Jump to content
Българският форум за музиканти

Hearing Protection?


Recommended Posts

Аз и аз си поръчах. Не се сдържах при ниския курс на паунда да не напазарувам. Дано са читави, че сега бях на лайв мюзик и не знам как ще спя с това пищене в ушите... :hysterical:

Като дойдат дано е по-скоро) ще докладвам каква е хавата. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Памук му е майката !!

Преди време ползвах и Аз какви ли не тапи, но с тях e не хигиенично ! Може, но трябва да хвърляш тапите след всяко използване което звучи не рентабилно !? Казвам това защото си направих страшна инфекция с тапите и лекар ми каза - памук и после в кофата !! Памука трябва да е на големи тампони, за да не остават от него власинки в ухото !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези скъпичките могат да се мият, така че проблемът с инфекциите отпада. И вършат работа, честно казано. Цецо, весели празници и хубава нова година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не мога да разбера защо трябва да свирите с банани в ушите! Да сте видели Били Кобам да си пъха неща по тях? Или Пат Мастелото?/ :icon_shithappens: кой е па тоя?/ Тапите убиват разни честоти/предимно високи/ и тупанджията не винаги е наясно как точно свири. Мисля,че трябва да се избягват максимално. Освен това за тренировки вкъщи има хубави практис падове. :thumbs_up: / И не ми се сърдете за коментара - аз съм потърпевш./

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези скъпичките могат да се мият, така че проблемът с инфекциите отпада. И вършат работа, честно казано. Цецо, весели празници и хубава нова година.

Да де ! Мойте бяха от тия дето се мият , ама излиза че не могат много хубаво да се измият и се почнаха едни лекари едни капки повече от месец !

Що се касае до Били Кобъм и т.н, сигурен съм, че всички тези хора взимат мерки да си пазят слуха ! Ако не на сцената то при репетиции в къщи задължително иначе вече щяха да са глухи ! Ако свириш обаче веднъж или два пъти в седмицата, може и без тапи да минеш !

Мерси за пожеланията ! Весели празници и на теб sa6tiat !! Днес може и да се видим на концерта, ще гледам да мина !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересни коментари... не знам кой ползва и кой - не, но аз определено се нуждая. Дори да игнорирам останалото, райда продължава да ми звучи в главата, поне час след репетиция!

 

Пропуснах да спомена, че моите ЕР-20 пристигнаха още преди Коледа. Много съм доволен - пропускат всички честоти (доколкото аз мога да преценя) и всичко звучи съвсем нормално... само по-тихо. Като цяло не намалят звука колкото дунапренените на 3М, но пак е достатъчно тихо.

 

Гумените части се вадят и мият лесно - изсъхват само за няколко минути (оказа се че останалото не трябва да се мокри, заради мембраните вътре)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Памук му е майката !!

Преди време ползвах и Аз какви ли не тапи, но с тях e не хигиенично ! Може, но трябва да хвърляш тапите след всяко използване което звучи не рентабилно !? Казвам това защото си направих страшна инфекция с тапите и лекар ми каза - памук и после в кофата !! Памука трябва да е на големи тампони, за да не остават от него власинки в ухото !

 

 

Благодаря за съвета относно инфекциите - ще го имам предвид. Аз по принцип си почиствам ушите със спрей и мия тапите след употреба... не вярвам че след измиване с почистващ препарат би останало нещо по силиконовата част на тапите, но ще гледам да ги чистя по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите са вече тук. Много съм доволен и май ще правим една масова доставка за феновете покрай мен!

 

Впечатленията ми са следните: много удобни, не убиват, лесно се поставят и махат изработката изглежда супер. Засега тествах само с МР3 на Хай-Фай колони, но смятам, че и на репетиция ще е ОК. Високите малко чезнат, а средите идват повече, нещо като EQ се получава като ги сложиш, но не е неприятно. Те са правени за лайв, а не за слушане в къщи и предполагам, че на репетиция/концерт ще се държат дори още по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.