Jump to content
Българският форум за музиканти

Техника при пеенето с микрофон!


toshevski

Recommended Posts

Чувал съм доста различни мнения и "компетентни" мнения по въпроса за пеенето на микрофон- разстояние, ъгъл и т.н.. Бих искал да ви попитам за вашето мнение по въпроса!? И има ли разлика при пеенето между кондензаторните и динамичните микрофони?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Общо звето ако си овладял пенето не ти трябва микрофонна техника щото можеш да пееш във всяква динамика и не ти трябва да дърпаш микрофона.

Иначе като си сложиш микрофона кат си набримчиш ефектите и доста неща се скриват и замазват.

За това кой микрофон как звучи трябва да се пробва.

Има хора дето без микрофони и с въпросния см58 разцепват мрака rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо звето ако си овладял пенето не ти трябва микрофонна техника щото можеш да пееш във всяква динамика и не ти трябва да дърпаш микрофона.

Иначе като си сложиш микрофона кат си набримчиш ефектите и доста неща се скриват и замазват.

За това кой микрофон как звучи трябва да се пробва.

Има хора дето без микрофони и с въпросния см58 разцепват мрака rolleyes:

Ники от Обратен Ефект е типичен пример - на компютърен микрофон да пее - пак ще излезе як вокал :)

Разлика между динамичните и кондензаторните обикновено има, но се случва рядко на живо да се пее на кондензаторен в БГ.

При динамичните микорофони е особено силно изразен т.нер. Проксимити ефект-а, т.е. като пееш близко има повдигане в ниските и повече плътност, което може и трябва да се използва като ефект. Пейте близко до микрофоните с други думи - така ще звучи плътно, а и опасността от микрофония в следствие на усилен твърде много от пулта микрофон е значително по-малка.

В момента най-актуални вокални микрофони са см58 на Шур, Д880 на Акг и Кобалт серията на електровойс. Тези са и най--ефтините, но вършат работа.

Вокален микрофон трябва да се избира според гласа на певеца - отива, пробва го и ако става за неговия глас - тогава купува. За моя глас се оказаха на подходящи Бета58 на Шур и СМ57 пак на Шур (нищо, че е инструментален, пасва ми като бленда много добре).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип микрофона не трябва да се държи хоризонтално пред носа, ами почти вертикални пред брадичката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип микрофона не трябва да се държи хоризонтално пред носа, ами почти вертикални пред брадичката.

това важи предимно за естрадата. И за голяма сцена. И за телевизията. Най-добре всеки да види по клипове и концерти любимите му вокалисти как си държат микрофона :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Тва ли беше по темата? Изкарахте го като нищо работа, а хич не е така...

:D :wall: Никога няма да се разберем с моя! ;) В репетиционната като ми е избичен с обхват половин метър заради останалата дандания наоколо, за какво доближаване до микрофона говорим въобще?! То по-добре през истински мегафон да пея... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ли беше по темата? Изкарахте го като нищо работа, а хич не е така...

:D :wall: Никога няма да се разберем с моя! ;) В репетиционната като ми е избичен с обхват половин метър заради останалата дандания наоколо, за какво доближаване до микрофона говорим въобще?! То по-добре през истински мегафон да пея... :lol:

ами забелязала ли си, че се променя тембъра на гласа като го приближаваш??

и също така сигурно си остановила, че при "обхват половин метър" соло барабанчето влиза по-силно от гласа ти в микорофона?

 

На голяма сцена е допустимо отдалечаване до 10-15см от микрофона, но крие рискове (например да го отдалечиш повече от колкото триябва точно на кулминацията на партията си и да не се чуе нищо напред).

На малка сцена всички трябва да сме единни в борбата с микрофониите.

Не на микрофониите и на далечното пеене!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кат дойдеш да пееш у Фенса ше ти кажа как да пееш на см58 :metalist:

Батка не се бутай между шамарите.Лумкай си там барабанките... :beer::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами забелязала ли си, че се променя тембъра на гласа като го приближаваш??

:think: ъммм дали съм забелязала? (вж. снимката вляво) :virtuoz: и много ме кефи даже

 

На малка сцена всички трябва да сме единни в борбата с микрофониите.

Не на микрофониите и на далечното пеене!!!!

щъ цитирам пред моите хора още на следващата репетиция :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още се уча и въпросите ми може да прозвучат много тъпо :D , но все пак ще се престраша-как в крайна сметка е правилно да се пее в репетиционна-по-близо до микрофона или по-далече(и на колко сантиметра горе-долу) :think: .А това за промяната в тембъра при пеене много близо до микрофона-пречи ли на високите(ако се опитваш да изпееш нешо на Zeppelin примерно)?Благодаря предварително и бъдете снизходителни :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още се уча и въпросите ми може да прозвучат много тъпо :D , но все пак ще се престраша-как в крайна сметка е правилно да се пее в репетиционна-по-близо до микрофона или по-далече(и на колко сантиметра горе-долу) :think: .А това за промяната в тембъра при пеене много близо до микрофона-пречи ли на високите(ако се опитваш да изпееш нешо на Zeppelin примерно)?Благодаря предварително и бъдете снизходителни :) .

да ти е допрян до устаа през цялото време. Не пречи на високите, особено за Цепелин по-скоро помага да са плътни и готини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.