Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp (ltd) Vs. Gibson


BloodMetall

Recommended Posts

@Smokejack

И на някой Берингер ли ще свири с тоя Les Paul? Нали трябва да има къде да го включи. От Les Paul до Les Paul разлика голяма.

Те и Боргер ползват LP, ама значи ли тва, че ако вземеш такава китара ще свириш от BB. King, през Gary Moore, Guns, Metallica и чак до Borgir...?

 

Ако всичко ставаше с една китара, то щеше да има само една марка и един модел. Никаква конкуренция... Както също и при усилвателите. Обаче за тва има една камара марки и модели, за да може човек да намери тва което търси или компромиса, който е най-близо до търсеното...

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

според мен @BloodMetall вече знаеш, че китарата която искаш е от махагон и е сет-нек, може и нектру. Смятам, че след като и двете китари са с идентични показатели откъм хардуеър, освноопределящи ще са адаптрите - просто реши какви искаш и си готов. И в двата случая няма да сбъркаш - китарките са скъпички и не напразно - получаваш това, за което плащаш. Не се заблуждавай - каквото и да купиш, винаги има 1 ниво нагоре - не може цял живот да наливаш безумни пари. Относно тона който искаш да постигнеш, играчка му е майката - въртене на копчетата и така. Можеш да докаръш близък саунд без проблем. Друг е въпроса, както знаеш, че звука се определя от много неща - дори и начина на държане на перцето. Даже и да ми дадат китарата на Джеймс на сцената пак няма да изкарам същият звук като него

 

И още нещо, което забравих горе - саунд на дадената група за мен е саунда на живо, защото този от албума сам вкъщи никога няма да можеш да постигнеш. Най-малкото защото се смесва и мастерира и се записват поне 4 китари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibson Les Paul не е подходящ само за джаз и блуз,за рок и метал също не се сещам коя китара може да му се опре!!!Просто си звучи брутално какъвто и стил да свириш!!!
Абсолютно съм съгласен с това!Може би за кънтри Фендер са по-напред,но и това е относително..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Smokejack

И на някой Берингер ли ще свири с тоя Les Paul? Нали трябва да има къде да го включи. От Les Paul до Les Paul разлика голяма.

Те и Боргер ползват LP, ама значи ли тва, че ако вземеш такава китара ще свириш от BB. King, през Gary Moore, Guns, Metallica и чак до Borgir...?

 

Ако всичко ставаше с една китара, то щеше да има само една марка и един модел. Никаква конкуренция... Както също и при усилвателите. Обаче за тва има една камара марки и модели, за да може човек да намери тва което търси или компромиса, който е най-близо до търсеното...

 

По принцип значи точно това и е възможно с един Гибсън Лес Пол да се изсвирят всички стилове които си изредил.Мисля че не четеш точно какъв е въпроса на човека а и освен това е споменал в какъв усилвател иска да я включва!!!Аз лично никъде не видях да се споменава Берингер,а ти?!?!?

Колкото до другите китари и тук не съм съгласен с теб,има Гибсън и Фендер а всичко останало е имитации и модификации на тези две марки.От мен толкоз по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи го на Кърк и Джеймс :hysterical:

 

Ми няма кво да им го казвам,то се вижда и се чува!!!Не ми се пише толкова дълго та да обяснявам как стои въпроса със сигничър китарите,но с две думи,всичко е бизнес и реклама там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че ти е яка китарата, но според мен се оливате с това прехласване по Les Paul. Фанатикът не е най-добрият съветник :D Колкото и цялата работа със спонсорството да е пари, хората все пак си избират техника, която да им харесва и да им върши работа.

 

Аз като ползвател на LTD F400 и FX260 мога да кажа, че FX400 с голяма вероятност е страхотна китара и човекът няма да съжалява ако си я поръча. Gibson-a не съм го пробвал и нищо не мога да кажа. Имайки предвид обаче, че пича вече има една китара с активни EMG-та, може би е добра идея да си вземе втора китара с различни адаптери, за да може да докарва различни звуци. Друг вариант е, да си смени адаптерите на LTD-то (или направо като мене да си вземе 260 и да й сложи готини адаптери :D ).

