Jump to content
Българският форум за музиканти

Преработка на стара кремона!


Recommended Posts

Аз съм поредния ентосиаст.След 5 часа шкуркане(мама ме хвана като търках с лакочестителя,а ме мързеше да ида да си купя друг :) ),най -сетне свалих лака.Китарата ми по принцип е без боя-само лак.Та искам да питам ти махал ли си адаптерите при боядисването или си ги покрил с нещо и с какво?Също със какъв спрей си я боядисал и ства ли обикновен Cosmos?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами не не съм ги махал залепих тиксо отгоре! А спрея става, моя беше за кола и стана!

 

@Evtim Djerekarov - Просто ми беше матов спрея затова е такъв цвят ма мен така по ме кефи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не не съм ги махал залепих тиксо отгоре! А спрея става, моя беше за кола и стана!

 

@Evtim Djerekarov - Просто ми беше матов спрея затова е такъв цвят ма мен така по ме кефи!

А няма ли опасност да стране на петна че един приятел ме наплаши?Според него е по-добре с велурен валяк да я боядисам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли опасност да стране на петна че един приятел ме наплаши?Според него е по-добре с велурен валяк да я боядисам.

Jesus fucking Christ! :lol::lol::lol: :wall: :wall: :wall:

Пробвай с баданарка - имаш повече контрол върху боядисването, отколкото с валяка, пък и варов разтвор се намира лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве я кажете точно какво да правя с грифа , шото секи ме съветва различно и напрао незнам ... значи искам да стане по светъл .. нещо като изшкурената китара , дори потъмно да е няма значение .. само да не е както сега :lol: ако кажете къде да кача снимки ще кача да видите за к'во става на въпрос .. ама не мога да схвана нещо как се катери в яхуу-то:lol:

64.jpg

Редактирано от Queroth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, можеш да го минеш с безцветен лак. Аз така направих когато шкурих моя гриф. Получи се ефекта "Wow" както казваха в една реклама на времето :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко и аз си завърших мойта китара.

Това е преди:

predi5km.th.jpg

Това е след ремонта:

oct09925ss.th.jpg

oct09953ub.th.jpg

oct09945jq.th.jpg

oct09933ls.th.jpg

 

На мен ми излезна около 15 кинта.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bratmito - :P:P:happy::happy: Супер е станала! И този червен гриф добре е станал поне мен ме кефи! Като цветове и изпълнение е почти като мойта кремона което още повече ме кефи, явно имаме еднакъв вкус. Бравос отново!

 

@Queroth - Прочети ми поста в началото. Накратко за в твоя случей щом искаш да е светъл - Изшкурваш хубаво лака и после слагаш нов прозрачен това е! Става като на мойта и на братмито гърба на грифа! Айде успех и чакаме снимки и от теб! Можеш да ги качиш направо в bgphoto.net аз съм доволен от сайта.

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко и аз си завърших мойта китара.

Това е преди:

predi5km.th.jpg

Това е след ремонта:

oct09925ss.th.jpg

oct09953ub.th.jpg

oct09945jq.th.jpg

oct09933ls.th.jpg

 

На мен ми излезна около 15 кинта.

Ausgezeichnet ! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм блял някъде :happy:

FeramonD евала за китарката супер е :P

ПС: И аз имам такава .. или подобна.

Ще постна снимки от мойта и ще дам 2-3 думи за това какво съм и модифицирал аз :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bratmito я кажи с какво нанесе боята и лака, на спрей ли бяха?

Със спрей и лак под формата на спрей,както ти беше писал. :P Оказа се,че и с обикновен Космос става.И лака беше не 2 флакончета,а 1 и стигна точно.Грифа му направих 4-5 нанасяния,а на тялото 3.Според мен стана добре.Само малко се сепнах като видях,че срока на годност на байца е изтекъл преди 4 години,ама поне беше 60 ст. :happy:

 

А относно цвета търпя малко критики от приятели относно въпросния байц.Според някои хора по-добре щеше да е ако не бях слагал байц и да си остане цвета на дървото.В интерес на истината аз исках да не е толкова тъмно червен,а да стане със съвсем лек червен отенък,но като го разредих и нанесъх грифа стана розов :killyou: И за тва го направих тъмно червен,за което несъжалявам.Впрочем при теб специално тази част повече ми харесва как е станала. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bratmito я кажи с какво нанесе боята и лака, на спрей ли бяха?

Със спрей и лак под формата на спрей,както ти беше писал. :P Оказа се,че и с обикновен Космос става.И лака беше не 2 флакончета,а 1 и стигна точно.Грифа му направих 4-5 нанасяния,а на тялото 3.Според мен стана добре.Само малко се сепнах като видях,че срока на годност на байца е изтекъл преди 4 години,ама поне беше 60 ст. :D

 

А относно цвета търпя малко критики от приятели относно въпросния байц.Според някои хора по-добре щеше да е ако не бях слагал байц и да си остане цвета на дървото.В интерес на истината аз исках да не е толкова тъмно червен,а да стане със съвсем лек червен отенък,но като го разредих и нанесъх грифа стана розов :killyou: И за тва го направих тъмно червен,за което несъжалявам.Впрочем при теб специално тази част повече ми харесва как е станала. :P

Мен точно байца много ме кефи. Някак си вдъхва живот на китарата :happy:

 

Супер е станала. Ако имаш възможност, щракни я с някое по-добро апаратче да я разгледаме по добре :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станала. Ако имаш възможност, щракни я с някое по-добро апаратче да я разгледаме по добре :P

Ами нямам възможност да намеря по-хубав апарат.Ще опитам все пак при по хубава светлина на макро функция със същия апарат пък каквото стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стана нещо неприятно :happy:(

значи както си шкурех и без да искам ударих единия адаптер ..

 

и сега се е пукнал .. дайте някво решение .. с канакоилит не става пробвах .. ще пробвам да ви го нарисувам :P

____

| . . |

| . . |

| . . |

| . . |

| . . |

| . . |

|___| < ----- еи тука съм нанесъл поражението ...

Редактирано от Queroth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.