Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпроса


Pwnzorafied

Recommended Posts

Пичове, дайте да не говорим за изцепки и да не превръщаме темата в цирк.

Както в гугъл, така и във форума има тонове информация.

Мързелът обаче е много популярен.

Няма какво повече да коментираме. Темите във форума дават насока.

Ако човек не се напъне малко да поръси, прочете и пробва - резултат няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oтне ми 10 секунди да напиша Palm Muting в тубата.Ама да, защо да го правиш ти като може някой друг...както и да е, явно този друг съм аз....

 

ще си позволя да влезна с един :offtopic-001: тук защото почнах да се дразня вече. писна ми от подобни изцепки в тоя форум. ако търсиме всичко в нета за какво да влизаме във форума - за раздела "Фукня" ли??

аз например съм много наясно с това какво значи "palm muting" и съм прегледал поне 50 различни tutorials в нета, било то в youtube, било чрез google. и пак тая техника ми куца и пича просто ме изпревари с пускането на подобна тема тук във форума. не за друго, ами защото ми липсва ДИСКУСИЯТА по въпроса, а не че не мога да си намеря урок в нета. само че пича, който е направил клипчето не мога да го попитам тва онова, нали?

 

А не ти ли е хрумвало, след като знаеш очевидно всичко по въпроса, изгледал си всичко по въпроса и си много наясно с палм м., но пък техниката все така не ти се отдава, да вземеш да идеш на уроци по китара. Там би могъл да питаш учителя това, онова и със сигурност, ще получиш отговорите, които очевидно ти липсват във форума. Защото идеята на форума е да даде възможност на музикантите в България да обменят информация и да си помагат едни на други. А не да дискутират отново и отново и отново едни и същи неща, всеки път когато някой реши че специално за него е нужно същите да бъдат повторени пак (за Nти път)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oтне ми 10 секунди да напиша Palm Muting в тубата.Ама да, защо да го правиш ти като може някой друг...както и да е, явно този друг съм аз....

 

ще си позволя да влезна с един :offtopic-001: тук защото почнах да се дразня вече. писна ми от подобни изцепки в тоя форум. ако търсиме всичко в нета за какво да влизаме във форума - за раздела "Фукня" ли??

аз например съм много наясно с това какво значи "palm muting" и съм прегледал поне 50 различни tutorials в нета, било то в youtube, било чрез google. и пак тая техника ми куца и пича просто ме изпревари с пускането на подобна тема тук във форума. не за друго, ами защото ми липсва ДИСКУСИЯТА по въпроса, а не че не мога да си намеря урок в нета. само че пича, който е направил клипчето не мога да го попитам тва онова, нали? ако това е форум, в който само си мерим китарите кажете ми за да си намеря някой друг. после защо не използват търсачката хората - защото когато я използват намират 20 теми в които някой се кара на човека който е пуснал темата защо пуска 20та такава тема и когато намериме оригиналната почва да се вика по нас защо съживяваме тема, в която никой не е писал от 2 години....

да не споменавам че някои хора не знаят например английски и предпочитат да попитат на български език какво да правят. в което няма нищо лошо.

сори ако съм обидил някой, но в нета има всичко което го има в този форум и ако трябва да проверяваме първо там и ако не намерим в гугъл каквото ни трябва чак тогава да пишем тук - то музикант.орг ще се превърне в борса за музикални инструменти.

Човекът е напълно прав - не може всеки път, когато някой попита нещо, да му се отговаря, че трябва да ползва форумната търсачка или чичо google. Така че го карайте по-спокойно, не се палете и не се псувайте, ами се обичайте. ;)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

noflip На пълно съм съгласен с Колъо. Кото знаеш теорията ,наблегни на практиката. На мен никой не ми е обяснявам палм мютинг.Просто го видях от един приятел и след известно време и аз се научих- с упражнение. Не мисля,че след като си "прегледал поне 50 различни tutorials в нета, било то в youtube, било чрез google" трябва да питаш и тук.

 

marvin the martian Другарю,не мисля,че някой псува,но ако има такъв модераторите ще се погрижат. Рядко пиша във форума,повече чета,но напоследък малкото хубави и полезни теми,които се пускат биват просто избутани от костнантите теми за нова китара и прочее.

 

Липсата на информация не те оправдава,че не си я потърсил. Така,че четете мили хора и тогава питайте,но обосновано.

 

Хайде, със здраве.

 

Едит: Прочетох още вднъж горният пост и се сетих,че какъвто въпросът,такъв е и отговорът. Оня ден на практиката по физиология един китаец ми вика "Дишай,нормално.Знаеш как нали? "Аз му казах "Не,другарю,ти можеш ли?" Тъп въпрос-тъп отговор. Само примерче :offtopic-001:

Редактирано от Rock Forever
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не ти ли е хрумвало, след като знаеш очевидно всичко по въпроса, изгледал си всичко по въпроса и си много наясно с палм м., но пък техниката все така не ти се отдава, да вземеш да идеш на уроци по китара. Там би могъл да питаш учителя това, онова и със сигурност, ще получиш отговорите, които очевидно ти липсват във форума. Защото идеята на форума е да даде възможност на музикантите в България да обменят информация и да си помагат едни на други. А не да дискутират отново и отново и отново едни и същи неща, всеки път когато някой реши че специално за него е нужно същите да бъдат повторени пак (за Nти път)

 

не знам какво разбираш ти под информация и помощ, но ако пусна тема за palm muting ще е за да получа допълнителна информация за техниката и помощ от хора които я владеят. никъде не съм казал че я владея, даже казах точно обратното - че въпреки всички гпуости които съм изчел и изгледал И след цялата тая практика пак не става. но не всеки има време и средства за учител. пич. .когато търся информация в гугъл доста често попадам на много подобни въпроси във всякакви чуждестранни форуми и никъде не съм видял някой да се кара по този начин (не визирам теб, говоря като цяло) на начинаещите че са тъпи и не знаят кво е гугъл, кво е форумна търсачка, коя тема подред е това. хората са учтиви и си помагат и обясняват най-нормално. само че ганьо си знае неговото. в този форум има повече теми в които някой "напреднал" лее музикална снобарщина върху начинаещи, отколкото повтарящи се елементарни въпроси от новаци.

 

колко лесно би било ако се създаде нова подкатегория във форума Помощ и уроци например, където могат да отговарят тези които имат желание да помагат и да не се пречи на тези, които не харесват да виждат определени изречения или думи за Nти път под формата на заглавия на теми и примерно ги мързи да ги прескочат и затова влизат за да се обадят...

 

извинявам се за offtopik-а.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не всички са толкова бързо схващащи ,че да се научат на нещо ,което го има обяснено на 1000 места преди да питат тук.Не ,че аз не съм правил глупави теми ,но все пак аз си знам колко съм чел по чужди сайтове и съм гледал 1 милиард клипове.Не,че искам да убидя някого , но просто тая работа свиренето става с много труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другарю Rock Forever, aз чета, затова и почти не пускам теми. Въпросът е, че не всеки е като мен, но това не означава, че трябва да отрязваме всички хора, които задават въпроси тук, без преди това да са проверили някъде другаде.

 

П.П. Това за "псуването" беше образно казано, не бива да се приема буквално. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.