Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за говорители


immortal__

Recommended Posts

Здравейте.. преди няколко дни се сдобих с един амп Vermona regent 300 k обаачее кофтито е че няма говорителии...

Та въпроса ми е някои може ли да ми каже какви говорители трябва да си купя(размер,мощност етц..), от къде и колко струват приблизително...?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15_untitled449.jpg

 

Това ли е?

 

Ако е това, знам че това са два 12" говорители, всеки по 8 ома, а иначе цялото кубе, ако не се лъжа, е със заводска мощност 60W. Можеш да се огледаш за китарни говорители по магазините или втора ръка тук от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, като ги гледам на картинката, вероятно са широкообхватни говорители (високи+средни+ниски в едно). Ако ти се занимава (и естествено си запознат как става), можеш да си сложиш говорител за ниски честоти и отделно други за средни и високи. Ще звучи по-добре, но се прави доста по-сложно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарните говорители имат съвсем други предназначение, характеристики и звучене и нямат нищо общо с тия "хайфистки" и т.н. всякакви видове...

 

SomeoneElse, тъя картинка липсва нещо вече, или поне при мен я няма... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, като ги гледам на картинката, вероятно са широкообхватни говорители (високи+средни+ниски в едно). Ако ти се занимава (и естествено си запознат как става), можеш да си сложиш говорител за ниски честоти и отделно други за средни и високи. Ще звучи по-добре, но се прави доста по-сложно :)

 

 

Прочети и се поинтересувай, преди да пишеш откровенни глупости. Разбирам, че от скоро се занимаваш с китари, и аз съм бил така, просто се интересувай повече....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал съм такова кубе - първото ми.

оригиналните не са кой знае какво - РФТ , 12 инча, 30 вата

заедно поемат 60.

то не, че и усилвателя е кой знае какво.

Просто намираш 2бр. 12-ки и готово.

Гледай омажа!

 

примерно вземи си 2 еминенс говорителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за същата вермона става въпрос.. Намерих говорители от един съфорумец.. И благодаря на свички който се отзоваха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.