Jump to content
Българският форум за музиканти

Болтове за гриф на китара


Recommended Posts

Ако купя такива болтове за грифа на китарата ми от парвия магазин за крепежни елементи проблем ли е ? или трябва от музикален магазин ? :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са хептен същите няма проблем. Аз имах една елка Орфей и й смених ВСИЧКИ болтове с такива от крепежните елементи.

Все пак за Ibanez-а не мисля, че бих го направил. Прецени си сам... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че е прието да се казват болтове, това всъщност са винтове. Аз лично не знам какъв проблем би възникнал, освен чисто естетически да не отговарят на нуждите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами винтове като винтове - само гледай да са същия размер като тези, които са били на китарата, не виждам какъв може да е проблема :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпката е важна,тоест разстоянието между върха на намотката на спиралата - съжалявам,че не мога да го обясня добре,и да- това е винт,болта е тяло на което се завинтва гайка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако купя такива болтове за грифа на китарата ми от парвия магазин за крепежни елементи проблем ли е ? или трябва от музикален магазин ? :music336:

Да, ще ти се усилят хармониците и брума. Вероятно е дори грифът ти да проговори с човешки глас и да те нахока... Затова само от специализирани музиклни магазини и по възможност многократно тествани - по-скъпи са, ама си струва :icon_shithappens: (Въпросът ти сериозен ли беше?)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват стоманени винтове, да не са от някаква кофти сплав.

Освен това, трябва винтовете да са точно за дупките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.