Jump to content
Българският форум за музиканти

Queen - Бохемска Рапсодия


yellow nEuphoria

Recommended Posts

Но звученето е точно такова-кух миди файл

Щом казваш, че звучи зле.... значи ти си супер добър смесвач :cheers2:

 

Е..сега...Не съм искал да те обиждам-просто си казах това което мислех.Нищо лично към теб-евала за мерака и труда.Дали съм супер смесвач-не.Не гледам параметри и индикации,а слушам.Когато ми звучи добре-ок.Рабира се всяко ухо е различно и това което чува някой друг не е задължително да го чувам и аз и обратно.Всичко е доста сложно-като при една картина-има си своите фонови отенъци,сенки и т.н.Обърни внимание на смесването и ефектите-те могат да скапят тотално или да издигнат до небесата едно и също парче.

За пример ще ти там най-продавания албум на всички времена-Трилър.Поради натиск от страна на звукозаписната компания,екипът на М.Дж. спестява доста от финалните работи по албума.Чувайки резултата м-р Джаксън спира проекта и отказва да предаде албума в този му вид.С риск да плати огромни неустоики на звукозаписната компания поради неспазване на срока.След което си сядата на д-тата,миксират по 2 песни седмично и резултатът е налице.

Та такива ми ти работи.Не се чувствай засегнат-още веднъж извинявай.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, със сигурност ще стане много по добре ако го направиш на 32 битов wav :(

 

и от кога сваляне на миди и просвирването му с виртуални инструменти се брои за кавър

не че нещо ама тва може да го направи дори и човек който не разбира и бъкел от музика и свирене

 

чакаме нещо авторско вече, крайно време е за такъв природен талант като тебе :cheers2:

 

 

Добре ве направи го тогава ве... Ти ще престанещ ли вече да се заяждаш, дразниш само, не си интересен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек, проумей че никой не се заяжда, това което казвам е това което е

 

за да кажеш че си направил кавър трябва поне да го изсвириш

 

тва да озвучиш готово миди няма нищо общо с правенето на кавър, и със сигурност щях да правя това от сутрин до вечер ако се броеше за някакво постижение :thumbs_up: но уви, не е постижение

 

постижението е на този който е направил миди-то ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек, проумей че никой не се заяжда, това което казвам е това което е

 

за да кажеш че си направил кавър трябва поне да го изсвириш

 

тва да озвучиш готово миди няма нищо общо с правенето на кавър, и със сигурност щях да правя това от сутрин до вечер ако се броеше за някакво постижение ;) но уви, не е постижение

 

постижението е на този който е направил миди-то ;)

мисля,че това е упражнение по смесване,баланс и аранжимент/до някъде/ а не по изсвирване, А относно това кой,колко може да свири,се чува и вижда от първо четене във форума :greenangel:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, за съжаление тук във форума има хора, които имат голямо самочуствие, че са добри, пък много странно, аз защо не съм чувал за тях... по ТВ-то или по Радиото

Ето аз си признавам.. нито съм някакъв музикант, просто съм фен на рока и истинската музика и всичко сам съм си разучавал, първо започнах с това какво е това миди, после намерих Cakewalk Pro Audio, после в едно студио където ходи Леля да се записва, поразпитах, откъде взима звуци и и с кво ги прави, той каза самосвирки-синтезатори, после си намерих такова нещо, после разбрах за VST технологията, и сега се мъча да разучавам мастеринга и миксинга, по саунда на Europe Whitesnake... Незнам дали съм на правилния път.. Всичко това за 1 година и половина. Може да правя грешки, но тия грешки мога да послушам съвета на някой известен тук във форума има ги и такива, ама на разни посредствени, по-добре да не си хабят редовете :greenangel: Не храня никой, просто си изказвам моето скромно мнение, на един любител, който се опитва да прави домашни записи на добро ниво, не говоря за този кавър, а общо за всичко което съм пускал досега.... Айде лека ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм,...интересна версия се е получила на тази песен. Още ли остава предложението за записване на вокали :) По принцип навит съм да пробвам, но само да предупредя, че от мноооого малък слушам Queen и главата си залагам, че никой не може да го изпее като батко Фреди :thumbdown: Иначе добре е, развивайте се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще погледна по-серизно на нещата и ще ти препоръчам вокалист с който може да правите турнета..

Става дума именно за този човек - http://www.youtube.com/watch?v=lNTCFBguXVY (rock) .

 

 

 

А относно записа - Китарите са изсвирени супер . Ти свириш на китара. Това е всичко което има нужда да се каже... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.