как и защо :)(ползвам го на акустична китара, на електрическите в магазина нямаше такива проблеми)

въпросните пластмаси, там където имат контакт с китарата, са гумени, и не търкат покритието

заключването ми се струва доста сигурно, едва го затварям докрай, съответно едва го отварям :) едиственият път, когато се разкопча, беше, защото си мислех, че съм го затегнал докрай, а не бях :) по тоя параграф не съм надежден източник обаче, защото прав не свиря много-много

самият колан на мен ми е удобен, преди имах по-мек и широк, но дори след него този ми се струва добре

 

дано съм бил полезен

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.