Jump to content
Българският форум за музиканти

M Audio Firewire 410 Input Impedance? Help - Помощ за входния импеданс и честотния респонз на микрофонните преампи


Recommended Posts

Здравейте момчета!

Искам да попитам и ако може да ми разясните някои неща за импеданса и честотния респонз на мик преампа ми и на мик преампа ми на новия ми аудио интерфейс.

 

Мик преампа ми е: M-Audio Audio Buddy

с тези характеристики:

 

frequency response: 5Hz-50kHz, +0, -3dB

mic gain: 60dB maximum

mic input impedance: 1kOhm

guitar gain: 40dB maximum

guitar input impedance: 100kOhms

size and weight: 5-1/2” x 3-3/8” x 1-3/4”; less than 1/2 lb.

 

 

А аудио интерфейса е: M Audio Fire wire 410

И намерих това instrument input is 500kOhm and the frequency response is +/- .1dB from 22Hz to 22kHz.

 

 

Какъв е проблема:

Когато свиря през мик преампа Аудио Бъди, атаката е по-мека и някак си има повече лоу енд респонз. Свиря с него от 1.5 година и бях свикнал с звука.

 

Днес получих M-Audio Firewire 410 и посвирих с нейния вграден мик преамп и атаката е по-отчетлива и някак си все едно има лек хай пас филтър и звука е по стегнат.

Някои ще кажат , че това е по добре ???

Не знам...Тъй като бях свикнал с меката атака на Аудо Бъди и по-замазващия драйв, който възпроизвеждат софтуерните амп симулации, звука на 410 не ми хареса.

 

 

Има ли вероятност спецификациите на Аудио Бъди да са по-професионални? :hysterical: Не разбирам. Само констатирам разлики в атаката и честотния респонз и как звучат драйвовете на софтуера.

 

Всякакви идеи и съвети за друг преамп или решение са добре дошли!

Благодаря ви! :)

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не :rolleyes: Според мен, няма "по-професионални" характеристики, наборе. Има различни. Ако ти харесва другият - използвай него и това е.

 

Аз това, което съм установил за себе си, при условие че не записвам нищо директно (сериозна разлика разбира се) е, че качествените преампи започват от едни цифри от около 300-400$ на канал (това при условие, че се снабдиш с китове от http://www.seventhcircleaudio.com например - има и други, иначе от около 600$ на канал) и разлика поне аз както я чувам има в детайл, атака, обем на звука и най-вече, че е почти готов за в крайния си вариант, в който влиза в микса - почти - да не кажа нищо не им слагам допълнително при микс:(

Разбира се препоръчвам и варианта NAudio, по схематики на добре известни преампи, но добрите трансформатори, които почти неизменно присъстват във всяка такава схема са си цифра също и трябва да ги поръчваш от производителите едва ли не.

 

Може ли да се мине без такъв преамп - може, разбира се - и това е доказано :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид дали самите параметри като числа определят разликите - не мисля, че имат някакво значение в случая. Просто си звучат различно, но това не се дължи на факта, че импеданса е 100 или 500 кОма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.