Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-лесният и евтин начин да свирим през компютъра си


horsefucker

Recommended Posts

Между другото единия жак трябва да е вкаран в китарата, преди да се пъхне преходника в Line In канала.

Иначе може PC-то да не разпознае китарата (адаптерите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Готин, китарата не е компютърен компонент, че да се разпознава :punk_guitar: По-малко се забавлявай с кобилките, че са ти изпили мозъка :offtopic-001:

 

Не съм го пробвал тва Пийви, обаче Гитар Риг 3 е сравнително свестен. Скоро гледах клип с един от китаристите на Рамщайн, който си го бил купил, за да свири на лаптопа си, когато е на турне и не може да носи техника със себе си. (не сценичната разбира се :hysterical:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готин, китарата не е компютърен компонент, че да се разпознава :) По-малко се забавлявай с кобилките, че са ти изпили мозъка :singer:

 

Не съм го пробвал тва Пийви, обаче Гитар Риг 3 е сравнително свестен. Скоро гледах клип с един от китаристите на Рамщайн, който си го бил купил, за да свири на лаптопа си, когато е на турне и не може да носи техника със себе си. (не сценичната разбира се :thumbup:)

 

:D Много си хитър бе, ТИКВЕНИК. На тебе ******* ти е изпила мозъка. Писна ми някви ******* да ми се заяждат за тва, че съм пуснал тема, за да не идва всеки втори да пита "КАК ДА СИ СВИРЯ ПРЕЗ КОМПЮТЪРА". Всички тука само се предвземате с "не може да се сравни с лампов амп и т.н." А СТИГА БЕ! Аз пък си мислех, че може! (за пояснение - СЪС САРКАЗЪМ Е НАПИСАНО ПОСЛЕДНОТО) за да не се заяждате и за него.

Второ - като си толкова умен, защо не ми обясниш, какво по-точно означава "компютърен компонент" ******?

Ако имаш нещо да ми кажеш лице в лице може да се видим някъде и тогава ще видим кой-кого. :D

Самата китара, не може да бъде разпозната от компа, но адаптерите, тъй като се електромагнит, биват засечени от хардуер мениджъра на ВИСТА, като CD player.

Така, че не ми се прави на много умен като не разбираш!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че с кабел ЖАК-ЖАК и звукова карта, която не притежава инструментален вход, а линеен/микрофонен, се получава пълна помия. Губят се високи честоти и това звучи добре само на хора, които никога не са пробвали с хубава звукова карта, че да чуят разликата. Иначе трябва DI box или нещо, което да преобразува импедансите. Също, така се губи и динамика. Сигнала от китарата трябва да се НАМАЛИ, преди да влезе, защото иначе се ограничава при силни удари по струните.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам че Виста-та, разпознава и китарни адаптери . Аз съм с екс пи, , което определено не ги разпознава, като Сиди плеър, но определено не виждам и смисъл в това.

horsefucker надявам се да отърва боя, за дето ти опонирам , ама ако много съм те раздразнил, не знам.... :girl_cray2:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам че Виста-та, разпознава и китарни адаптери . Аз съм с екс пи, , което определено не ги разпознава, като Сиди плеър, но определено не виждам и смисъл в това.

horsefucker надявам се да отърва боя, за дето ти опонирам , ама ако много съм те раздразнил, не знам.... :surprise:

 

Сложи си 64 битова Виста и ще видиш. Пише ми, че в Line In канала има устройство от сорта на CD player.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че с кабел ЖАК-ЖАК и звукова карта, която не притежава инструментален вход, а линеен/микрофонен, се получава пълна помия. Губят се високи честоти и това звучи добре само на хора, които никога не са пробвали с хубава звукова карта, че да чуят разликата. Иначе трябва DI box или нещо, което да преобразува импедансите. Също, така се губи и динамика. Сигнала от китарата трябва да се НАМАЛИ, преди да влезе, защото иначе се ограничава при силни удари по струните.
Колкото повече говорите наизуст за евтините карти, толкова по-голям е шансът да набутате хората и то с много. На мен един Creative от 50 кинта, един кабел жак-жак и Гитар Риг БЕЗ DI Box и без каквото и да било друго ми вършат много добра работа. Губи се динамика? Различни усилватели - различно усещане. Какво да говорим за свирене през комп тогава? Обаче със сигурност свиренето не страда от това.

