Jump to content
Българският форум за музиканти

Болт за заключване на китара...?


euphoriaburn

Recommended Posts

трябва ми болт за горно заключване на китара с тремоло/флойд роуз.

 

Единия ми болт просто се изяде от долната част на резбата.

 

Моля ако някои може да помогне или знае къде как мога да си закупя, нека ме осведоми.

 

И още един въпрос на вас случвало ли ви се е и държа да отбележа, че не съм затягал много или прекалявал.

 

http://www.banzaieffects.com/Floyd-Rose-FR....-pr-22938.html

http://www.banzaieffects.com/files/images_...led/22938_1.gif

 

Благодаря предварително

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шшшшш 2 евро. По магазините са стинки бе. Взимаш си стария и отиваш в магазин за крепежни изделия и си купуваш. може да не съвпада като визия с другите, ама в най-лошия случай купуваш 3 или повече и сменяш всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм срещал.

Както каза колегата - по крепежните елементи има това, което ти трябва.

 

Обаче! - болтчето, което ще намериш ще пасва като резба, но най-вероятно ще е по-дълго от старото ти. Това може да се окаже проблем, защото когато затегнеш заключването, болтът ще опира дървото под нът-а. Решенията са две - режеш болтчето(по-неуместното, според мен) или махаш нъта и с дрелка правиш 3 малки дупки точно под местата, където влизат болтовете.

 

П.С. Случвало ми се е, но аз си затягах много и си прекалявах... :nono:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за крепежни елементи. Търсиш със старото винтче или M3(?4)x8mm цилиндрична глава с вътрешен шестостен. Предполагам стъпка 0.5-0.7, но най-добре със стария винт. Обикновен триъгълен профил на резбата. Т'ва си е стандартен винт. Ако случайно ти се наложи да скъсяваш, взимаш и една гайка - същата. Режеш на дължина с ножовката, изпилваш леко крайната част и прекарваш няколко пъти гайката от там, за да нямаш проблеми в нът-а после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или просто отиваш на стругар да ти го направи, и то ако случайно не намериш същото

 

Те стругарите по принцип са хора без работа, които само дебнат някой да им даде да изработят някой и друг чудат елемент за китара...... :punk_guitar:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо специално китарно не виждам в един болт...още повече съвсем стандартен. Във почти всеки магазин за целта ще има такъв винт.

 

А иначе стругари на свободна практика се съмнявам да има....дори и да има някой излъгал се се съмнявам да може да прави винт с дължина 7-8 мм :punk_guitar: Стругарите в днешно време са останали само разни преуморени и разсеяни кадри от соц времената. Може да ти направят винт за каруца, ама за китара едва ли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и както казах не е възможно това само на мен да се е случвало и трябва да има по разумни решения :mellow:

 

Да си дупча допълнително дървото в Нека с дрелка ми се струва рисковано и то доста по ред причини !!!

 

как може на други места да се продават тъпи болтове за нек заключване а в България ходим да чешем някакви си соц стругари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае бати темата за 1 болт. Иди в магазин за крепежни изделия и си купи. Не са по-къси има ги с абсолютно същия размер. Купуваш и слагаш. Като не те кефи, поръчвай от чужбина. До тогава си сложи изхабения болт на 1ва и 2ра струна, там и с ръка да затегнеш държи. Тва е.

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или просто отиваш на стругар да ти го направи, и то ако случайно не намериш същото

 

Те стругарите по принцип са хора без работа, които само дебнат някой да им даде да изработят някой и друг чудат елемент за китара...... :lol:

 

Ами всъщност това не е толкова сложен или невиждан елемент, правили са ми болтове и фланци достатъчно, ако автора иска да пише едно ЛС и да му кажа къде да иде

Редактирано от billymilano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак, май е най-лесно и евтино да отиде в магазин за крепежни елементи и да иска 3 болта от най-твърдата стомана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и както казах не е възможно това само на мен да се е случвало и трябва да има по разумни решения :lol:

 

Да си дупча допълнително дървото в Нека с дрелка ми се струва рисковано и то доста по ред причини !!!

 

как може на други места да се продават тъпи болтове за нек заключване а в България ходим да чешем някакви си соц стругари...

 

Естествено, че не се е случвало само на тебе, повечето хора със заключващи тремола са имали твоя проблем и ти обясняват какво да направиш, ама ти - не та не, трябва ми болт специално за нът. В тоя болт няма нищо специално и наистина ги има в магазините за крепежни елементи! Освен това болтовете там са от здрава стомана, за разлика от тия дето ги слагат по флойдовете и ще държат по-добре от някои, които би си поръчал от чужбина "специално" за нът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и както казах не е възможно това само на мен да се е случвало и трябва да има по разумни решения :thumbs_up:

Да си дупча допълнително дървото в Нека с дрелка ми се струва рисковано и то доста по ред причини !!!

...

 

Чакай сега - каква дрелка, какви 5 лева?

Занеси болта в магазин за крепежни елементи и ще ти дадат същия.

На сточна гара, на кръстовището между Сливница и Раковска има магазин - на брега откъм Орланвовци на реката.

 

И не са лоши - помоли ги да ти дадат най-здравите, има и черни.

Сменял съм не само на заключването, а също и на октавите винтчетата с такива и съм доста по-доволен, отколкото от оригиналните винтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерете ми заключващ nut на моята китара и го сменям целия с трите болтчета за нов такъв, с доплащане от моя страна, разбра се :thumbs_up: За момента имам само едно излишно болтче :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.