Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с програма


noob_saibot

Recommended Posts

Значи аз съм със звукова карта m-audio delta 1010lt.Мога ли примерно на Adobe Audition 3 да свира директно със синтезатора без да ползвам пулт.Без да свързвам синтезатора към пулт, при положение че съм свързал синтезатора към Midi input/output петиците.Не знам дали съм много коректно формулирал въпроса, но всяка помощ ще е добре дошла.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли дал малко повече инструкции като я сваля да се ориентирам.И другият въпрос е - трябва ли нещо да пипам от контрол панела на звуковата карта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

контрол панела, мисля че е само за аудиото, не за миди. Ако знаеш английски, ще се оправиш. Това е от мен...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек какви кабели ми трябват за да свържа синтезатора.С инчове и жак ли?Ми свързвам синтезатора към картата ама нещо не мога да го намеря никъде не ми показва синтезатора.ПРобвах с няколко програми.Ако ми помогнеш нема да е лошо!Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миди кабели си взимаш... на картата имаш вход и изход.. и на свирката най-вероятно!? изхода на свирката във входа на звуковата карта.. и обратното изхода на звуковата карта към входа на свирката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да свириш със звуците от свирката, я връзваш с аудио кабели направо в делтата. От контрол панела задаваш азио драйвера на м-аудио и си готов. Ако искаш да записваш това, което свириш, избираш в аудишъна същия драйвер. Можеш да свириш и със звуци от виртуални инструменти - връзваш свирката с миди кабелите, отваряш си ВСТ-то в Кюбейз примерно, задаваш го като изход на миди трака и си готов. В този случай използваш синта като мастър кийборд, дори можеш да му обучиш бутоните да имат квито си поискаш функции. Но нали си наясно, че миди не е аудио? Това е само цифров код, няма как да се чуе нещо, ако просто свържеш свирката с компа с петиците. Къде го търси, че нямаше следа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да свириш със звуците от свирката, я връзваш с аудио кабели направо в делтата. От контрол панела задаваш азио драйвера на м-аудио и си готов. Ако искаш да записваш това, което свириш, избираш в аудишъна същия драйвер. Можеш да свириш и със звуци от виртуални инструменти - връзваш свирката с миди кабелите, отваряш си ВСТ-то в Кюбейз примерно, задаваш го като изход на миди трака и си готов. В този случай използваш синта като мастър кийборд, дори можеш да му обучиш бутоните да имат квито си поискаш функции. Но нали си наясно, че миди не е аудио? Това е само цифров код, няма как да се чуе нещо, ако просто свържеш свирката с компа с петиците. Къде го търси, че нямаше следа?

На мене ми казаха че в контрол панела не се правело нищо и аз го занемарих и почнах да чета инструкции на адобе,fl studio, cubase и търсех отговор.А би ли казал къде е това азио драйвъра.Някъде го бех срещал, но вече съм съкрушен.На хиляди места го срещах и сега не мога да го намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие упътвания не четете ли, бе, хора? Там пише кой вход/изход на картата какъв е и как се връзва и с какви устройства. Кабел "инчове и жак" за МИДИ? :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата ти поддържа АСИО2. Инсталирай драйвера и, ако не си го направил досега. Трябва да имаш диск с драйвера и некви софтчета, ако нямаш, си го дръпни оттук:

http://www.m-audio.com/index.php?do=suppor...serie_ID=1#tabs

И избери този драйвер от контрол панел, аудио дивайсес. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек ти един миди кабел неможеш да подкараш... по-добре намери някой да ти свърши тая работа, че само се затапваш още повече, като постваш такива въпроси! Дано не прозвучи критично, но......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.