 

horsefucker, много уважавам хората, които искат да помогнат. Но, съгласи се, темата ти далеч не е добре подредена, липсват ти знания по въпроса, а и вече има пинната такава тема. Аз от много време насам не съм видял някой да пуска тема и да пита как да свири през компа. А това, че адаптерите биват разпознати от уиндоуса, защото са електромагнит, го оставят без абсолютно никакъв коментар. Хубаво е да помагаш, но ако ще хвърляш усилия, гледай да има резултат накрая. :surprise: Айде сос здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затварям тази тема, защото НИЩО полезно не дава на хората като информация. На потребителят, отворил тази тема само ще кажа, че звуковата карта разпознава включен жак във входа й, но не разпознава китарата като компонент. За приятния ти тон те пращам за 20 дни почивка от писане във форума. Компютърен компонент е онова нещо, което е произведено за имплементация в компютърната конфигурация или закачане като периферия, което изключва електрическата китара като инструмент. Не знам новите УСБ китари дали не се разпознават, но все тая е. Когато искаш да помагаш, по-добре се запознай с понятията и след това пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

Позволявам си да пиша по темата, понеже това, което казваш просто не е вярно и по-скоро ти, който явно не си пробвал да свириш с предусилвател, хубава звукова карта или DI-BOX подвеждаш хората, отколкото ги подвеждам аз, който съм свирил и с трите и съм се убедил, че разликата е ОГРОМНА. Прав си иначе - всеки си свири с каквото си иска, обаче много хора изразяват мнения за качествата на амп-симулаторите, свирейки през евтина звукова карта без предусилвател и използвайти PC колонките си. Ами много ясно,че няма да чуе човек как звучат амп-симулаторите при такъв сценарии и все ще му звучат твърде мътно, замазано и нединамично. Чуй записите на Налбантов, той даже може да ти прати и пресет, ако го помолиш, пробвай с твоята подредба "жак-жак" и ще видиш, че дори с най-скъпата китара, в сравнение с Налбантов твоя сетъп звучи като пръдня и то не толкова затади евтината и шумна звукова карта, колкото заради това, че включваш китара в устройство с 10 килоома входен импеданс, докато входния импеданс на повечето китарни устройства е между 1 мегаом и 3.3 мегаома. Така, със сценария "жак-жак" губиш толкова много високи честоти, че ми е ясно, че просто не си пробвал с хубава карта, затова мнението ти е такова. Извинявам се на модераторите, но просто трябваше да отговоря, не бива последното мнение в темата да е подвеждащо. Надявам се, че дадох и някаква полезна информация на хората, които искат да свирят през PC.

Снабдете се с предусилвател , DI box или поне използвайте някакво пeдалче с електронно превключване(не тру байпас) между картата и китарата и изпoлзвайте неговия Volume за да си нагласите нивото. Ако ефектчето е със захранване повече от 9V е по-добре.

 

Може би много от вас са пускали симулацията на VOX AC30(AC BOX) и на старите маршали в Guitar Rig и Revalver и са се чудили как могат да правят толкова пръдливи симулации. Ами проблема не е симулациите. Не е чак толкова и в евтината шумна звукова карта. Проблема е в подхода жак-жак, който изрязва високите честоти от китарите ви.

Ако ги усилите с еквилайзера, тогава усилвате и фоновия шум на евтината карта, който не е никак малък.

Затова, трябва поне предусилвателче.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах семпъл, за да онагледя. Китарата, адаптерите, настройките и звуковата карта са едни и същи.

Първия случай е "жак-жак", а втория е китара->предусилвателче->звукова карта.

Софта е Revalver 2, няма никакви еквилайзери, ампа е Vox AC30 в 2x12 British кабинет.

 

Разлика(цък)

 

Преценете за вас разликата голяма ли е или е малка.

Понеже тази тема е затворена, и това е само отговор, ще направя друга за целта, където да се обсъжда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.