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Smokejack

И на някой Берингер ли ще свири с тоя Les Paul? Нали трябва да има къде да го включи. От Les Paul до Les Paul разлика голяма.

Те и Боргер ползват LP, ама значи ли тва, че ако вземеш такава китара ще свириш от BB. King, през Gary Moore, Guns, Metallica и чак до Borgir...?

 

Ако всичко ставаше с една китара, то щеше да има само една марка и един модел. Никаква конкуренция... Както също и при усилвателите. Обаче за тва има една камара марки и модели, за да може човек да намери тва което търси или компромиса, който е най-близо до търсеното...

 

По принцип значи точно това и е възможно с един Гибсън Лес Пол да се изсвирят всички стилове които си изредил.

Колкото до другите китари и тук не съм съгласен с теб,има Гибсън и Фендер а всичко останало е имитации и модификации на тези две марки.От мен толкоз по въпроса.

 

Не мога да се съглася, че всички стилове можеш да свириш с един Les Paul, с една и съща конфигурация... Да не говорим, че голяма (да не кажа по-голяма) роля играе усилвателя...

 

Квото и да си говорим Фендър и Гибсън са едни от първите и малко или много те си контролират пазара на китари и ще продължат да го правят и за на пред, но не можеш да каже, всички марки са имитации и модификации... Има търсене и налагане на пазара, тза тва и има различни марки, търсени от различни хора с техните интереси (претенции).

 

Един Parker, например, има по-голям диапазон и възможност за изкарване на различни звуци, подходящи за различен стил с една китара... (Тука, както каза AXE, ще ме погнат фанатиците на тема Les Paul).

 

Както и да е, обръщаме го на офтипик яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slide, на Боргер им правят вече новите сигничър китари в ESP-завода ,в Калифорния. Сори за :D

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха .... празнично преяждане хаха ... естествено че има винаги по-висок клас но за мен в момента това е достатъчно а когато събера пари за сигначър модел на есп тогава ще съм достигнал предела си за китара което е около 7000$ но това е друг въпрос та благодаря на всички които ми помогнаха на Седми Февруари ще поръчвам и 2 те китари и един line6 flextone III ще си взема и разни работки от xxxx и като ми докарат от висиартс работите ще ги снимам подробно за да ги разгледате (ако искате де) за да видим всички ние аджеба нивото на качесто от двете китари и лайн сикса та още веднъж благодаря на всички :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Порше-то кога ще го докарват?

:D

 

Все пак, реши ли се коя китара ще вземаш? Или твърдо си решил и двете?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то в това е истината! На подобен въпрос отговорът е "и двете", обаче никой не смее да ти го предложи.ЧЕСТИТО, ако наистина твърдо си решил да ги купиш и двете :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф и аз: Наистина евала, че влагаш толкова много в музикални пособия, но сподели, моля те, какви са намеренията ти в сферата на музиката. Няма как да не попитам най-вече от гледна точка на факта, че болшинстовото тук сме любители със скромен бюджет и лично на мен ми е интересно.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен се оливате с това прехласване по Les Paul. Фанатикът не е най-добрият съветник
Gibson-a не съм го пробвал и нищо не мога да кажа.

Е,точно за това сме фенове,приятел - като ти звукне в ръцете се разбира за какво иде реч.

Въпреки ,че отскоро имам Лес Пол ,и то най-евтиния модел съм очарован от звученето,другите ми китари са Стратокастър 75г и Винтидж ,пак Лес Пол модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dred намеренията ми в музиката са доста големи не ми се занимава с клубове (естествено без тях неможе) но доооста големи намерения имам не ги копувам тези китарки щото само ме кефят и за си свиря Смолк он да лотер ... а иначе евтиме да и двете ще ги зема а за усилвател ще взимам месарката но след година две най-късно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.