Jump to content
Българският форум за музиканти

ТОНРЕЖИСУРА


Recommended Posts

Здравейте на всички в този прекрасен форум!

Къде ли търсих,но мисля,че тук вие най-добре бихте ми помогнали.

Много искам да искарам курс по тонрежисура или каквото и да е свързано със звукозапис и студио.Имам завършено музикално образование - музикална педагогика.Мечтата ми е да се занимавам с работа в студио или по-точно именно с тонрежисура,но навсякъде където попитам и удрям на камък :-(

От Варна съм.

Благодаря на всички предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента се провежда записване - виж новини, графити студио, само че цената от 800 лв е непосилна за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента се провежда записване - виж новини, графити студио, само че цената от 800 лв е непосилна за мен.

:rolleyes: Наистина ли е 800 лв :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм малко предубеден към тоя курс - 800 лв за един месец занятия. Какво точно могат да предложат за един месец обучение, като хората ги учат тези неща с години. Май ги е ударила финансовата криза - така ми се струва. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не е безумие, ако след курса си намериш работа свързана със знанията, които ще придобиеш. Имайки в предвид, че сме в България това няма как да стане :(.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко са 800лв за тоя безценен курс, според мен офертата е изгодна :( Освен това съм сигурен че все се намерят хора които да се запишат... Ама нали не е луд тоя дето продава баницата.......

Абе нямам думи просто някои хора колко са си повервали!!!

Редактирано от hed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Мда ще е готино някви хлапета дето са извадили по 800 кинта да вземат някакъв псевдосертификат и да подбиват цените на такива като мен дето се занимават с това от 10 и повече години, точно щот е България и тук продуцентите предпочитат да минат тънко, вместо работата да им се свърши качествено.

Ебати, кво става с тая държава. Мислех си, че времената когато квалификационни курсове и сертификати се раздаваха като флайъри вече са отминали. Ма тук идва и един друг въпрос - толкоз ли е закъсала българската музика, та няма кой да записва, че на Графити им се налага да зарибяват платежоспособни младежи с подобни оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry365451

 

само да добавя че през март 2009 започва новата сесия, в зависимост от формата, и различните модули, цената е до 360 лв. инфо на сайта

http://musiccentre.hit.bg

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този който е към ФНПП-то съм го карал и съм доволен. Беше 300лв сега като гледам 360.

 

А 800лв. са си бая за курс 1 месец само.

 

Нещата не опират до сертификати и разни там глупости. Въпроса е да ти е интересно и да научиш нещо ново. За един месец не можеш да станеш тонрежисьор. Ухото се тренира с години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Истината е, че този занаят се краде, а не се учи. Когато прохождах в тонрежисурата просто се врях в ръцете на тези дет знаят повече от мен и питах за всичко. Останалото е практика. Щото само с четене на книжки и и-нет не става. Иска се време, за да разбере човек, че теорията не винаги е приложима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курсове на които ще ти приказват празни приказки няма смисъл. По добре намери някоя книжка и започни да слушаш. Слушай едно парче 10-20-30-50-100 ако трябва 500 пъти докато започнеш да чуваш всичко в него. След това - следващото парче. И така стотици пъти.

Както някой по горе каза - този занаят се краде. Всичко е чуване. Да се научиш да чуваш. Същото е във фотографията. Първите няколко години се учиш да виждаш през фотоапарата а след като се научиш - започваш да се учиш да виждаш - по принцип.

Аз съм се учил от двама добри тонрежисьори. На единият му помагах по участия да мъкнем колони и да разпъваме кабели. Другият ми разказваше теории от неговите преподаватели в консерваторията които бяха много прости и логични и ми показваше разни прости неща. Най хубвото нещо беше да ме накара да си вярвам на слуха. От там е практика и практика и практика и слушане и слушане и ... цял живот слушане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курсове на които ще ти приказват празни приказки няма смисъл. По добре намери някоя книжка и започни да слушаш. Слушай едно парче 10-20-30-50-100 ако трябва 500 пъти докато започнеш да чуваш всичко в него. След това - следващото парче. И така стотици пъти.

Както някой по горе каза - този занаят се краде. Всичко е чуване. Да се научиш да чуваш. Същото е във фотографията. Първите няколко години се учиш да виждаш през фотоапарата а след като се научиш - започваш да се учиш да виждаш - по принцип.

Аз съм се учил от двама добри тонрежисьори. На единият му помагах по участия да мъкнем колони и да разпъваме кабели. Другият ми разказваше теории от неговите преподаватели в консерваторията които бяха много прости и логични и ми показваше разни прости неща. Най хубвото нещо беше да ме накара да си вярвам на слуха. От там е практика и практика и практика и слушане и слушане и ... цял живот слушане.

 

 

^ Абсолютно вярно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.