Jump to content
Българският форум за музиканти

Сакс


Recommended Posts

най-често се използва тенор, също много се свири и на алт и сопрано. баритон, бас-баритон са много рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за нищо, аз лично не се сещам за по-красив тембър от този на тенор саксофона. за мен това е най-добре звучащия музикален инструмент - някак си най-добре отговаря на идеята ми за красив тон..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам тенорът има най-голям тонов обхват и наистина е може би най-красивия. Аз лично харесвам обаче и сопраниното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Доколкото знам тенорът има най-голям тонов обхват и наистина е може би най-красивия. Аз лично харесвам обаче и сопраниното.

Всички видове инструменти от семейство "саксофони" имат еднакъв тонов обхват /или диапазон/. Различен е само строят и октавовата принадлежност спрямо пианото. Колкото до красотата - въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какъв саксофон да започнеш да свириш, може би отговора се крие в това каква музика искаш да свириш? И за каква формация? ако предпочиташ Джаза, като че ли повече Тенора се използва, и... така поне аз мисля. А ако си решил да свириш по - сватби.... Алт :punk_guitar: тенора си иска малко повечко въздух.... и е малко по - тежък но... всичко е въпрос на гледна точка и лично предпочитание :hysterical: а ако случайно си кларинетист и мислиш да редуваш сакс със кларинет ( както правя аз )... препоръчвам ти Алт защото промяната не е толкова драстична ( аз правя това от месец и.... съм новак в това отношение, но е ужасно след тенора да хванеш кларинета) ха-хах- позицията на устата и на ръцете е много по- различна :)

успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Смяна на саксофон с кларинет и обратно:

Тайната на бързото адаптиране се крие в близките по отвореност мундщуци и постоянната практика години на ред. И то, ако си наясно с духането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ми не знам на мен по - големия "проблем" ми е в ръцете от колкото в мундщука. все пак разликата между тенор и кларинет е мнооого голяма в ръцете ( и като разстояние между пръстите и като отвореност на ръката ) на мен това ми е проблема ( с духането се оправям) :unsure: но не знам - може аз да съм дефектен :coolp: колегата може да няма никакъв проблем :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 months later...

ммм,на мен лично от саксофоните,най-ми допада тенор-а,и сопран-а,защото например на бас баритона,или на баритона,трябва да си отпускаш много много устата(като гръцмул :surprise::rocker: )а колкото до смяната на инструменти,по-лесно е ако първо си свирил на кларинет,да минеш на сакс,отколкото обратното ;)

Редактирано от ri4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.