Jump to content
Българският форум за музиканти

китарни ефекти за соул и ритъм енд блус звучене


bmo

Recommended Posts

да взема да попитам по-знаещите и по-можещите от мен, каквито са повечето хора тук - какви ефекти ще ми препоръчате за стилове като соул и ар'ен'би. но нямам предвид рокаджийския ритъм енд блус, а по-скоро по-новите стилове ню соул и ар'ен'би, където звученето си е доста по-меко. може въпросът ми да се стори прекалено наивен на някои, но така е, когато човек като мен не е особено светнат по техническите въпроси.

също така приемам всякакви съвети за подходяща китарка за целта, защото явно ще се наложи да си купувам нова скоро.

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай линк за някаква песен или видео от тоз "нов" стил, за който говориш. Ако някой от форумците я чуе, със сигурност ще ти даде идея за ползваните ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв лампов усилвател, а ефекти много не ти трябват, по мое скромно мнение. Wah wah, може да ползваш и малко ривърб. Друго - пръстенцата. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под "по-новите стилове ню соул и ар'ен'би" имаш предвид Джей Зи и Бионсе, по-добре въобще да не се занимаваш с китара:yes:. Ако все пак се има предвид нещо, имащо общо с модерния блус, бих казал, че освен уа-то и ривърба имат приложение и някои по-винтидж тремоло и вибрато ефекти.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Човека май има предвид нещо такова: Ledisi on myspace Ама не си спомням тук да има каквато и да е китара...

едит: излъгах, има много малко и е доста потънала в микса. В Alright.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова имам предвид.

 

http://vbox7.com/play:bc79e705

 

http://www.youtube.com/watch?v=91d2ItagP38

 

тук в края има и едно мазно соло на китара.

 

http://vbox7.com/play:928ccf26 - последният линк е само за кеф :)

 

прави сте, че почти изцяло звученето е акустично, но все ми се струва, че го прекарват и през някакви по-леки ефекти, за което обаче не съм ориентиран изобщо. та в това се състоеше въпроса ми по принцип.

Редактирано от bmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазното соло на китара се прави с

Китара-овърдрайв с малко изкривяване-лампово кубе(най вероято).

 

предварително се извинявам, ако въпроса ми е прекалено наивен, но това лампово кубе необходимо ли е, ако целта е да се вкара звука в компютър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е за записване на компютър с непрофесионална цел можеш да позлваш компютърни симулации.Виж в раздел Software различните програми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е задължително, просто предположих по записа иначе и добро транзистирно ще ти свърши работа, а също и софтуерни симулации, както казва колегата в по горния пост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресор (де факто задължително) за дефиниране и при нужда умекване на нотите, ревърб за дулбочина и евентуално малко хорус за по дълбок и разширен звук. Дилей с сигурност няма да пречи също.

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.