Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland G-70 Впечатления ?


Rojo

Recommended Posts

харесвам модели на Yamaha и до колкото дочух сега ще вадят модел,който е по-нов от мотиф и ще е някакво самоубийство.

Ами то им е време да изкарат нещо ново...един приятел беше на бригада в щатите и го бях помолил да отиде в някой музикален магазин и да види колко струва Мотифчето...и в магазина му казали, че го нямат тоя модел вече, щото бил стар :D Сериозно...на тия хора машина на 3-4 години вече им е стара! Та Ямаха ще трябва да вадят някое ново извънземно, че Корг с тоя Oasys дърпат сериозно :metalist: На мен лично ми е много интерсно какво ще изкарат, но ще поживеем и ще видим :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох всичко отгоре до долу. Според мен има няколко некоректни сравнения със клавири, които са абсолютно различен клас...

Освен това по ирония на съдбата (понеже планирам една покупка), чето ревюта в СИНТ ЗОНЕ май беше - сравнение между ЯМАХА ТАЙРЪС 2 и КОРГ ЕксПи 1 Про. Там стана дума и за РОЛАНД Г-70.

Роланда се оказва зад конкурентите си в класа. Като цяло Тайръс 2 е фаворит, макара че КОРГ-а има огромен потенциал и някои хитринки.

За парите на Роланда със сигурност можете да намерите нещо по-добро!! Прочетете ревюта от изложения и форуми!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям Visiondann.

 

Хора, за тези неща влизайте и четете във чуждите форуми, четете ревюта! Хората в чужбина имат много опит, там се продава много и ще чуете истината за всички нови инструменти. Тук в България някой си купил един синтезатор преди 10 години и то на старо, решил, че това е най-добрият синтезатор, след това решил, че това е най-добрата марка и край. Като с Левски и ЦСКА... Всеки има право на мнение, това не го отричам, но все пак какво се получава - Топсъне, сори, брато, и аз съм малко краен като теб, ама колко Роланда си пробвал? И аз съм фен на Ямаха, обаче например моето последно електронно пиано на Роланд удря в земята по всички показатели съответните модели на Ямаха. Но пък съответно хората предпочитат Мотиф пред Фантом в сегмента на уъркстейшъните. Просто въпросът не е до това - Ямаха са добри, Роланд за нищо не стават. Има си сегменти, има си добри и лоши конкретни модели и т.н. Личо - ти имаш магазин и си пробвал доста синтове, ама дали си чел, че Курцвайл са пред фалит? Че повечето им инженери се изнесоха по другите фирми - Корг, Ямаха, Роланд. Мога да ти пратя линковете да прочетеш. Че Курцвейл преди година се отказват да пуснат продължението на легендарните синтезатори К2xxx, поради слаб интерес и поради лошото финансово състояние на компанията. Че повечето хора, които недай си боже получат дефект на синтезаторите си Курцвейл, чакат по повече от половин година, за да им ги поправят, въпреки че иначе обичат този инструмент. На този свят нищо не е само черно и бяло, отново ще се повторя - няма само Левски и само ЦСКА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям Visiondann.

 

Хора, за тези неща влизайте и четете във чуждите форуми, четете ревюта! Хората в чужбина имат много опит, там се продава много и ще чуете истината за всички нови инструменти. Тук в България някой си купил един синтезатор преди 10 години и то на старо, решил, че това е най-добрият синтезатор, след това решил, че това е най-добрата марка и край. Като с Левски и ЦСКА... Всеки има право на мнение, това не го отричам, но все пак какво се получава - Топсъне, сори, брато, и аз съм малко краен като теб, ама колко Роланда си пробвал? И аз съм фен на Ямаха, обаче например моето последно електронно пиано на Роланд удря в земята по всички показатели съответните модели на Ямаха. Но пък съответно хората предпочитат Мотиф пред Фантом в сегмента на уъркстейшъните. Просто въпросът не е до това - Ямаха са добри, Роланд за нищо не стават. Има си сегменти, има си добри и лоши конкретни модели и т.н. Личо - ти имаш магазин и си пробвал доста синтове, ама дали си чел, че Курцвайл са пред фалит? Че повечето им инженери се изнесоха по другите фирми - Корг, Ямаха, Роланд. Мога да ти пратя линковете да прочетеш. Че Курцвейл преди година се отказват да пуснат продължението на легендарните синтезатори К2xxx, поради слаб интерес и поради лошото финансово състояние на компанията. Че повечето хора, които недай си боже получат дефект на синтезаторите си Курцвейл, чакат по повече от половин година, за да им ги поправят, въпреки че иначе обичат този инструмент. На този свят нищо не е само черно и бяло, отново ще се повторя - няма само Левски и само ЦСКА.

Така е! Няма Само Левски и само ЦСКА!

Има Само ЦСКА! :)

Искам и аз да се намеся в тази интересна тема!

Вярно е че съм пробвал много модели от различни фирми!

Никой не може да посочи коя е водещата фирма и кой

е водещият модел в момента!

Има предпочитания към модел!

