Jump to content
Българският форум за музиканти

за репетиции


0pti

Recommended Posts

Момчета тъпичък ми е въпроса, но досега не съм се сблъсквал с това и незнам, та реших да питам. Може ли на малко кубе, например 30 ватово, да се използва изхода който е за слушалки за да се свърже към по-мощен усилвател с по-мощни колони, а кубето да се използва само за ефектите и така да се ходи на репетиция или на концерт, и ако може това ще наруши ли качеството на звука ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Че може - може. Въпросът е доколко е адекватно. Аз вкъщи, когато се записвам, връзвам кубето към компа, а не направо процесорчето. Имай предвид, че всяка марка кубенце придава специфичен оттенък на звука, така че въпросът може да се разгледа и от тази позиция - искаш ли да го имаш този нюанс или не.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора, особено начинаещите, не осъзнават, че китарния звук се дължи в много голяма степен на говорителя на усилвателя за китара. Затова и тези говорители са със специфична честотна характеристика, чувствителност и т.н.

 

Като изкараш сигнал от изхода за слушалки на кубето, елиминираш ролята на говорителя, освен ако този изход специално няма някаква симулация на китарен говорител. Едва в новите практис ампчета има такава екстра, което означава, че със старо кубе (или просто такова без амп симулация на изхода за слушалки), звукът няма да има нищо общо със звука през говорителя и още по-малко общо с хубав китарен звук. Т.е. цялата роля на кубето отпада, по-добре без него ако имаш отделен ефект (процесор, примерно), иначе само ще го мъкнеш.

 

Ако все пак искаш да мъкнеш малко кубе на репетиция, което се нуждае от допълнително озвучаване - озвучи го с микрофон пред говорителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Че може - може. Въпросът е доколко е адекватно. Аз вкъщи, когато се записвам, връзвам кубето към компа, а не направо процесорчето. Имай предвид, че всяка марка кубенце придава специфичен оттенък на звука, така че въпросът може да се разгледа и от тази позиция - искаш ли да го имаш този нюанс или не.

 

 

Че искам, искам. То общо взето става въпрос за кубе Маршал от MG серията 30 ватово. Мисля да си купя такова обаче в една друга тема видях коментар, че 30 вата са малко за репетиция и затова реших да питам, а ако се сещате за някакво друго кубе горе долу на такава цена (около 500 лева) съм отворен за предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цяло лято репетирам с групата ми и нямам никакъв проблем с десет ватово кубе :tomato: имам и тридесет, но баща ми го ползва ;) честно казано зависи от стаята, а при нас беше идеалния случай - беше голяма стая, нямаше кънтене и всичко си се чуваше затова не виждам проблем в това да си на репетиция с тридесет-ватово кубе :thumbs_up: аа също и зависи дали има предмети който да приемат звука, а не да е чисто празна стаята.

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето зависи от барабаните. Свирил съм барабанисти, притежаващи барабани Амати и Пърл. С 12 ватово Пийви съм свирил преспокойно с тях. В момента "тъпанаринът" притежава Ямаха с изключително шумни чинели. В интерес на истината преди време със същото Пийви успявах някак си да се чувам, но за доста кратко време и на цената на отвратителен звук, обаче тогава още не беше и с тея чинели. Та както казах най-вече зависи от барабаните. С 30 ватово кубе може и да стане, обаче тряаа го тормозиш много и може би ще е най-удачно за тези пари да не си купуваш 30 2атов маршал, а 50 ватово друго. Май 65 ватово Лейни въвеше към тея пари, ама вече говоря на изуст, за това другите да кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цяло лято репетирам с групата ми и нямам никакъв проблем с десет ватово кубе :tomato: имам и тридесет, но баща ми го ползва ;) честно казано зависи от стаята, а при нас беше идеалния случай - беше голяма стая, нямаше кънтене и всичко си се чуваше затова не виждам проблем в това да си на репетиция с тридесет-ватово кубе :thumbs_up: аа също и зависи дали има предмети който да приемат звука, а не да е чисто празна стаята.

 

абсолютно същия случай е и при мен... кубето си се чува и върши перфектна работа... и стаята е добре сложена, но най-евтината изолация, която успяхме да измислим бе да заковем от всякъде кори за яйца.... стана БИЖУ (откъм качеството на звука), а относно визията ... бе на кого му дреме :)... а по темата кубето е маршалско и не виждам да има някакъв проблем за репетиция... както казаха колегите от много неща зависи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.