Jump to content
Българският форум за музиканти

Дограма за звукоизолирана стая?


Recommended Posts

Имам идея тази пролет да си правя drum room... на терасата :thumbs_up: На последен етаж съм, около терасата са само мои стени, няма директни съседи. Представям си нещо като будка/кабина от хубава звукоизолираща дограма. Отдолу платформа да обира вибрациите на касата и може би дунапрен по стъклата.... какво ви е мнението, някой опитвал и го е?

 

Поздрави и успешна 2009

Редактирано от geni2x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе идеята на кой ли не е хрумвала под каквито и да е форми. След сверка с нета обаче, по-скоро човек се отказва. Дограмата не е решение при никакъв случай. Добра звукоизолация може да се постигне с добър, доста дебел, скъп и правилно поставен материал. Най-трудно се елиминират ниските честоти и ако направиш добра изолация на средните и високите, а ниските останат чуваеми - резултата е още по дразнещ за околните, защото вместо звук на барабание остава само едно бумтене. Ето това е сайт за специализирани материали http://www.bulcomp.com/productview.php?id_prod=76, но цените са обезкуражаващи особено при липса на гаранция за резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Може би ще опитам, след като се стопи снега, някаква комбинация от материали. Ще докладвам тук, ако има ефект.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Мосю Бриколаж, отзад при строителните материали има на рула звукоизолационна вата на прилична цена. Доста е дебела, само че нямам представа за качествата и кои честоти заглушава. Ако искаш отиди и провери по-обстойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич - имах същото намерение като теб да си звукоизолирам стаята, после мислих за мазето, после за терасата. В крайна сметка нищо не излезе - цената, която трябваше да платя за изолацията беше умопомрачителна. Ако живееш в панелка вариантите са два - да си купиш електронен сет или да си останеш с желанието да свириш ;D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да звучи малко смешно , но повечето така да го наречем зали за "джангър" в които съм влизал и която ползвахме преди , всички стени се облепят с кори от яйца а върху тях дунапрен , има доста голям ефект особено ако помещението е по малко така се звукоизолира до някаква степен, това е така да се кажи евтеният начин за звукоизолиране в БГ , но определено ако фърлиш пари за материали ефекта е по-добър и няма място за сравнение с коричките за яйца :greenangel:

fig-2_1.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имам един въпрос по темата със звуко-изолацията. Ситуацията е следната: Свиря в подземен гараж, който обаче е близо до изхода и съответно до задната фасада на блока. Засега никой не се е оплаквал, но приятелката ми ясно чува барабаните от третия етаж през затворени ПВЦ прозорци (в стаята която е от страната на гаражите). Тя по принцип има изключително силен слух, но предполагам в офисите на първите два етажа се чува по-силно и все някога ще решат да ми правят проблеми.

 

Преди металната врата на гаража кантеше силно от ударите на касата и флора но това се оправи като сложих тежка плюшена завеса пред вратата. Интересува ме, дали има смисъл да слагам стиропорни плоскости на вратата (зад завесата) и/или на стените (две от тях са към съсдени гаражи, една е към коридорите)? Ако все пак има смисъл, кое е по-удачно - стиропор, фибран, кори за яйца?

 

В момента изобщо нямам възможност да дам голяма сума за свястна изолация, а предполагам и не ми трябва нещо толкова сериозно. Затова искам да знам дали от по-евтините варианти изобщо има някакъв смисъл, или са губене на време.

Редактирано от iffo1024
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ползваш гаража за кола, бих те посъветвал да изградиш преградна стена отвътре, зад вратата. Тази стена трябва да си има собствена врата, която затваряш като блъскаш по барабаните. Като се комбинира и със завесата ще стане много добре. В гаража, в който свирехме бяхме направили такава стена тип сандвич: в средата ПДЧ плоскости 15-20мм, от 2те страни облепени с вата 50 мм. (отделно стените и тавана бяха облицовани с 50мм вата). Важно е да няма фуги и въобще да не минава въздух, съответно звук. Проблема е, че така става малко задушно, но за сам човек става.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

geni2x може да го изолираш от себе си и да кажем да не кънти кадето ти свириш с тези материали, но няма как да несе чува от околните. Всички акустични инструменти /не електронни/ се чуват в панелките, а барабаните са най-шумните муз.инструменти.

 

Така че нямаш много голям избор.

 

По принцип корите от яйца и плюшените завеси са най-изпитаните методи за изолация в домашни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ползваш гаража за кола, бих те посъветвал да изградиш преградна стена отвътре, зад вратата. Тази стена трябва да си има собствена врата, която затваряш като блъскаш по барабаните. Като се комбинира и със завесата ще стане много добре. В гаража, в който свирехме бяхме направили такава стена тип сандвич: в средата ПДЧ плоскости 15-20мм, от 2те страни облепени с вата 50 мм. (отделно стените и тавана бяха облицовани с 50мм вата). Важно е да няма фуги и въобще да не минава въздух, съответно звук. Проблема е, че така става малко задушно, но за сам човек става.

 

Поздрави

 

Благодаря за съвета!! Явно няма да стане по лесния начин... ако тръгнат да се оплакват, тогава ще вдигна такава стена. Засега поне ще знам, че няма смисъл от стиропор и други подръчни материали :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Пак по темата за звукоизолациите - има ли всъщност вариант, който да е по-чист от двойните стени и ватата? Имам предивд нещо което е направо на плоскости, или може директно да се прикрепи към стената. Примерно има ли полза от ПДЧ плочи, дъски, гипсокартон, мокети, одеала, тежки завеси, линолеум... фибран? Някое от тези има ли поне малко звукоизолиращи качества? Изобщо не говоря за толкова добра звукоизолация като с вата, но все пак да се отнеме някой друг децибел от джангъра. В моя случай (за щастие!!) гаража е достатъчно отеделен от жилищните площи и искам само още малко да намаля волумето, колкото да не се карам с хората наоколо...

 

Също има ли някакъв смисъл от частично покриване на стените? Примерно ако 1 стена е покрита, това ще намали ли донякъде цялостното "звукоотдаване"?

 

И да се върна пак на металната двойна врата която споменах по-рано в темата - мисля да я обкантя с гумена изолационна лента и да сложа дебели дървени прагове горе и долу, плътно зад нея (също облепени с гумена лента). Това трябва да елиминира почти целия луфт около нея. Остава въпроса с какво да покрия вътрешността на вратата? Не разбирам от тези неща но си мисля, че тя се явява доста сериозен 'проводник' на звука (все пак това е една сравнително тънка метална пластина)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също има ли някакъв смисъл от частично покриване на стените? Примерно ако 1 стена е покрита, това ще намали ли донякъде цялостното "звукоотдаване"?

 

Не. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.