Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul копия от Пловдив


hypnocil

Recommended Posts

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Та значи от Лес Пол копията в сравнително по-ниските цени се спрях на Vintage V100. Искам моделът да е изчистен, без плочки и тн, адаптерите да изглеждат така.... Ето едно клипче ->

с демо от този Винтидж... На вид искам точно такава китара, нали за цвета може и друг да е, не е проблем, но като дизайн абсолютно същата.

 

Сега остава въпросът да намеря в Пловдив точно такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ский ся. В Пловдив има няколко музикални магазина,така че нищо няма да ти коства да отделиш 1-2 дена да ги обиколиш-ноу пейн ноу гейм. Почни с центъра и разширявай. Ако намериш пробвай и купувай,ако не питай дали могат да ти докарат. Разрови се във форума и ще откриеш координатите на всеки един магазин.

 

Айде със здраве и наздраве :wallbash:

 

П.П. Не е лошо и да четеш какво ти пишат в темата

@hipnocip

 

От House Of The xxxx София (те са официален вносител), но понеже и в Пловдив знам, че има xxxx (макар, че като ходих, ми се стори доста по - малък от софийския), можеш да си поръчаш да ти докарат китарата от Сф. Вече ти обясниха къде е, ако искаш или разузнай как стоят нещата, или най - добре както ти предложиха - ела в Сф и направо пробвай. Моят модел мисля, че беше BB100 (не съм сигурен за името, черно - жълта е), точно 550 лева беше. Айде успехи и като си купиш китарата, качи някоя снимка в темата ФУКНЯ, да се похвалиш! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички винтиджи са с плочка.Това обаче нетрябва да те тревожи,защото се сваля с два винта.А този модел се води (Vintage V100TSB(tobacco sunburst).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винтидж не са с болт-он гриф.Моят си е тежичък и е махагонов, веднага я отворих(не казвам, че е кои знае какво ама за тея парички ми е много добре).Само дето се нуждае от рефрет(праговете са сложени малко кофти) и от нови адаптери, защото наистина звучи малко мътно(особенно като свиря с бандата, иначе ако свириш сам е почти О.К.).А да, инлейте са много зле окьопани, но не е болка за умиране(от самолет не си личи).На главата на грифа шарката е различна от тази на Гибсън.И наистина плочката се маха много лесно, обаче на мен ми е по-удобно да свиря с нея и по тази причина не съм я разкарал.

Впечатленията ми са от броиката, която избрах и вече почти месец мачкам в ръцете си.Модела е V100BB.

Едит:Относно предишния пост мога да кажа, че остава една малка дупчица откъм грифа до кътауея и една още по-малка отдолу на "царгата"(не намерих точната дума, надявам се да ме разбереш).

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има както сет-нек, така и болт-он модели, като май последните са малко по-евтини.

Но според мен, ако ще е LP - нека да е сет-нек.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е ,че остават дупчици , а колко са малки вече е друг въпрос :hysterical: Според мен по-добре не си махай pickguarda -и той си има предназначение все пак.В началото и аз исках да е изчистена,но общо взето той не ти пречи освен ,че се натрупва малко прах под него и малко по -трудно се чисти.Трябва да го отвиваш от време на време.

Редактирано от Arteglam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Повярвай ми, на фона на инлейте и златния хардуер, който става частично сребърен след десет часа свирене, тези дупки са чисто бял кахър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, при тези китари, ако хардуера е "златен", поктитието пада доста бързо там, където има триене с ръката.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв смисъл хардуера? Покритието варху адаптерите ли ? При мене бих казал че е сребристо всичко -самите адаптери са ми огледални иначе моста ми е метален или сребърно изглежда едно такова.Аз не съм забелязал да се е изтъркало или избелило нещо от половин година свиря на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаме предвид китарите Винтидж с никелиран хардуер, а тези със ЗЛАТИСТ хардуер.

Имам няколко приятели с такива китари и при всичките се наблюдаваше доволно изтъркване след по-малко от седмица свирене.

 

Ето пример как изглежда "златния" хардуер по принцип:

Цък

 

Изтърква се много бързо "златния" слой, да.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, на моята "златното" покритие се изтри феноменално бързо... дори смея да твърдя, че и седмица не изкара. От друга страна аз никога не щадя китарата (има китаристи, които свирят много внимателно - аз пък свиря SRV - style :) ). Rude mood :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.