Jump to content
Българският форум за музиканти

Дали се получава?


XeRo

Recommended Posts

Е това вече е друга работа! :recourse:

 

Сега почвам да говоря вече за истинските неща:

1. Ефектчето ми е в повече. Ти имаш точен глас, не ти е нужен реверб в такива количества. И без това си склонен към малко повече разпяване. Замисляй се, да го редуцираш - хем парчето ще звукне по-стегнато, хем ще докараш едно малко по-"мъжко" фразиране. Така ми е въз-лирично, а с твоя приятел, както сте го забили това двугласче - някак "ретро" ми отивате. И ревербът отгоре... маже.

2. Драматичното изграждане: подравнено пееш. Това е качество, и още как, но ми се иска да чуя изграждане между куплета и припевите. Не е нужно да е само в регистъра "тихо/силно" пеене. Едни по-къси фрази в куплета, с по-малко разпяване, ще му дадат по-обрано звучене.

Ти си млад, гласът ти е с добър тонус - бъди малко актьор. Мисли го куплета така, сякаш го говориш (не го говори наистина, а така го мисли - изказът ще се пренесе в пеенето).

3. Компресийки има в микрофона на "п" и "б". Зачиствай ги отсега, да не излязат и на сцената.

(Но не зная просто как...

Миналото мина, бъдещето - не)

4. Леееко аритмично влизаш на първита фрази от припева (Тя е любов). Васко Кеца пее много ритмично - даже насечено на моменти. Не го имитирай, но се научи малко от неговия маниер на пеене, ще ти е от полза.

5. И мене ме ядат за вибратото из разни теми ;) , но твоето е много характерно (и малко го преексплоатираш на места). Ама е като на Би Джийс! Замисляй се за други аранжименти и композиции. Не намирам, че мъжката традиция в българската естрада е най-подходяща, за да ти даде изява. Имаш много топла бленда. Аз бих те възприела добре и в дует (с гласове, различни от твоя) или в многогласия.

И все пак..., докато си изграждаш стил - пей сам и без ефект!

 

И си отваряй отделни теми за всяко парче, да знам какво ще чуя, стига с тоя въпрос "Получава ли се?"

Получава се, разбира се!!! Браво от мен!!! :):punk_guitar::bravo:

 

П.П. Подписът е хубав вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново, че се отзова :)

Това, което каза за ефекта е много много вярно, точно това говорихме вмомента с човека, който ни отговаря за техниката на репетиции и той точно това ми каза, че повече няма да слага ефект, защото става голямо мазало и не звучи добре, супер че си го забелязала и ти. :pray:

За отделните фрази още ми е проблем и незнам как да започвам песента, госпожата ми по солфеж каза, точно това, което и ти "все едно говориш", тоест да започна ниско 1-вия куплет, за да мога да направя градация вече на припева и към края на 2-рия куплет. Тоест вярно е че на доста места гледам да имитирам Васко, макар и подсъзнателно, можеби защото така ми звучи по-добре да се изпее знам ли :hysterical: (но явно не е така). Ще поработя тази седмица още по песента и ще вида как ще прозвучи посредством твоята идея.

Благодаря отново :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.