Jump to content
Българският форум за музиканти

Б.Т.Р.


Yves

Recommended Posts

Преди няколко дни мернах въпросната група да си правят реклама в шоуто на гологлавия нискоинтелигентен субект от БТВ (явно тва шоу ептен е западнало щом вече предимно рекламира).

 

Та погледах ги как свирят и ми стана много интересно с какво точно го правят. В смисъл - усилватели, китари, процесори...какви са, че аз само от външен вид не мога да преценя, а ми е адски интересно с какво свирят едни от големите български музиканти.

 

Аз съм ги гледал от доста близо в разни клубове, буквално от един метър и съм зяпал кое какво е, ама така като гледам снощи свиреха с разни неща, дето не съм ги виждал - явно подценяват малките участия.

 

Та идеята ми е някой по-навътре в нещата да каже някоя дума за техниката и за самите китаристи Славчо и Кирчо, че информация за тия хора много-много няма. А защо не и за групата като цяло.

 

Моето мнение е, че яко се разлигавиха в последно време...особено Наско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повече от несериозна тема ... еми батка, моли се да се регистрират тука и да са на акъла на пуберите дето умират да си пишат гиъра в сигнатурите и може и да разбереш на какво свирят ... ехехех ... ноооо надали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Преди няколко дни мернах въпросната група да си правят реклама в шоуто на гологлавия нискоинтелигентен субект от БТВ (явно тва шоу ептен е западнало щом вече предимно рекламира)."

 

"Браво!" Много ненужно изказване, евала батка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отмятам от определението си, но ок, прав си - проява на лош вкус е да се започва с лошо. Ако можех щях да го коригирам.

 

Към "вхцс" : Защо да е несериозна? Просто ми е интересно, а няма къде иначе да разбера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца имаха концерт тук и бях с две китари Мюзик Мен (едната със сигурност беше Стив Морз сигначър модела). Единия фен с Лайн 6 проц директно, другия с Лайн 6 комбо, което пак е моделинг проц, но има и РА+спийкър. Не звучаха добре за моя вкус, но с процове е нормално...

Басиста също беше с Мюзик Мен, но не си спомням останалата апаратура.

За дръмера също нямам спомен. Просто бях силно възмутен от процовете... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, случайно се загледах тогава...Мисля,че двамата използват този педалборд на Лайн 6 00070542.jpg

При Славчо следва: Line6PodXT3qtr.jpg в това 791-large.jpg

При Кирчо директно китарата в line6_flextone3combo.jpg

 

Или поне това ми се видя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се съсредоточихте върху по-главното.

 

БТР, свириха добре и звучаха добре. Поне по телевизията.

Този ден. Много нахъсано. С две думи стана гот.

Единствено на Наско, breakin the law не му е съвсем по мярка.(много важно,де)

На живо - да, ще кажете, че не са с най-добрият звук от БГ групите, така е.

 

Относно гиъра.

 

Китари Мюзик мен - Стив Морс сигничър. (еднакви са)

 

Кирчо - с въпросното лайн сикс кубе.

 

Славчо - лайн сикс бъбрека кайто влиза в Marshall JTM 310 (2х10)

(моят е 312 - обичам този усилвател) ( не е това от снимката от предният пост)

и двамата излежда да са с еднакви футконтролери на Лайн 6 - от голямите.(от снимката)

 

Искате ли да Ви кажа за Пеци Гюзелев - днес си говорих с него и имам инфо

от извора? (не е по темата, знам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Думай :surprise:

 

Ако знаеш нещо кажи и за китариста на Сигнал (не помня името). На новогодишния концерт извадиха страшна апаратура...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо съм го виждал с няколко китари. На последния концерт, на който го гледах, беше с Gibson ES 335 или поне така ми изглеждаше. За ефекти и усилватели нищо не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б.Т.Р. каквито и да ги наричате, с каквото и да свирят, във въпросното шоу звучаха много нахъсващо и готино. А и не само , на живо също съм ги виждала, еми накефих се на макс, както се казва. 

С какво свирят, за Line6 - овете и аз тях съм забелязала. 

 

А я кажи за Пеци, че ми стана интересно :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната китара на БТР-ци е синята, другата е една лилава, за която не бях сигурен дали е пак на Стив Морз. На концерта, който аз гледах, нямаха педалиерки, като липсваше и това Маршал комбо. Явно не ползват всеки път 101% еднакъв гиър.

 

Ако знаеш нещо кажи и за китариста на Сигнал (не помня името)...

А трябва! Голям е!!! Александър Мариновски. В наше село последно беше с Гиби сингатурния модел на Закк Уайлд (Bull's Eye разцветката) и един Orange Thunderverb 200 с кабинет пак на Ориндж 212-ка. Китара -> Кабел -> АМР. Перце Дънлоп Тортекс 1.0 (синьо). :thumbs_up:

РАЗМАЗА!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бейби Томас президент :) То е ясно,че китариста кат иде на концерт първо преглежда кой с кво свири,така за протокола, и чак след тва почва да се кефи,ама чак и перото :ok: Или може би си му го тафил и знаеш :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.