Jump to content
Българският форум за музиканти

Queen - Бохемска Рапсодия


yellow nEuphoria

Recommended Posts

Здравейте пичове, Днес си поиграх на тази песен... Ако някой го интерсува с какво съм я правил, няма проблем ще кажа всичко с точност! Еми дано ви хареса, малко е на та.ак ама както и да е!

4shared link

ENJOY ! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си я направил, даже доста добре, но ако ти се занимава, оправи следните неща:

1. Сложи не чак толкова очевидно "loop-ващ се" семпъл на основните гласове

2. Избери подходящи инструменти и нагласи нивата на отделните гласове както трябва. Сега някои гласове от многогласията звучат по-тихо, а други по-силно от баланса в оригинала. Така се създава впечатление са различни от оригиналните положения на получаващите се акорди.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама просто мидито е на един канал и зада ги разделям, много зор иначе пазя проекта... може и да си поиграя :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е! :music336: Голяма и играчка сигурно е било да се направят отделните партии.

 

пп

 

Ех, ако бях висок глас , бих я изпял, но...какво да се прави..:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво да кажа.Хващането на един миди файл и наслагването на инструменти вътре в него не си е работа.Мое мнение...Не ми казвай,че цялата тая работа-всички партии си ги изсвирил и записал ти.Все пак ако греша-моля да ме извиниш.Но звученето е точно такова-кух миди файл.Иначе имаш добър набор от инструменти и ми е интересно коя е програмата.

Редактирано от Maestroto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега последно саунда е кух или аранжимента е тъп. Не съм правил аз мидито, а звуците са взети от Native Instrument Acoustic Piano, Broomstick Bass, Music Lab Real strat, IK Multimedia Miroslav... барабаните Superior 2.0, ама мастеринга му е майката в Adobe Audition с компресор лимитър T-rackS и още разни хитри безплатни програмки... аз лично мисля, че сайнда е добър, не говоря за флейтите те са пълен ташак, ако има навитаци за вокални партий да си запишат гласа в wav 32 bit format и да ми го пратят да го наместя...

 

Но звученето е точно такова-кух миди файл

Щом казваш, че звучи зле.... значи ти си супер добър смесвач :cheers2:

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но звученето е точно такова-кух миди файл

Щом казваш, че звучи зле.... значи ти си супер добър смесвач :)

 

E, не е така, дори човек, който никога не е смесвал, може да забележи, че е МИДИ и семпли.

Не е нужно да се обиждате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип качеството на семплите е добро, но още не е такава технологията,за да звучи едно към едно, но и не се знае примерно Queen сега ако правят микс на тази песен, ще звучи горе доло :) наистина личи си, че е миди, защото свири много като робот... както и да е :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой го интерсува с какво съм я правил,

 

Мене ми е интересно какво си я правил, че не ми стана ясно точно от слушането... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СПОРЕД МЕН това си е едно добро упражнение по смесване. Соло барабана не е подходящ , а касата не се чува никаква и малко парфюмерията с Тиракса е дошла май в повече. Най-вероятно просто мониторната ти система не е много добра, което си често срещан проблем.

 

Бих ти препоръчал да се запознаеш с Озон 4 (Izotope Ozone 4) и да се опиташ да калиброваш малко озвучаването си.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха мерси, аз не смесвам на монитори на хубави колони, и на слушалки, но аз си гледам спектъра. честотите, май прекалих с гейта на касата и е много силна, соло барабана като го изпомпвах с плейта на еквалайза съм му забравил да го изключа, защото е заебал нещо там...

 

а звуците са взети от Native Instrument Acoustic Piano, Broomstick Bass, Music Lab Real strat, IK Multimedia Miroslav... барабаните Superior 2.0

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, със сигурност ще стане много по добре ако го направиш на 32 битов wav ;)

 

и от кога сваляне на миди и просвирването му с виртуални инструменти се брои за кавър

не че нещо ама тва може да го направи дори и човек който не разбира и бъкел от музика и свирене

 

чакаме нещо авторско вече, крайно време е за такъв природен талант като тебе :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.