Jump to content
Българският форум за музиканти

преамп/дисторшън/амп ефект


Recommended Posts

Благодаря за хубавите думи :music336:.

 

Честно казано, това е един вид алфа-версия на преампчето, в което има много компромиси за сега и целеше главно да види дали съм на прав път в представите си за това кое кривене ще звучи красиво. Второто стъпало използва малко по-разиграно диодно кривене, но не твърде различаващо се от стандартните, като изключим това, че опампа не удря никога релсите. Затова и на хай-гейн(не съм пускал семпли от чак толкова усилен гейн потенциометър за сега)звучи малко повече като примерно JFET симулатор, дори кольо_к забеляза, че е леко по-напържено на повече гейн, понеже там почва да ограничава осезаемо и второто стъпало. Бъдещите версии ще имат повече стъпала, по-прецизно имитиране на някои ефекти, както и моделиране на тон, подобен на този на крайните стъпала със съответните обратни връзки и трансформатори.

 

В този вариант, първото стъпало е това, което реализира готиния хармоничен тон, който личи на чисто и получисто толкова ясно.

Също решетковите токове и др. ефекти за сега са симулирани на доста примитивно ниво с диодно-резисторни вериги.

Мисля, че мога още доста неща да направя докато се появи финалната версия :girl_cray2:.

 

Искам да го направя прост за употреба, да си има копче за входно ниво от китарата, гейн и характер на драйва, както и прост но ефективен еквилайзер и ако е педалче - фуутсуич за байпас и сменяне на режимите клийн/крънч/хай-гейн.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега!

Кристален звук!Отлично изпълнение!Чакаме нулевата серия.Лично за нас без кутия,жакове и копчета за потенциометри.

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По желание на Евтим врътнах следните семпли

 

engl-i-sim Записа е правен от сенда на Енгъл Тъндър 50 и минава през Redbox Hughes & Kettner към саунд картата, корекциите на ампа са - ниски средни и високи на 12 часа гейн - постепенно го увеличавам

 

 

watch engl-i-mic Същото свирне и корекции но с мик (см57)

 

 

mesa-i-sim МесаБуги Студио22 - Ребокс

 

 

mesa-i-mic Меса Буги - Мик

 

Няма никакви корекции от компа, само малко ривърб, саунда е много далеч от оптималния, но целта ми е ясно да си личи характера на драйва и нищо друго. Редбокса е много добър за свирене лайв, но за записи и без корекции не ме кефи хич.

 

Китарата за всички записи е Фендер Страт.

 

Надявам се семплите да свършат нужната работа, двата ампа звучат много различно

 

п.п. Странния звук на Месата с мик се дължи на зле избрано място за микрофона, правих записите много на бързо и не проверих как е звука, простро оставих мика къде да е, а така не бива :cheers2:

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно много блусарски и тук-там джази семпли.Наистина с микрофона звучи по-добре.Редбокса нещо смачвка звука,пак е блусарски ,ама ми е смачкан един такъв иначе са много яки за слушане семплите.Супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си поиграх още малко, като долния семпъл е с друг спийкър симулатор и ревербче.

Нищо не е пипано по ефекта, само на второто стъпало завъртях потенциометъра за усилване, и сега сигнала се реже по-ниско.

По време на записа си играя само с волюма на китарата.

Има малко "артефакти" в звука, но това се дължи на спийкър симулатора, който явно е бил направен за малко по-тих вход.

 

Иначе този път китарата е пълдин-зебра с УЖАСНО стари струни, както си личи на клийн семплите.

Просто на ария-та не ми се свиреше, страт-а го дадох на Icarus да си посвири на него, че му ремонтирам китарата, а останалите ми китари им правя някакви модификации.

 

Предполагам чувате как ефекта(като изключим ефекта на спийкър симулатора), почва да има осезаемо различен характер с друга китара, като и добавя винаги сравнително красиви хармониции. Дори старата пълдинка със стари струни, макар и не много динамично и малко по-плоско, пак звучи според мен приятно през ефектчето. Освен това, този път не свири Icarus, а аз, де :thumbs_up:.

 

Семпълче хай-гейн

 

По принцип хай-гейн звука не е иман предвид, когато мислих преампчето, просто го пробвах от любопитство.

В началото семпъла е почти клийн и постепенно увеличавам волюма на китарата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина звучи убедително, според мен има много хляб в тази разработка. Хай гейна определено е готин, звучи благо и все пак отчетливо, при това с тази не до там добра :thumbs_up: китара.Много Бих искал да чуя това ефектче и през кубе, лично аз ги предпочитам сериозно пред емулациите.

Поздравления, наистина готин саунд се е получил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, радвам се, че ти харесва как звучи джаджката(по-точно джаДЖАвката), която на тоя етап е октопод с много стърчащи пипала, може даже така да кръстя драйва, като го направя на педалче, идея е :thumbs_up:.

Да китарата не е като да е от най-добрите, особено с тия струни Cobra на над година. Иначе поне адаптерите и ключовете и съм пооправил <_>

 

Иначе ще работя за още по-прозрачно, звучащ драйв, макар и набримчен. Като ми минат тазгодишните ангажименти, ще има нова фаза на игра с поялника.

 

Утре ще се опитам да драсна чисти семпли без симулации и да ти ги пратя, само да си сглобя някоя от по-харно звучащите китари.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Звучи доста добре!Записано с по-хубава китара според мен би звучало още по-благо.Дори и на тзои етап хай гейна си звучи екстра.Успех с разработката!

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И на мен ми харесва супер много - имайки впредвид, че е с кофти китара па и кофти струни и на всичкото отгоре и симулатор кърти! Включвам се във всеобщия призив към запис на ефекта със сносна китара в готин лампов усилвател + ако е възможно и снимки от сесията :):D

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще запиша нещо в скоро време - само да имам малко време да направя вресия в кутия - не с тонове жици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.