Jump to content
Българският форум за музиканти

Line 6 Metal Pack


AXE

Recommended Posts

Знам че има хора от форума, които са си купило въпросното надграждане. Дали някой би бил така любезен да направи няколко сравнителни семпъла на стандартните и на допълнителните модели!? Интересуват ме бленди тип Metallica да кажем - тежък, но отчетлив тон с рязка атака. Откъм тежест и със стандартните няма проблеми, но аз поне не успях да докарам рязка атака и ме интересува дали ситуацията е по-добра при метъл пакета.

 

И един леко страничен въпрос, понеже ми е бавен нета и нямам нерви да търся - ако си купиш добавката за XT Live, а после минеш на X3 - прехвърля ли ти се или искат кеш наново?

 

 

 

 

Така ше е то, като не са направили MIDI превключване на блендите в Ревалвера... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези ъпдаити за ХТ са вградени в Х3 и няма смисъл да ги купуваш.То и в самия саит на Лайн 6 няма ъпдаити за Х3

Ако искаш да ти запиша нещо от Х3 нямаш проблем само кажи какжо.Само да не е нещо което да ми откачи ръката

А между другото китарата с която ще ти направя запис е Jackson DK2M

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш, мини през нашето репетиционно - тва е в младост 1 и напрао можеш да си ги разцъкаш директно нещата от метъл пака на моя хт про ляйв?

 

Кажи, ако ти е удобно, да ти дам тел на ЛС - пия бири, мастики, ракии и др. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ако ти се занимава, може да драснеш 2 рифа - един по-масивен с downpicking и един по-бързичък с alternate. Аз от стандартните усилватели най-добър звук изкарвам от Маршал с Тюб Скриймър отпред. А от допълнителните ме интересуват най-вече Тройната Меса и 5150 II.

 

^ Мерси, мисля да се възползвам :) Идвам с една голяма бира и пробвам докато я изпиеш :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метъл пак-а е много як!!

И съм почти сигурен, че ще намериш каквото търсиш. За съжаление и аз нямам време да записвам за това най-добре се възползвайот предложението на Свилен :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз няма да помогна със семпли, но, понеже съм пробвал доста обстойно XT Live с Metal Pack, който щях да купувам от един познат, мога да потвърдя, че определено там е истината, ако търсиш тежък звук. Единственото донякъде отрицателно нещо, което мога да кажа за pack-а, е че някои симулации са доста еднообразни (имаше, ако не се лъжа, 4-5 маршалски, които ми звучаха почти еднакво с неутрални тон корекции). За сметка на това пък са сполучливи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От поне 5г. ползвам Лайн 6 но досега бях (и все още съм) супер доволен от стандартния пак дори.

Тъкмо си купих тоя metal shop да видя за какво става на въпрос и ще пусна коментари после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде, че стендалоун версията на Ревалвер е управляема чрез МИДИ педалиера, в това число има възможност и за смяна на "блендите".

Мисля, че и в ICQ съм го обсъждал с някой съфорумец, който е пробвал.

Но имало доста ограничения.

Например не можеш да управляваш заредени чужди плъгини, а само модулите на самия Ревалвер и то на принципа "включен/изключен", докато при ГитарРиг гъвкавостта на МИДИ управлението била по-голяма и там било възможно от самата педалиера да се контролират и отделни параметри на модулите като гейн, ЕQ и прочее.

Аз нямам хардуерен MIDI контролер и не говоря от опит, но винаги ми се е искало да пробвам, понеже Revalver вади най-добрите нули и единици, които съм чувал, и ще бъде велико да се превключват нещата като при истински риг.

 

 

_

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други ден става седмица от както ръчкам един Toneport UX 2 и според мен стандартния пак си има достатъчно възможности за металургии за мене беше трудно да си направя по лек драйв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе друго си е метъл пак-а... Вярно, че са го наблъскали с някакви странни Line6 ампове ама ... има другото си струва. Не че Line6 не струва де... малко са попрекалили обаче с моделите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.