Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez GRG170DX


hypnocil

Recommended Posts

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Виж, за да ти кажа минусите трябва да съм свирил на много други китари, а аз не съм.За мен тя няма никакви минуси. Най-големият минус и е че нее, примерно, JAKSON.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с Джаксъните, предполагам беше по мой адрес. Ако си направиш труда да ми прочетеш последното мнение, ще видиш точно какво съм написал за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не са добри тия евтните Ibanez. Казвам го, въпреки че съм отявлен техен фен, а и притежавам такава китара (друг модел).

За евтина китара 300 лева ми хареса един Корт с фиксед бридж. Звучи много добре и сетъпа беше супер магазинно. Ето ти алтернатива. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не видях никкъде мнение за уошбърн,аз имам WI-64,вярно-няма флойд или тремоло,но изкарва изключително чист звук.Адаптерите са добри,остава да ти е удобен грифа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година, когато попитах за мнение за CORT, никой не беше и чувал за тая фирма.Сега, виждам че доста фенове има. Браво,браво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че съм един от най-големите маниаци на тема Ibanez във форума ти казвам - GIO не струват. Ако си решил, че искаш да е Ibanez и да е до 500лв се огледай във форума! В Купувам - Продавам мисля че сега се продава RG 350DX което си e прилична китара от среден клас. 

 

Казвал съм го и пак ще повторя - за мен GIO серията не е Ibanez! 

 

Шперплатовите тела при GIO са често срещано явление както при Squier. Но по-нагоре го казаха - RG321 е яка история за малко кинти! И не е ментак като GIO.

 

Другите алтернативи ти ги споменаха - Корт и тн. 

 

Имай предвид, че Корейските Ибанези са правени в завода Cort , а от там излизат и самите китари Cort. Демек качеството на изработка е сходно да не кажа еднакво и има само разлика в името иначе едни корейци ги правят. Другия завод в който се правят китари от среден клас е в Китай (излизат и някои Prestige-и от там като S2170).

 

GIOтата се правят в Indonesia. Както и доста от средния клас, но са в друго потделение на завода. (за GIOтата казват, че разни дръпнати се учат върху тях)

 

Общо взето ако искаш да вземеш нещо което ще искаш да си пазиш и след години като качествен инструмент - гледай да не е от GIO-тата.

 

И само като фен да кажа - Истинския Ibanez е Японския Ibanez правен в завода Fujigen!

 

 

 

Айде поздрави! Успех с Избора!

 

Данио

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че Корейските Ибанези са правени в завода Cort , а от там излизат и самите китари Cort.

 

Само да уточня, че Cort-овете, които се продават в БГ се произвеждат в Индонезия. Това обаче не означава, че изработката е лоша. Въобще мисля, че е редно да се ограничим в лепването на етикет "калпаво" само заради произхода на инструмента. Има калпави китайски и индонезийски китари, но има и качествени такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че Корейските Ибанези са правени в завода Cort , а от там излизат и самите китари Cort.

 

Само да уточня, че Cort-овете, които се продават в БГ се произвеждат в Индонезия. Това обаче не означава, че изработката е лоша. Въобще мисля, че е редно да се ограничим в лепването на етикет "калпаво" само заради произхода на инструмента. Има калпави китайски и индонезийски китари, но има и качествени такива.

 

Въпрос на късмет са. Точно това е проблема. Не са на едно статично ниво. От една партида две сходни китари няма от GIO-тата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да де, ама не мога да кажа същото и за Cort-овете правени в Индонезия. Явно при тях качествения контрол е по-засилен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да де, ама не мога да кажа същото и за Cort-овете правени в Индонезия. Явно при тях качествения контрол е по-засилен.

 

Е, по-голяма глупост не бях чувал! Тука май, закона "чул не дочул" е единствен действащ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен не е правилно да се съди за една китара по произхода й. Моята китара е от Индонезия, но не бих казал, че имам оплаквания откъм изработката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека ти е удобна, а и ако изглежда добре - приказка :hysterical:

 

П.С.: Обърках си пост-а, та това го написах на прима виста, сори :hysterical::hysterical::greenball:

Редактирано от inqubus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.