Клиенти които са свирили с Roland

продължават на новите модели на Roland!

Същото е и с клиентите на Korg,Ямаха и други!

Това естествено не е показател,защото през последната

година се забелязва все по-голям интерес и към непознатите модели!

За мен винаги е било показателно каква работа се върши с инструмента

и какво ще е предназначението му,а не колко е скъп и колко неизползваеми възможности има.

А за Kurzweil не се притеснявайте!Тях ще ги има!

Надявам се че сте виждали акустичните им пиана и рояли???

Поздрав към всички трезвомислещи колеги в този форум.!!!

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май съм виждал роял с марка Курцвайл по телевизията, но не съм сигурен. Какво за тях? Иначе съм сигурен, че Курцвайл ще съумеят да се оправят. Никой не се съмнява в качеството им, особено като се има предвид какви имена свирят с тях. Но просто са малко непопулярни, това не може да се отрече! Тук може да отворя един лек офтопик, че като фен на японските коли, карам Мазда. По повечето каталози ще видите, че Мазда са на първо място по издръжливост и печелят доста награди, но си остават най-малко популярната марка японски коли и в началото на 80-те почти са фалирали, тогава ги придобива Форд, но оставя идентичността им, дори ползва някои от техните разработки при собствените си модели. Мисля, че подобно нещо прочетох за Курцвайл - тях ще ги придобива някоя от големите компании, но без да ги заличи. Може би малко от вас знаят, че всъщност Корг са собственост на Ямаха, но си разработват независимо продуктите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм на това мнеие.марки-много.за всеки влак си има пътници.въпроса е на кой за какво му трябва даден синтезатор.оределемо предпочинам нещо,което има доста възможости,семплер и всякакви изродии.това е Motif ES 8 примерно.сега мога само да чакам да видя какво ново ще изкара ямаха...

 

P.S.LichoMusic,я кажи колко пари продаваш Motif ES 8?мисля,че и на много от съфорумниците ще им е интересно да узнаят цената на тази адска машина :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази седмица Ямаха изкара един чисто нов новеничък синтезатор - M08, който е нещо като олекотен Мотиф и е по-евтин :( Отделно преди няколко месеца излезе S90 ES, за който пусках тема тук, ама после се изтри нещо... Той има звуците на MOTIF ES8 и с допълнително убийствено 53 МБ пиано, но му липсват семплер и уъркстейшън възможности. Аз лично си мечтая за такова пък...

 

P.S. Ето линкове за двата продукта:

M08

S90 ES

 

Отделно този месец излязох и нови електронни пиана - P140 и P70, но според мен 140-ката е разочарование, защото е по-скоро даунгрейд на 120-ката.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази седмица Ямаха изкара един чисто нов новеничък синтезатор - M08, който е нещо като олекотен Мотиф и е по-евтин :metalist: Отделно преди няколко месеца излезе S90 ES, за който пусках тема тук, ама после се изтри нещо... Той има звуците на MOTIF ES8 и с допълнително убийствено 53 МБ пиано, но му липсват семплер и уъркстейшън възможности. Аз лично си мечтая за такова пък...

 

P.S. Ето линкове за двата продукта:

M08

S90 ES

 

Отделно този месец излязох и нови електронни пиана - P140 и P70, но според мен 140-ката е разочарование, защото е по-скоро даунгрейд на 120-ката.

С90ЕС няма вси4ки звуци на МОТИФ ЕС.Мотифа има с 2 банки от по 128 звука в пове4е, но както и да е.Пианото на С90Ес наистина е много яко.А що се отнася до Г-70 - 4увал сум го и ме радва пове4е Тайроса 2.Стиловете на Тайроса2 са изклу4ителни.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм на това мнеие.марки-много.за всеки влак си има пътници.въпроса е на кой за какво му трябва даден синтезатор.оределемо предпочинам нещо,което има доста възможости,семплер и всякакви изродии.това е Motif ES 8 примерно.сега мога само да чакам да видя какво ново ще изкара ямаха...

 

P.S.LichoMusic,я кажи колко пари продаваш Motif ES 8?мисля,че и на много от съфорумниците ще им е интересно да узнаят цената на тази адска машина :ph34r:

Не искам да правя нито реклама,нито антиреклама!

Може да не ми вярвате,но от две години не съм продал

нито една Ямаха Мотиф!!!

Повечето клиенти търсят клавири с акомпанименти,

но тези които търсят Workstation поръчваха

Korg Triton,Triton LE,Triton Extreme,Triton Studio!!!

Може би защото са по-популярни в БГ сред музикантите!

Иначе цената на Motif ES 8 е около 6000 лв.

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за инфото:)давам предложение (знам,че не му е мястото тук,но се отнася само за пианисти):

какво ще кажете да си направим отдел,в който да се дават предложения за синтове,мнения,одобрение и с помощта на LichoMusic или някой друг,който се занимава с търговска дейност да получаваме информация и за цени (дори ще е хубаво ако може да се включат още търговци:)тогава ще е интерено кой по-голяма отстъпка ще направи).мисля,че това е само в наш интерес.е.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.