Jump to content
Българският форум за музиканти

Преработка на стара кремона!


Recommended Posts

Копирам от стар пост но има малки промени както и снимки на резултата:

 

 

Как да освежим китарата си с малко средства и много ентусиазъм! (Какво заглавие само. Звучи като Как да си направим джобна атомна бомба?

 

Необходими материали:

 

1) Китара!!!

 

2) Спрей по ваш избор и цвят. 4 лева

 

3) Безцветен лак за дърво под формата на спрей: 2 броя 8 лева

 

4) Баиц за дърво пак по ваш избор. Моя е червен: 2 лева

 

5) Много много фин кит за дърво: 2 лева

 

6) Шкурки по половин метър от номер 100 , 150, 400 и 1000. 3 лева

 

7) Фосфорсциращи звезди и елементи от магазина за левче: 3 лева (3 комплекта)

 

8) Много важен елемент- На мама лакочиститела на Ейвън -5 лева ама има и по евтини! 1 лев

 

 

 

Изпълнение:

 

1) Махате струните, ключовете, бриджа и тн.

 

2) Взимате шкурката и почвате да шкурите целия гриф! След един час шкурене като малумни и никакъв ефект в/у 2 мм-вия лак! Мързела ви набожда и изведнъж ви хрумва неотразимата идея да го разложите с лакочиститела! 15 мин. внимателна работа (глейте само лака по грифа да махнете а не и боята по китарата!) и става супер след това изшкурвате подред с различните шкурки от едра към дребна до номер 400 защото 1000 е за лака и накрая грифа светва! Става като нов!

 

3)Лъсвате прагчетата с некъв странен препатарат за лъскане на хром (От леля ви! )

 

4)Нанасяте баица с памуче докато постигнете желания цвят (имайте в предвид че като изсъхне изсветлява така че чакайте)! Изчаквате да попие.

 

5) Внимателно разширявате и издълбавате дупките на кръгчетата по фингърборда и от луничките с нагрята хълка правите нови точици! Залепвате с канаколит и после изравнявате с шкурка.

 

6) Изшкурвате около местата кадето е наранена китарата и после внимателно попълвате с кит. Чакате да изсъхне и го изшкурвате отново с шкурка номер 400 за да се заглади на определеното място.

 

7)Тайната на майстора! Много занимавка резултата е фосфорисциращия скорпион на тялото!

 

8)Пръсвате тялото на китарата глейте да не намацате грифа не е естетически красиво! Чакате да изсъхне. Повтаряте упражнението 3-4 пъти.

 

9) Пръсвате с лака цялата китара поне 3-4 нанасяня! Доизглаждате с шкурка 1000 на местата кадето не ви харесва. Пръсвате пак, изсъхва и сте готови.

Слагате всичко обратно и имате почти нова китара.

 

Полезни съвети:

 

1)Като мажете с канаконлит знаите че ако капне по дървото дори да шкурите после баица не хваща хубаво.

 

2)Пръскайте не много от далече със спрея и лака защото изсъхва в въздуха и става на пъпки.

 

 

За скромната сума от 25 лева вашата стара щайга става Дзвер!

 

Ето снимки на материалите и на новата CUSTOM KREMONA SC BK! Обещавам по-хубави утре даже с струните и всичко до отгава тва е!

 

Забележка :exclaim: Промяната е само в външния вид! Ще си свири все така :exclaim:

 

П.С Ако с снимките правя някакви реклами моля модовете да ги махнат или да ми кажат аз да го направя.

 

Мерси на всички за отделеното внимание, на the_gorer, nitroBGA, drizzt за съветите и се надявам да съм бил полезен за начинаещите решили да се заемат с такива неща! Ако не съм уточнил нещо и се чудите как става пишете с радост ще помогна!

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Снимките, снимките... не ги виждам. :wall: :wall: :wall:

А иначе упътването ти е прекрасно!

Оправи снимките и ще коментираме по-подробно.

Евала на този раздел във форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Страхотно освежаване се е получило. Това вече не е Кремона :)

Много оригинална идея да използваш лакочистител за лак за нокти при махането на лака от грифа! Ако трябваше да чистя засъхнал лак, никога не би ми хрумнало да ползвам, това, което си използвал ти, при все, че името му е "лакочистител". :P

И скорпионът е станал много готин, с шаблон ли го прави, ваденка ли е или го рисува на ръка?

Ако можеш, дай снимки и на гърба на китарата.

Супер си я направил Кремонката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос, много добро :):P:P

А сега едно въпросче - примерно грифа е ужасно замърсен (смятай, смъквал съм КИР с една малка отверка в продължение на над 2 часа.. :wall: ), и с лакочистителя като смъкна лака ще се смъкне ли и всичко по него дето ми бърка в здравето (и под ноктите)? И още, предполагам, че като слагаш отново лак на фингърбоарда, трябва да закриеш праговете с нещо?.. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@the_gorer - Ще издам тайната! Намерих скорпиона в интернет принтирах го на лепенка залепих го в/у фосфора изрязах го с макетно ножче и после я пръснах черна. Махнах отделните елементи и готово. После лак и стана убиец! Но е доста играчка да ви кажа!

 

Утре ще я снимам с хубав фотоапарат от всички ъгли!

 

@Icarus - Значи лакочиститела сваля лака супер сполучливо остава съвсем тънак слой който се маха за отрицателно време с шкурка. 99% ще свали и кирта( незнам обаче дали кирата няма да попречи да се свали лака но не мисля!) За фингърборда не! Просто след това с макетното ножче махаш лака внимнателно а и със свиренето ще се махне!

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:( оо :P сега почвам да правя мойта кремона :P току що си идвам от железарията ама нямаше шкурка 400 и взех 500 и 1000 нямаше ..

таа 500 ще стане ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля че да. Аз взех фотоапарата и довечера ще постна снимките и нужните ти материали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оки. значи тялото направо с шкурката да го захващам :( или преди това да го мина с лакочистител ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук малко по хубави снимки на кремоната. Ако имате интерес има и други албуми с снимки на кремоната преди ремонта а и на ЕСП-то. Приятно гледене.

 

Със удоволствие бих чул вашето мнение за кремоната и ако имате някакви забележки споделяйте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.