Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за китара? Дебелина!


HidePower

Recommended Posts

За комплекта 10-60 на Закк Уайлд пише, че е специално за Дроп строеве и фиксиран бридж. Аз ги пробвах на един Скуайър в нормален строй и беше ужасно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

между другото, сега има нови зак уайлд струни, тези които ползвах аз преди време... за мое голямо учудване пишеше че се препоръчват за стандартни строеве.. т.е. Ми, това за 60-ките, а 70-ките ги препоръчваха за по ниски строеве. Според мен 60-ките са достатъчно дебели за Си, а за 70.. не знам, може би дропнат Сол

 

Идеята е че тези струни просто не пасват никъде, тънките струни са тънки като за стандартна настройка, дебелите са дебели като за си и надолу, в моя случай, свирене в дроп ла, 3те тънки струни са просто прекалено отпуснати, не ластици... ами направо все едно че съм опънал корда на китарата. Лично аз не бих свирил на струна 60 в Ми.. така че наистина не виждам логиката в тези струни.

 

Това за тенекиения им звук се обяснява сравнително лесно с лекия рочец който уайлд свири, някак си неприложими са ми тези струни за метъл, нито като дебелина нито като звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според някакъв фенски сайт: "Zakk's settings for Standard, Eb, Dropped D, and Dropped B tuning: Wylde Dunlop Icon Series. (.010 .013 .017 .036 .052 .060) and for Dropped A, Dropped G, and other dropped tunings in a "D" tuning: GBWZLO (.011 .014 .018 .036 .052 .070).(mostly used in the studio)".

Лично аз това за стандартен, Eb и drop D не мога да си го представя. Също така не мога да си представя как някой би могъл да използва един и същи размер за настройки от стандартна до drop B.

Ще е добре някой по-запознат ZW / BLS фен да ни светне по въпроса, че ми стана интересно ... (@smokejack май беше такъв).

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаси чудото :lol: Аз свиря с 0.46 на 6-а струна и мисля, че е зверски дебела, а някои бичели на 60...Иначе лично за мен първите струни е добре да са тънки (аз свиря с 0.09 на 1-ва и 0.11 на 2-ра), за по-лесни вдигания при солата. Не знам корабното въже как се вдига full, камо ли на 2 :ok: (аз лично вдигам с 1 до 2 пръста ;) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.