Jump to content
Българският форум за музиканти

Б.Т.Р.


Yves

Recommended Posts

Да, определено. Ама то едва ли е от експериментьорство, просто не им се мъкне най-най ми идват с някъв бейсик вариант. В Пловдив доста често идват, но нито тия големите процесори съм виждал, нито комботата.

 

Дам, наистина е страшен, аз затова и питам. Помня, че му викаха Сашо и че завършваше на "ски" ама викам да не гадая да СЕ НЕ излагам :dance: Иначе точно тоя Закк сиг. го видях на коледния концерт по БНТ, ама и те както и БТР по клубовете разнасят по гадна техника. Бяха натрупали и една внушителна стена Маршали и отпред бяха наредили доста китари, което си беше позьорщина отвсякъде, ама.....нека имат хората :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петър Гюзелев

Китари - модифициран Фендер стратокастер и Гибсън Екслорър.

Има два типа звук - студиен и концертен.

В студио е ползвал най- ралични ефекти, каквото е имал и имало налично

и е пасвало.

За концертен звук - нещата се опростяват много откъм ефекти, за да няма мазало.

Усилвателя е само един - Маршал Плекси.

Не ползва външен драйв за буст или дистер.

Изкривяването е от Маршала.

Най много използва хорус Boss Ce 2.

По малко МХР фейзър. (предполагам фейз 90 - не уточни)

И Boss GE 7 - в зависимост от залата и апаратурата.( понякога го ползва, понякога - не)

 

Един много манималистичен подход, който на практика води до много добър звук,

като най-важно този звук се вписва и гради звука на групата.

Както се казва - повечето е в ръцете на китариста, по- малко в ефектите, които ползва.

 

Александър Мариновски - освен сигничъра на Зак, свири и сигничър на Гери Мур (пак Гибсън).

Така беше на последният концерт. Ампа - ориндж.

За някои сола включва дилей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ sasoh, Rock Forever, cRyStaL_gUiTaR - Просто бях на 3 метра от него и видях всичко. Перцето го познах, когато направи оня номер със залепянето на челото. Просто си се видя всичко. Няма никаква конспирайция или участие на тайните служби. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателя е само един - Маршал Плекси
Е -тва е. :thumbs_up:

А Сашо имаше и един стар натурал на цвят Леспол допреди няколко месеца,или го е продал..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се правя на голяма работа, но според мен който поне малко разбира от китари ще се сети с какви инструменти свирят БТР, Сигнал и Щурците. Пепи Гюзелев използва и един Parker Fly, а акустичните им китари май са Takamine. Не виждам голям смисъл в темата при положение, че БТР си имат сайт, в който има много подробна информация за всеки плюс форум с доста теми. :girl_witch:

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.