Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson King V


Jblack

Recommended Posts

Е какво мислите за тази китара http://www.stevesmusiccenter.com/JacksonJS30KV

Заслужава ли си парите,добър звук ли вади ? Много ще съм ви бладогарен ако дадете мнението си.

Цената е 520 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли Jackson JS30 в King V форма ?

Аз имам същият модел китара, но в Dinky и със заключващо тремоло, при тази струните минават през корпуса. Мога да ти кажа, че аз лично съм супер доволен от китарата и смятам, че с покупката й ударих десятката :lol:. Ако не държиш на китарата да има тремоло, можеш да пробваш този модел в РФ, мисля, че ще ти хареса, понеже JS30 е много добра серия, поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъ, къде това? Да ти кажа, "детската мечта" ми беше (бидейки фен на МегаДейв), ама сега едва ли бих си я зел...

Пробва ли я вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари китарата си е ОК, вероятно ще има нужда от един левелинг на прагчетата...но то сега май на почти всички магазински китари фретинга им е зле.

Редактирано от black_waltz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари китарата си е ОК, вероятно ще има нужда от един левелинг на прагчетата...но то сега май на почти всички магазински китари фретинга им е зле.

 

 

Не и ако продавачът те познава и ти извади някоя жестока китара от склада, както стана в моя случай :godbless:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам представа от нормален JS30 - разликата с КV е само във формата.(индонезия)

както и от КV3 - japon.

съпоставяйки ги - да, заслужава си парите.

КV3 - japon е два, три пъти (примерно, не може се отсече на кантар) по-вървежна,

но 4 пъти по скъпа.

говоря за цени за нови китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли Jackson JS30 в King V форма ?

Аз имам същият модел китара, но в Dinky и със заключващо тремоло, при тази струните минават през корпуса. Мога да ти кажа, че аз лично съм супер доволен от китарата и смятам, че с покупката й ударих десятката :icon_shithappens:. Ако не държиш на китарата да има тремоло, можеш да пробваш този модел в РФ, мисля, че ще ти хареса, понеже JS30 е много добра серия, поне според мен.

 

Ма*ка му такъв пост няма ..... 7 пъти го чета и пак не мога да разбера какво си искал да кажеш?

 

По темата - За тези пари бих издебнал някои да продаде нещо по класно в форума, но като знам ,че такова чакане удължава нощите десетократно ....купувай и да чуем Peace Sells съвсем скоро в раздел кавари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли Jackson JS30 в King V форма ?

Аз имам същият модел китара, но в Dinky и със заключващо тремоло, при тази струните минават през корпуса. Мога да ти кажа, че аз лично съм супер доволен от китарата и смятам, че с покупката й ударих десятката :icon_shithappens:. Ако не държиш на китарата да има тремоло, можеш да пробваш този модел в РФ, мисля, че ще ти хареса, понеже JS30 е много добра серия, поне според мен.

 

Ма*ка му такъв пост няма ..... 7 пъти го чета и пак не мога да разбера какво си искал да кажеш?

 

По темата - За тези пари бих издебнал някои да продаде нещо по класно в форума, но като знам ,че такова чакане удължава нощите десетократно ....купувай и да чуем Peace Sells съвсем скоро в раздел кавари.

 

С 2 думи - имам същата китара, но в друга форма и със заключващо тремоло ( посочената на снимката няма, а струните й минават през корпуса ) и съм много доволен от инструмента. Какво толкова неясно има ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми предполагам, че е искал да каже, че има китара с форма Dinky от същата серия (JS30), че е доволен и я препоръчва. :)http://www.guitarcenter.com/Jackson-JS30-Electric-Guitar-511636-i1147173.gc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jacksona е с готини адаптери, които няма нужда да се сменят.

CVR pickups - мен лично ме кефят

вече нямам Jackson JS30 , но определено съм с много добри спомени

( за този ценови клас)

 

за Винтидж чувам/ чета, че хората непрекъснато им сменят адаптерите.

Обаче, сега видях, че става дума за Винтидж СГ тип.

 

Имай предвид, че са различни типове китари.

С Джексъна ще свириш само прав, ако си супер фен на Мъстейн вземи него.

 

Винтиджа - ако AC/DC те кефят повече.

примено. ( пък и ще може да свириш и седнал с него)

(а адаптери се сменят, в случай, че не те кефят)

и така може да добавяш питания за модели всеки ден.

Но трябва сам да си решиш.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TONI - На V-форма китари може да се свири седнал и то не по-зле от която и да е друга форма. Имам дългогодишен опит и мога да кажа че става. По-скоро е въпрос на лична нагласа, а че не е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една "забильешка" - една от причините да си взема V - образен модел, беше че ми е по - удобна ИМЕННО като съм седнал - аз си държа грифа малко високо. Като си наместя ямката на V-то на дясното бедро китарата просто заспива. Китарите със стандартно тяло са ми по - неудобни, защото за да вдигна грифа тялото на китарата трябва да ми подпре чатала, едва ли не :)

 

Та, Jblack виж преди всичко дали ще ти е удобна за свирене и дали ще ти хареса на звук, мани как изглежда (освен ако не е с розов финиш, де ;) )

 

И още една "забильешка" - Винтиджа май е 22 прага, или бъркам? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.