Jump to content
Българският форум за музиканти

Firewire и Vista


fLiSk

Recommended Posts

Историята:

 

Скоро си взех TC Elextronic Konnect 24D - аудио интерфейс с firewire връзка. Два-три месеца работи перфектно, но един ден пускам лаптопа и... Нъцкиии. Не засича нищо на firewire-a.

 

Първо си викам - интерфейса ще да е - пробвам го на друг компютър, работи.

 

После, до скоро мислех, че е чисто хардуерно.

 

Днес влизам в нет-а и почвам да чета и какво се оказва. По около същото време се оказва, че се е случило същото нещо на доста хора. Явно нещо има в последния Виста ъпдейт, което не е у ред с firewire-a.

 

За да спестя малко мислене - в Device Manager firewire-a си се вижда, за драйверите казва, че са наред, но не засича нищо когато пъхна картата.

 

( в момента Вистата пак се ъпдейтва, да се надяваме, че тоя ъпдейт ще реши въпроса, ама като си знам късмета...)

 

Та някой да се е треснал у тая стена и да е открил бургията ?

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, да забравих да кажа, че и това свърших (оказа се че съм си с най-новата му версия а аз последно я бях сменил доста преди проблема да се появи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще пробвам като се прибера. Засега сутринта видях, че ми дава избор между два драйвера с много сходни имена, аз избрах този, който не действаше в момента, но нищо не се промени. Нищо, пак ще тествам с един уек рестарт като се прибера.

 

 

:D Уиндоус 7 излезе ли вече ? Чувам, доста надежд има, че ще е по-добър от Вистата, та ако излязъл да си тургна един...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Глиста нарочно махнаха мрежата през FireWire, нищо чудно вече и цялата поддръжка на FireWire да са махнали... :D

 

На Уиндоус 7 изтече някаква алфа, тествах без грам да ми хареса нещо вътре. Дано крайната е доста по-добре, ама нещо ме съмнява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама защо са махнали поддръжката на файъруайър ?

 

Аз това не го разбирам. За мен няма логика...

 

Явно ако и това не стане ще мина на ХР, както отдавна се каня. В крайна сметка операционната ми система е за да ми върши работа, а не да изглежда добре пък аз да и върша работата...

 

За тия неща си има жени :D

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И съвета от форума на ТС не помогна...

 

Сега съм свалил едно ХР, което Бейби Томас ми беше препоръчал прежно, но 1во ще звънна в сервиза на НР в Събота, да видя дали техните техници не са се сблъсквали с това и дали нямат решение (телефонното обслужване хич не е зле при тях).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа,

 

да дам малко информация за хората, които (не дай си боже) ще се сблъскат с това.

 

Vista Home Edition не поддържа firewire вече. Vista Ultimate доколкото разбрах още се справя. Официално обаче Windows са заявили, че техните операционни системи повече няма да поддържат firewire.

 

В момента съм се заел да си набавя всички нужни driver-и, да си ги прибавя към една Xp инсталацийка и така...

 

Пробвах се да намеря някакви, ако ще и любителско написани драйвери, но не намерих. Ако някой има такива да свирка.

 

И тъй, да сте предупредени. Предполагам че другата година като излезе USB 3 с неговите скорости няма да се замисляме за Firewire ама има още дотогава все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Отговорено (Редактирано)

Такааа, снощи разреших проблема. Благодаря на RockoBG за съвета, в който малко късничко се вслушах (с около 3 седмици закъснение :) )

 

Тъй като такъв проблем може да се получи на всеки, а е рядък и не много хора ще се сетят да търсят там белята, ще разкажа.

 

Така,изходната ситуация (когато се появи проблема) беше следната:

 

Сутринта драсвам някаква мелодийка, за да не я забравя и отивам на работа. Лаптопа е пуснат, вързан е към интернет, аудио интерфейса е пуснат и вързан към лаптопа.

 

Прибирам се, лаптопа е на слийп режим, пускам го, интерфейса не бива засечен изобщо. Всъщност дори не засича нищо когато го пъхна в firewire-a. Оттам нататък, все така. Пробвах express-card адаптери, всички ъпдейти на драйвери на уиндоус и TC, дори бърках в регистрите на Windows и тн. НИщо не помогна

 

Какво се е случило: През деня Windows е свалил ъпдейт, инсталирал го е и рестартирал. Ъпдейта е променил някои неща в BIOS-a (не знаех, че и това може). Поради факта, че през това време интерфейса си е бил пъхат вътре и е работел, то повече не го засича. Подробностите не ги разбрах напълно. когато бат Роко обясняваше, но разбрах, че до това се свежда.

 

Как се оправи: Влязох в BIOS-a и го помолих учтиво да се ресетне на дефалт. Лаптопа тръгна, пъхнах аудио интерфейса, засече го и си тръгна като пич.

 

В резултат само трябва да се науча да свиря и да записвам. :thumbs_up:

 

И така, да знаете, че и от това може да е :)

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз така го разбрах, пък и се оправи след ресет на BIOS-a (някой ми беше споменал че Виста барала там), освен да е от това, че като е заспал лаптопа с пуснат в него интерфейс да се е случило нещо на Биоса ама знам ли, аз с комютрите съм като с готвенето - знам как да се справям с обикновените неща, ама за разни по-сложни неща не ме търси много B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.